Ecuador a Galapágy - luxusní lodí po souostroví Galapág

Kód:AT 1895
Země: Ekvádor
Termín od 16.11.2018
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
158 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Vydejte se spolu s námi do míst, kde Charles Darwin formuloval svoji teorii o vývoji živočišných druhů. Po krátkém úvodu, návštěvě vysokohorské metropole Quito plné historických památek i moderní architektury, a návštěvě činného vulkánu Cotopaxi odletíme do zcela jiného světa. Světa, kde zvířata a ptáci ještě stále považují člověka za sobě rovného, a sledují Vás se stejnou zvědavostí jako Vy pozorujete je. Žádné zvíře nebo pták se Vás nebojí a neuhne Vám z cesty… To se může stát jen na Galapágách !! Během plavby luxusní lodí, pod vedením zkušených rangerů národního parku a průvodce America Tours prožijete opravdu nevšední a krásnou dovolenou. Přejeme Vám jedinečné zážitky !!

10 dnů Ekvádor

Quito - NP Cotopaxi - Baltra - Bartolome - South Plaza - North Seymour - San Cristobal - Guayaquil
Minimum 6 osob
Zájezd může být směřován přes USA
1. den
PRAHA - QUITO
Přlet do Quita, transfer do hotelu, ubytování , večeře , na závěr orientační meeting s průvodcem
2. den
QUITO, CELODENNÍ PROHLÍDKA
Po snídani odjezd na prohlídku města, návštěva slavného monumentu „Střed světa“ postaveného přímo na rovníkové čáře (Middle of the World), oběd. V podvečer návrat do hotelu, večeře.
3. den
NÁRODNÍ PARK COTOPAXI
Celodenní výlet do národního parku Cotopaxi, který nese jméno po stejnojmenném vulkánu. Ten je se svou výškou 5.897 m nejvyšším činným vulkánem na světě. Návrat do hotelu v podvečer.
4. den
GALAPÁGY, OSTROVY BALTRA A BARTOLOME
Časně transfer na letiště /snídaňový balíček na cestu/ a odlet na Galapágy. Po příletu na ostrov Baltra budete očekáváni místním průvodcem. Následuje transfer do přístavu a krátký přejezd motorovým člunem k Vaší lodi. Zde budete instruováni o nadcházející plavbě a absolvujete bezpečnostní školení k pobytu na lodi. Seznámíte se také s pravidly pobytu na ostrovech. Následuje oběd, během kterého se loď přesune k ostrovu Bartolome známému krásnou rudozlatou pláží, nad kterou se tyčí špičaté skalisko Pinnacle Rock. První vylodění absolvujete právě zde – můžete šnorchlovat /brýle, šnorchl a ploutve jsou v ceně, neoprenový oblek si můžete za poplatek půjčit na lodi/, slunit se nebo vyrazit na krátkou vycházku po pláži. Následuje projížďka člunem podle pobřeží, kde můžete pozorovat lachtany a mořské ptáky, včetně vzácných tučňáků a blue footed boobies. Závěrem návštěvy ostrova navštívíte vyhlídku z nejvyššího bodu ostrova /372 schodů/, odkud je jedinečný výhled na vulkanické krátery, členité pobřeží a okolní oceán. Den zakončíte večeří a „kapitánským večírkem“na Vaší lodi.
5. den
GALAPAGY, OSTROVY SOUTH PLAZA A NORTH SEYMOUR
Během noci se loď přesunula k dalšímu z ostrovů – South Plaza. Po krátkém transferu na člunu vystoupíte na břeh tohoto jedinečného, kaktusy a sukulenty porostlého ostrova, kde Vás čeká cca dvoukilometrová vycházka s rangerem, a setkání s mnoha druhy zdejších zvířat a ptáků. Ostrov je známý zejména koloniemi lachtanů, na které budete narážet po celou dobu vycházky, zemními a mořskými iguanami, Nazca a blue footed boobies.. Po návratu se loď během oběda přesune k ostrovu North Seymour, který je známý jako hnízdiště mnoha druhů ptáků. Zejména hnízdící fregatky královské a obrovské a blue footed boobies jsou velkou atrakcí, stejně jako všudypřítomní lachtani. Po krátké vycházce hájem sukulentů se vrátíte zpět na loď.
6. den
GALAPÁGY, OSTROV SAN CRISTOBAL
Po celonoční plavbě bude ráno loď zakotvena u ostrova San Cristobal. Po snídani následuje výlet ze zátoky Punta Pitt. Navštívíte jedinečné vyhlídky na kolonie lachtanů a hnízdiště všech zdejších druhů boobies, a dvou druhů fregatek. Budete mít možnost koupání nebo šnorchlování u Pitt Islet. Během oběda se loď přesune k bílým písčitým plážím Cerro Brujo. Následuje příjemná vycházka po písčitém břehu s vyhlídkami na pozůstatky sopečné činnosti ostrova – zhroucené lávové tubusy, krátery a sopečné kužely.. opět bude možnost koupání, šnorchlování, nebo si můžete pronajmout mořský kajak. Návrat na loď v podvečer.
7. den
GALAPÁGY, OSTROV SAN CRISTOBAL
Po snídani odevzdáte posádce svá zavazadla a odhlásíte se z kajut. Následuje odjezd čluny na ostrov, kde navštívíte záchrannou stanici obřích želv, které zde žijí svobodně, ale ve vyhrazeném prostoru a pod ochranou národního parku. Po prohlídce následuje transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne společně absolvujeme krátkou vycházku k pláži Punta Carola, kde se můžete vykoupat a slunit se spolu s lachtany…
8. den
GALAPÁGY, OSTROV SAN CRISTOBAL - GUAYAQUIL
Dopoledne volno k samostatné prohlídce městečka, koupání na místní pláži, případně pozorování lachtanů. Následuje transfer na letiště a odlet do Guayaquilu, ecuadorské přímořské metropole. Transfer do hotelu, ubytování.
9. den
GUAYAQUIL, PROHLÍDKA MĚSTA - odlet domů
Dopoledne absolvujete polodenní prohlídku Guayaquilu. Dle Vašeho letového plánu následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.
10. den
Přílet do Prahy
Cena zahrnuje
- leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
- letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
- 5x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3* se snídaní
- 3x ubytování na luxusní lodi ve dvoulůžkových kajutách
- program dle itinráře vč.uvedených vstupů
- pozemní a lodní dopravu dle itineráře
- denně snídaně v pozemní části zájezdu
- plná penze v lodní části zájezdu
- kávu, čaj a pitnou vodu v lodní části zájezdu
- služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
- komplexní pojištění vč.pojištění storna zájezdu
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- stravu a nápoje neuvedené v itineráři
- vstupy a fakultativní akce nezahrnuté do programu zájezdu
- vstup do NP Galapágos + imigrační kartu ( 120 USD platí každý na místě)
- povinnou odletovou taxz při cestě zpět ( v některých destinacích)
- letištní a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
- spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu lodě, hotelů a restaurací
- ecent.nutná ttranzitní víza pro cestu do cílové destinace
Příplatky
- příplatek za jednolůžkový pokoj 55.600 Kč
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji 11.300 Kč
Ekvádor

