Brazílie - drahé kameny, tropická příroda a vzrušující metropole

Kód:AT 1789
Země: Brazílie
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis

 14 dnů Brazílie

Sao Paulo - Belo Horizonte - Ouro Preto - zlatý důl Marianna  - naleziště drahokamů - Petropolis - Búzios - Rio de Janeiro - Corcovado - Barra da Tijucca - Sugar Loaf - Copacabana - ostrov San Bernardo - Paraty - ostrov Ilha Bela

Minimální počet 8 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – SAO PAULO
Odlet z Prahy do Sao Paula /noční let/.
2. den
SAO PAULO, MINAS GERAIS
Přílet do Sao Paula v časných ranních hodinách. Po uvítání průvodcem na letišti transfer do restaurace. Během společné snídaně /v ceně zájezdu/ Vás čeká orientační meeting a seznámení se s detaily trasy zájezdu. Po snídani následuje krátká prohlídka Sao Paula přezdívaného „betonová džungle“. Po ní Vás očekává přejezd do místa ubytování na trase do státu Minas Gerais. V časných odpoledních hodinách ubytování v hotelu, volno k relaxaci u bazénu po náročném letu z Evropy.
3. den
OURO PRETO, MARIANNA
časně odjezd do Ouro Preto - malebného historického městečka v horách proslulého těžbou drahých kamenů od dob středověku až do dnešních dnů.Zde navštívíte muzeum drahokamů a zhlédnete exponáty, jaké nelze spatřit nikde jinde na světě. Po prohlídce následuje přejezd do nedalekého hornického městečka Marianna, kde navštívíte historický hlubinný zlatý důl. Zlato se zde již více než 20 let nedobývá, ale sjezd do dolu na stroji 150 let starém, prohlídka jeho prostor a expozice hornického provozu ve Vás jistě zanechají silné dojmy. Závěrem dne navštívíte přímo lokalitu, kde se nalézají jedny z nejcennějších brazilských drahokamů – tzv. imperiální topazy. Od místních horníků si můžete zakoupit opravdu cenný suvenýr z Brazílie!! Večer ubytování v Ouro Preto.
4. den
PETROPOLIS, BÚZIOS
Celodenní transfer do rekreačního centra Búzios na březích Atlantiku. Cestou Vás čeká zastávka v Petropolisu – bývalém sídelním městě brazilských králů – a prohlídka královského paláce. Po příjezdu do Búzios absolvujete krátkou seznamovací projížďku centrem městečka, a poté Vás již čeká ubytování v malém stylovém hotýlku v těsné blízkosti pláže.
5. den
BÚZIOS
Volný den k odpočinku, relaxačním vycházkám po malebném letovisku, slunění na pláži nebo u hotelového bazénu.
6. den
RIO DE JANEIRO
Časně odjezd do Rio de Janeira. Čeká Vás celodenní prohlídka města zahrnující návštěvu Corcovada – slavné sochy Krista nad městem, Sugar Loaf – hory podobné homoli cukru tyčící se nad zálivem Botafogo, centra města, jeho slavných pláží a zdejšího pralesa Tijucca. Večer ubytování v hotelu v blízkosti slavné pláže Copacabana.
7. den
RIO DE JANEIRO
Volný den v Rio de Janeiru!! Prozkoumejte sami všechna zákoutí pláže Copacabana, navštivte muzeum zlatnické firmy Sauer /zdarma/, vychutnejte si lenošení na jedné z nejslavnějších pláží světa. Večer Vám fakultativně nabídneme jedinečnou Samba Show /včetně večeře/.
8. den
TROPICKÝ OSTROV
Časně odjezd za dalším dobrodružstvím – čeká Vás výlet na tropický ostrov!! Nejprve na maketě pirátského škuneru poplujete mezi desítkami malých neobydlených ostrůvků, budete se moci vykoupat na otevřeném moři, pak po příjezdu na „Váš“ ostrov budete uvítáni domorodými krasavicemi /a krasavci/, abyste strávili krásný půlden v atmosféře tropického ráje – bujná vegetace, krásná pláž, papoušci nad hlavami… Po návratu na pevninu odjezd do historického rybářského městečka Paraty, ubytování v malém stylovém hotýlku a pěší prohlídka starobylého centra.
9. den
PARATY
Odpočinkový den v prostředí tropické pláže!! Ráno odjezd najatým člunem na odlehlou pláž nepřístupnou po zemi díky neprostupnému pralesu. Koupání, slunění, šnorchlování… po návratu na pevninu odjezd do města Sao Seabastiao, a odtud pak trajektem na ostrov Ilha Bela. Po krátké orientační prohlídce malého rybářského městečka ubytování v romantickém rodinném hotýlku.
10. den
OSTROV ILHA BELA
Ostrov Ilha Bela je osídlen z jedné čtvrtiny a většinu plochy zabírá rezervace tropického atlantického pralesa. Jediným způsobem, jak poznat druhou stranu ostrova, je Váš dnešní výlet v jeepech – tropickým pralesem k jedinečným liduprázdným plážím s fantastickým potápěním, šnorchlováním, trek k jedinečným vodopádům nebo jen oddech v tomto ostrovním ráji….
11.den
OSTROV ILHA BELA
Volný den k relaxaci na pláži nebo u bazénu. Doporučujeme časné ranní pozorování ptáků v pralese – zejména hejna papoušků a tukanů Vás uchvátí!!
12.den
OSTROV ILHA BELA
Volný den k relaxaci na pláži nebo u bazénu.
13.den
SAO PAULO – PRAHA
Ráno odjezd do Sao Paula. Po příjezdu transfer na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně prodloužení pobytu na Ilha Bela či třídenní výlet k vodopádům Iguacu.
14.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 11.000 Kč)
 • 11x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • pozemní dopravu dle itineráře
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 11x snídaně
 • stravu jmenovanou v itineráři
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
   
