Za úplným zatměním Slunce - Buenos Aires

Kód:AT 1949
Země: Argentina
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
Letecká doprava může vést přes USA.
K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA
minimální účast : 10 osob
1. den
PRAHA – BUENOS AIRES
Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/.
2. den
BUENOS AIRES
Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours Vás čeká prohlídka Buenos Aires. Uvidíte nejširší ulici na světě 9.de Julio Avenue, slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square – historické a politické centrum, budovu parlamentu, prezidentský palác „Casa Rosada“, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové. Po ubytování v centru města volno k odpočinku po náročné cestě
3. den
BUENOS AIRES, TIGRE, TANGO SHOW
Dopoledne Vás pozveme na projížďku lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre. Odpoledne budete mít dostatek času na samostatnou prohlídku centra Buenos Aires. Večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří /, bez které by návštěva Buenos Aires nebyla kompletní.
4. den
Volný den /VODOPÁDY IGUACU/
Volný den v centru Buenos Aires !! Fakultativně Vám nabízíme dvoudenní výlet k /podle mnohých/ nejkrásnějším vodopádům světa Iguacu: Časně transfer na letiště a odlet do Iguacu. Po příletu Vás čeká prohlídka argentinské strany mohutných vodopádů situovaných v tropickém pralese. Po prohlídce a návštěvě mnoha vyhlídek na úchvatné vodopády můžete absolvovat plavbu pod vodopády na rychlém člunu – nezapomenutelný zážitek !! /není v ceně výletu/. V podvečer následuje transfer do hotelu a ubytování. Zbytek dne využijte k relaxaci u hotelového bazénu či nákupu suvenýrů.
5. den
Volný den /VODOPÁDY IGUACU/
Volný den v centru Buenos Aires !! Fakultativně pokračování výletu do Iguacu: Prohlídka brazilské strany vodopádů. Čeká Vás dlouhá vycházka, odměnou Vám však budou jedinečné zážitky a množství fotek od nejkrásnějších vodopádů světa.Závěrem Vám doporučujeme návštěvu Bird Parku, kde se seznámíte s ptáky, plazy a obojživelníky nejenom této části Jižní Ameriky /vstup není v ceně/. Odpoledne následuje transfer na letiště v Argentině a odlet zpět do Buenos Aires, ubytování ve večerních hodinách.
6. den
BUENOS AIRES
Dopoledne volno v centru Buenos Aires, poté transfer a ubytování v hotelu mimo město, odkud bude nazítří snadnější přístup do místa pozorování zatmění Slunce.
7. den
ZATMĚNÍ SLUNCE!!!
Dnes nastane vrchol zájezdu – v podvečerních hodinách nastane dlouho očekávané úplné zatmění Slunce. Dopoledne využijeme k rekreaci v areálu hotelu, poté bude následovat transfer do místa sledování zatmění v samém středu pásma totality. S předstihem několika hodin budeme připraveni na velkolepou podívanou… Po skončení zatmění se navrátíme zpět do hotelu.
8. den
BUENOS AIRES – PRAHA
Dopolední volno k relaxaci u hotelového bazénu. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy
9. den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
- leteckou dopravu PRAHA-BUENOS AIRES-PRAHA v turistické třídě
- letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
- 6× ubytování dle itineráře v hotelech kat.3*se snídaní
- program dle itineráře
- dopravu klimatizovaným minibusem
- služby vedoucího zájezdu America Tours
- komplexní pojištění - speciál pro Ameriku /viz katalog AT/
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- stravu neuvedenou v itineráři
- vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
- letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
- poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
- pojištění storna zájezdu
- spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
- event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
Příplatky
- příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
- pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ 1.800 Kč
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji na vyžádání
Výlety
- polodenní prohlídka Buenos Aires v ceně zájezdu
- výlet lodí do delty řeky Paraná v ceně zájezdu
- večerní Tango Show /s večeří/ v ceně zájezdu
- dvoudenní výlet /1 noc/ k vodopádům Iguacu 13.990 Kč
Argentina

Hlavní město: Buenos Aires
Obyvatelstvo: 40 091 359
Rozloha: 2 780 400 km2
Jazyk: španělština
Časové pásmo: GMT -3
Měna: argentinské peso
Vízum: není potřeba

Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé území je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile.

Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, výjimkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.

Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.

V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
Argentina si získá návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)