Hlavní město: Quito
Obyvatelstvo: 13 783 000
Rozloha: 256 370 km2
Jazyk: španělština
Časové pásmo: GMT -5
Měna: sucre
Vízum: není potřeba

Ecuador je jednou z nejmenších zemí Jižní Ameriky. Je to rozvojová země ležící na rovníku, odkud pochází i její název. Turista zde nalezne
jak přímořskou krajinu, tak andské pohoří. Na území Ecuadoru se tyčí nejvyšší činná sopka světa Cotopaxi – 5.897 metrů.

Podnebí je zde velmi závislé na nadmořské výšce. V nížinách je tropické, v horách chladnější a sušší.

V 15. století se do Ecuadoru rozšířila z Peru Incká říše. Po dobytí Incké říše v Peru roku 1532 začalo dobývání Ecuadoru Španěly. Roku 1830 byla vyhlášena nezávislost.
Ecuador je navštěvován hlavně pro svou unikátní přírodu. Nejslavnější jsou sopky Chimborazo a Cotopaxi. V Amazonském pralese v povodí řeky Napo žijí například mravenečník, vačice a neuvěřitelné množství papoušků, hadů a krokodýlů. K nejnavštěvovanějším přírodním rezervacím patří biologická rezervace Maquipucuna, kde v deštném pralese žijí opice, lamy a lenochodi. Nad šestitisícovými vrcholky And
se majestátně vznáší kondor andský.
Hlavní pamětihodnosti nalezneme z doby Incké říše – slavné ruiny Ingapirca, kde se nachází obřadní chrám z doby Inků. Koloniální památky
pak spatříme především v hlavním městě Quitu – katedrály, vládní palác i koloniální kostely.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
16.11. - 25.11. 10 Praha, Václav Havel Snídaně    158 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
16.11. - 25.11. 10 Praha, Václav Havel Snídaně    158 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)