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • letištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)
 • Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj   18.700 Kč
  Slevy
  Sleva pro třetí osobu na pokoji     3.500 Kč
  Výlety
  - večerní Samba Show (vč. večeře) 3.900
  - prodloužení pobytu o týden na tropickém ostrově Ilha Bela (vč. transferu a snídaní) od 23.990
  - Macuco Safari – na člunu pod vodopády Iguacu 3.400
  Brazílie

  Hlavní město: Brasilia
  Obyvatelstvo: 191 909 000
  Rozloha: 8 511 965 km2
  Jazyk: portugalština
  Časové pásmo: GMT -2 až GMT -5
  Měna: 1 real
  Vízum: vízum není potřeba

  Brazílie je rozhodně perla Jižní Ameriky. Svou rozlohou patří k největším státům světa. Před objevením Brazílie Portugalci v roce 1500
  bylo území osídleno indiánskými kmeny. Z této doby se rovněž datuje název země – Brazílie – jméno vzniklo podle vzácného dřeva pro svou
  narůžovělou barvu připomínajícího rezavé uhlí – pau-brasil.

  Do historie země se významně zapsal i J. Kubitschek – původem Čech. V šedesátých letech minulého století byl prezidentem Brazílie a významně se zasadil o přesunutí hlavního města z Rio de Janeira do Brasilie, ideálního středu celé země.
  Na většině území Brazílie převládá tropické teplé a vlhké podnebí se sezónními srážkami. Na jihu území je podnebí subtropické, nejvyšší
  průměrné teploty s minimálními výkyvy během roku se vyskytují v povodí Amazonky. Obdobné klimatické podmínky jsou rovněž na východním pobřeží. Brazilská zima trvá od června do srpna.
  Každoroční událostí číslo 1 v Brazílii je karneval v Rio de Janeiru, pohyblivý svátek tance a hudby, konající se vždy 46 dní před Velikonocemi. V tuto dobu je několik dní pracovní volno a Brazilci se věnují pouze karnevalovému dění.
  Pokud Brazílii navštívíte, rozhodně nevynechejte návštěvu Rio de Janeira. Toto město působilo magickým dojmem už na první kolonisty a nepřestalo přitahovat návštěvníky do dneška. Rio připomíná svou romantickou atmosférou Paříž, svou živostí Řím a celonočním životem
  Madrid. Město je rovněž úžasné svou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Světově známé vrcholy Cukrová homole a Corcovado či proslulá pláž Copacabana uchvátí srdce každého návštěvníka.
  Za návštěvu jistě stojí i další krásy Brazílie – nádherné vodopády Iguacu, Amazonský prales, Sao Paulo a mnoho dalších míst.

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)