Z Vancouveru na Aljašku

Kód:AT 1923
Země: Kanada
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Bestseller pro milovníky přírody ! Náš zájezd Vám nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat Vás nemůže zklamat !!
Vancouver - Kamloops - Revelstoke - Canmore - Banff - Jasper - Prince George - Cassiar Highway - Alaska Highway - Skagway - Haines -Kluane Range - Wrangell Range - Fairbanks - NP Denali - Anchorage - Seward - Kenai Fjords - Matanuska Range - Tok - Top of the World - Dawson City - Whitehorse
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 4.690 mil ( 7.500 km)
zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
VANCOUVER      20 mil / 35 km
Odlet z Prahy do Vancouveru. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem. /v některých termínech může být přílet směrován do Seattle!!/
2. den
VANCOUVER    130 mil / 210 km
Prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge… Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a okolí
3. den
KAMLOOPS, REVELSTOKE    350 mil / 560 km
Časně odjezd na východ do Rocky Mountains. Zastávka v Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke.
4. den
NP YOHO, NP BANFF      220 mil / 350 km
Průjezd krásnou přírodou národních parků Glacier, Yoho a Banff. Návštěva peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw, jezer Lake Louise a Moraine Lake. Nocleh ve známém letovisku Banff.
5. den
NP JASPER     200 mil / 320 km
Ráno Vám nabídneme dechberoucí fakultativní let helikoptérou nad horským masívem Three Sisters a Spray Valley. Následuje celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a alpinských ledovců. Návštěva jezera Peyto známého neskutečně sytě zelenou vodou a ledovce Columbia, možnost túry speciálním busem na ledovec /není v ceně/. Závěrem návštěva městečka Jasper, ubytování.
6. den
NP MT. ROBSON, PRINCE GEORGE      240 mil / 380 km
Časně odjezd do národního parku Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson River k jezeru Kinney, nocleh v Prince George.
7. den
DEASE LAKE      600 mil / 960 km
Časně odjezd přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy, jejichž množství je ve zdejší přírodě značné!!
8. den
WATSON LAKE, SKAGWAY     450 mil / 720 Km
Průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“ /kdo najde tabuli s logem America Tours, kterou jsme zde umístili před více než patnácti lety?/. V podvečer příjezd do slavného městečka Skagway /USA/, ubytování.
9. den
SKAGWAY, HAINES     190 mil / 300 Km
Po stopách zlaté horečky – prohlídka historického downtownu Skagway. Návštěva výchozího místa trailu na Chilcoot Pass a White Pass. Odpoledne odjezd lodním trajektem do městečka Haines. Po krátké prohlídce pokračování cesty krásnou hornatou krajinou do Haines Junction /opět Kanada/, ubytování /ubytování a program dnů 9 a 10 mohou být modifikovány v závislosti na času odjezdu trajektu/.
10. den
KLUANE RANGE     300 mil /470 km
Dnes Vás čeká přejezd přes území Kanady do USA. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Tok ve večerních hodinách.
11.den
FAIRBANKS      360 mil / 570 km

Odjezd se zastávkami  osadách Delta Junction a North Pole do nejsevernějšího bodu naší cesty- města Fairbanks. Prohlídka centra města, ubytování. Později odpoledne Vám nabídneme fakultativní výlet do horkých pramenů Chena Hot Springs /cena+ vstupné do temrálních pramenů/, odkud se navrátíte pozdě večer.
12.den
NP DENALI     160 mil / 250 km
Odjezd do národního parku Denali, kde na Vás čeká celodenní túra busem správy národního parku /v ceně/. Pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou do večerních hodin. Ubytování ve večerních hodinách. 
13.den
ANCHORAGE      250 mil / 400 km
Přejezd do Anchorage. Prohlídka tohoto největšího a nejdůležitějšího města Aljašky, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě. Po ubytování v odpoledních hodinách indiv. volno.
14.den
SEWARD, NP KENAI FJORDS      140 mil / 230 km

Celodenní výlet do přístavního a rybářského městečka Seward, výchozího místa k návštěvě národního parku Kenai Fjords. Po prohlídce městečka a ubytování Vám nabídneme jedinečnou plavbu lodí do národního parku Kenai Fjords, domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech /fakultativně, cca 6 hodin plavby lodí/
15.den
WRANGELL-St. ELIAS RANGE      450 mil / 720 km

Ráno odjezd přes Anchorage /cestou zastávka u jezera Portage/ a Palmer do Glennallenu cestou lemovanou jedinečným výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce pásma Matanuska Range a později národního parku Wrangell –St. Elias. Ubytování ve večerních hodinách ve známé osadě Tok.
16.den
TOP OF THE WORLD, DAWSON CITY      200 mil / 320 km

Putování krajem zlatokopů po cestě vedoucí divokou přírodou po vrcholech hor do světoznámého městečka zlatokopů Dawson City /Kanada/. Po příjezdu ubytování a volno k prohlídce centra města. Doporučujeme Vám navštívit saloon Diamond Tooth Gertie´s se stylovou zábavou – bar, kasino, kankánové tanečnice... Pozdě večer výjezd na horu The Dome, na jejímž vrcholu v létě celou noc nezapadá slunce.
17.den
DAWSON CITY, BONANZA, ELDORADO      60 mil / 95 km

Tento den strávíte ve slavném a památném městě a jeho okolí!! Navštívíte místo, kde objev zlata spustil zlatou horečku na Klondiku, uvidíte slavné zábory na zlatonosných potocích Bonanza a Eldorado, kde si můžete zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí, budete svědky současné těžby zlata v údolích Hunker a Quartz Creek… a na závěr navštívíte hrob českého cestovatele, polárníka a spisovatele Jana Welzla.
18.den
FIVE FINGERS, WHITEHORSE      340 mil / 540 km

Odjezd do Whitehorse. Po ubytování následuje prohlídka hlavního města provincie Yukon. Večer Vás na závěr zájezdu pozveme k návštěvě termálních pramenů Takhini Hot Springs /vstup v ceně/, kde příjemně zrelaxujete po dlouhé cestě a před odletem domů… Návrat do hotelu v pozdních hodinách
19.den
WHITEHORSE, odlet do Prahy      20 mil / 30 km
Volné dopoledne. Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.
20.den
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách
Cena zahrnuje
 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 18× ubytování v hotelech a motelech turistické kategorie
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatek za odbavení zavazadel /letecká doprava/
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj  37.300 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   2.500 Kč
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 6.700 Kč
Výlety
 • plavba po zálivu Vancouver v ceně zájezdu
 • plavba na raftu po řece Athabasca v ceně zájezdu
 • celodenní výlet do NP Denali v ceně zájezdu
 • let hydroplánem nad Vancouverem 2.990 Kč
 • lodní výlet do národního parku Kenai Fjords (6 hodin plavby) 4.600 Kč
 • let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains /Jasper/ 4.950 Kč
 • Fly Over Canada ve Vancouveru 600 Kč
 • let letadlem nad Denali z Talkeetny /cca 75 min./   7.500 Kč
Kanada

Hlavní město: Ottawa
Obyvatelstvo: 35 540 419
Rozloha: 9,8 mil km2
Jazyk: angličtina, francouzština
Časové pásmo: GMT -3 – GMT -8
Měna: kanadský dolar

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.

Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.

Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jim přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajálních občanů Nové Anglie, Němců z Pennsylvanie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.

Napětí elektrického proudu je 110 až 120 V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.

Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.

Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1 dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.

V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání  váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americko-britský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.

Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontariem
a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.

Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.

Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)