Brazílií křížem krážem

Kód:AT 1811
Země:Brazílie
Termín od 24.03.2018
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
103 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis

16 dnů Brazílie

Rio de Janeiro - Corcovado - Sugar Loaf - Manaus - pobyt v Amazonii - Recife - Olinda - Belo Horizonte - zlatý důl Marianna - drahokamové naleziště - Outro Preto - vodopády Iguacu - ametystový důl Wanda - Ilha Bela - Sao Paulo

Minimální počet 8 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – RIO DE JANEIRO
Odlet z Prahy do Rio de Janeira v odpoledních hodinách /noční let/.
2. den
RIO DE JANEIRO
Po uvítání na letišti reprezentantem America Tours transfer do hotelu, ubytování a instruktáž k pobytu v Brazílii. Odpoledne Vás čeká návštěva velké atrakce Ria – výjezd lanovkou na skalní monolit Sugar Loaf tyčící se nad zátokou Guanabara.
3. den
RIO DE JANEIRO
Po snídani polodenní návštěva Corcovada – známé sochy Krista nad městem, ke kterému z města na zdánlivě nepřístupnou horu jezdí ozubnicová železnice. Ve zbytku dne budete mít možnost poznat slavné pláže Copacabana a Ipanema, a okusit koupel ve zdejších vlnách… Večer Vám doporučujeme fakultativní návštěvu Samba Show v některém ze známých tanečních podniků.
4. den
MANAUS, RIO NEGRO
Časná snídaně, poté odjezd na letiště a odlet do Manausu v Amazonii. Transfer do přístavu na řece Rio Negro a odjezd lodí do pralesní lodge přístupné pouze po vodě nebo ze vzduchu. Ubytování, večeře.
5. den
AMAZONIE
Po snídani vycházka po stezce v pralese, pozorování ptáků a zvířat. Po obědě plavba na kánoích spojená s lovem dravých ryb piranhas. Po návratu večeře a za soumraku pozorování aligátorů v přírodě v okolí lodge.
6. den
AMAZONIE
Sledování úsvitu nad pralesem, pozorování pralesních ptáků, poté návrat lodí do Manausu, ubytování v hotelu a prohlídka města.
7. den
RECIFE, OLINDA
Časně transfer na letiště a odlet do Recife. Po příletu prohlídka města včetně návštěvy jedinečné historické památky – města Olinda. Transfer do hotelu a zbytek dne volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.
8. den
RECIFE
Volný den k relaxaci u hotelového bazénu či na pláži, odpočinek.
9. den
BELO HORIZONTE, MARIANNA
Ráno odlet do Belo Horizonte – hlavního města státu Minas Gerais, který je proslulý těžbou drahokamů. Po příletu transfer do města Marianna, návštěva starého hlubinného zlatého dolu. Ubytování ve večerních hodinách.
10. den
MINAS GERAIS, OURO PRETO
Celodenní výlet do oblasti s největšími nalezišti drahých kamenů na světě, návštěva starobylého hornického města Ouro Preto a muzea drahokamů, které nelze vidět nikde jinde. Navštívíte také exkluzivně naleziště imperiálních topazů – vzácných drahokamů – které zde místní lidé dobývají středověkými metodami.
11.den
VODOPÁDY IGUACU - BRAZÍLIE
Transfer na letiště a odlet do Foz do Iguacu. Prohlídka nejkrásnějších vodopádů světa z brazilské strany, poté transfer do hotelu a ubytování.
12.den
VODOPÁDY IGUACU – ARGENTINA
Časně odjezd přes hranice Argentiny do hodinu vzdáleného dolu Wanda – místa známého svojí těžbou krystalů ametystu, záhnědy, křišťálu a citrinu. Po prohlídce těžební lokality návrat zpět do Iguacu, prohlídka argentinské strany vodopádů do večerních hodin. Fakultativně Vás pozveme na plavbu na člunu pod vodopády – jedinečný a dobrodružný zážitek ze setkání s hřmící stěnou vody!!
13.den
OSTROV ILHA BELA
Transfer na letiště a odlet do Sao Paula. Odtud Vás čeká tříhodinová cesta k pobřeží Atlantiku, tzv. „Costa Verde“, a přejezd trajektem na ostrov Ilha Bela. Tento ostrov je z větší části přírodní rezervací tropického pralesa s jedinečnými rostlinnými a živočišnými společenstvy a bezpočtem krásných pláží. Ubytování v malém rodinném hotelu, volno k odpočinku.
14.den
OSTROV ILHA BELA
Volný den!! Můžete ho strávit relaxací u hotelového bazénu nebo na pláži, či vycházkou po městečku. Fakultativně Vám nabídneme výlet v jeepech po jediné komunikaci vedoucí na oceánskou stranu ostrova. Strmou cestou s mnoha zatáčkami, fantastickým šťavnatým pralesem se dostanete až ke krásným plážím, odkud se nikomu nechce zpět….
15.den
SAO PAULO – PRAHA
Po snídani odjezd lodí na pevninu, transfer na letiště Sao Paulo a odlet do Prahy. Fakultativní prodloužení pobytu v kouzelném prostředí Ilha Bela.
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 13x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • pozemní a vodní dopravu dle itineráře
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 13x snídaně, 1x oběd , 2x večeře
 • stravu jmenovanou v itineráři
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
   
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • letištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)
 • Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj   23.800 Kč
  Slevy
  Sleva pro třetí osobu na pokoji      4.200 Kč
  Výlety
  - celodenní výlet na tropický ostrov 3.800
  - prodloužení pobytu o týden na tropickém ostrově Ilha Bela (vč. transferu a snídaní) na vyžádání
  - Macuco Safari – na člunu pod vodopády Iguacu 3.400
  - večerní Samba Show (vč. večeře) 3.900
  Brazílie

  Hlavní město: Brasilia
  Obyvatelstvo: 191 909 000
  Rozloha: 8 511 965 km2
  Jazyk: portugalština
  Časové pásmo: GMT -2 až GMT -5
  Měna: 1 real
  Vízum: vízum není potřeba

  Brazílie je rozhodně perla Jižní Ameriky. Svou rozlohou patří k největším státům světa. Před objevením Brazílie Portugalci v roce 1500
  bylo území osídleno indiánskými kmeny. Z této doby se rovněž datuje název země – Brazílie – jméno vzniklo podle vzácného dřeva pro svou
  narůžovělou barvu připomínajícího rezavé uhlí – pau-brasil.

  Do historie země se významně zapsal i J. Kubitschek – původem Čech. V šedesátých letech minulého století byl prezidentem Brazílie a významně se zasadil o přesunutí hlavního města z Rio de Janeira do Brasilie, ideálního středu celé země.
  Na většině území Brazílie převládá tropické teplé a vlhké podnebí se sezónními srážkami. Na jihu území je podnebí subtropické, nejvyšší
  průměrné teploty s minimálními výkyvy během roku se vyskytují v povodí Amazonky. Obdobné klimatické podmínky jsou rovněž na východním pobřeží. Brazilská zima trvá od června do srpna.
  Každoroční událostí číslo 1 v Brazílii je karneval v Rio de Janeiru, pohyblivý svátek tance a hudby, konající se vždy 46 dní před Velikonocemi. V tuto dobu je několik dní pracovní volno a Brazilci se věnují pouze karnevalovému dění.
  Pokud Brazílii navštívíte, rozhodně nevynechejte návštěvu Rio de Janeira. Toto město působilo magickým dojmem už na první kolonisty a nepřestalo přitahovat návštěvníky do dneška. Rio připomíná svou romantickou atmosférou Paříž, svou živostí Řím a celonočním životem
  Madrid. Město je rovněž úžasné svou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Světově známé vrcholy Cukrová homole a Corcovado či proslulá pláž Copacabana uchvátí srdce každého návštěvníka.
  Za návštěvu jistě stojí i další krásy Brazílie – nádherné vodopády Iguacu, Amazonský prales, Sao Paulo a mnoho dalších míst.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  24.03. - 08.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    107 990,- Kč
  12.05. - 27.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    103 990,- Kč
  15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
  17.11. - 02.12. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    108 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  24.03. - 08.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    107 990,- Kč
  12.05. - 27.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    103 990,- Kč
  15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
  17.11. - 02.12. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    108 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)