Malý okruh Kubou

Kód:AT 1777
Země: Kuba
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
Z nabídky naší partnerské CK Fischer.
Pro zájezdy partnerské CK platí Všeobecné smluvní a pojistné podmínky partnerské cestovní kanceláře.Tyto podmínky jsou součástí cestovní smlouvy.
Program

01. den PRAHA – HAVANA

Odlet z Prahy do Havany. Po příletu transfer do hotelu v Havaně. Večeře v hotelu.

02. den HAVANA

Snídaně. Půldenní prohlídka kubánské metropole Havany s obědem. Projedete hlavními havanskými čtvrtěmi a třídami, uvidíte náměstí Revoluce se sochou José Martiho, Centrální park a známý Kapitol. Dále vás zavedeme do historické části Havany, zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Projdete se po hlavních náměstích Plaza de las Armas a Plaza Vieja, uvidíte havanskou katedrálu, řadu paláců ve stylu kubánského baroka a samo zřejmě nemůže chybět hotel Ambos Mundos, kde byl ubytován Ernest Hemingway. Oběd. Možnost navštívit továrnu na výrobu doutníků (doplácí se na místě 10CUC/ osoba, prohlídka možná pouze v některých termínech). Večeře v hotelu. Ve večerních hodinách možnost navštívit
vystoupení nejznámějšího kubánského kabaretu Tropicana (není zahrnuto v ceně).

03. den HAVANA – SOROA – VINALES – HAVANA

Snídaně. Během tohoto dne poznáte nezapomenutelné přírodní scenerie západní části Kuby. Navštívíte oblast Soroa s vodopády a botanickou zahradou s řadou druhů orchideí a budete pokračovat do údolí Vinales, kde je soustředěno nejvíce tabákových plantáží na Kubě. Zvláštností této oblasti jsou strmé mogoty, skalnaté vápencové útvary vysoké až 300 m, které jsou vzájemně propojeny říčkami a jeskyněmi. V jedné z nich, Cueva del Indio, se projedete na malé loďce. Oběd. Navštívíte také Mural de la Prehistoria, monumentální dílo na jedné skále mogotu, které představuje obraz evolučního vývoje života na Kubě. Návrat do Havany. Večeře v hotelu.

04. den HAVANA – GUAMA – CIENFUEGOS

Snídaně. Z kubánské metropole Havany se přesunete do oblasti Karibiku – známé Zátoky sviní, kde ve středisku Guamá navštívíte krokodýlí farmu, projedete se na člunech na Jezeře pokladů a na jednom z ostrovů si prohlédnete malý skanzen jedné z předkolumbovských kultur Tainů. Oběd. Odpoledne pokračování do oblasti známé Zátoky sviní (zastávka na šnorchlování v Karibiku a pokračování do města Cienfuegos, nazývaného Kubánci Perla Jihu. Uvidíte divadlo Terry, katedrálu, hlavní park a okolní ulice s řadou budov v neoklasicistickém stylu. Ubytování v Cienfuegos, večeře v hotelu.

05. den CIENFUEGOS – TRINIDAD

Snídaně. Přejezd do města Trinidad, které bylo zapsáno do seznamu světového dědictví lidstva UNESCA. Oběd. Navštívíte hlavní náměstí Plaza Mayor, jeden z městských paláců z 18. stol., muzeum Romantico, kostel Nejsvětější trojice a samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka místního koktejlu „La Canchanchara“, který byl pojmenován podle baru, kde se podává.  Ubytování Trinidad nebo Topes Collantes. Večeře v hotelu.

06. den TRINIDAD – VARADERO

Snídaně. Během dopoledne návštěva jedné z přírodních rezervací pohoří Escambray. Cesta terénními vozy horskými vesničkami, následuje pěší túra pralesem, během které poznáte kromě nezapomenutelných scenérií i rozmanitou faunu a flóru této oblasti, zastávka u vodopádů s možností koupání. Oběd. Pokračování na korálový ostrov Cayo Santa María.

07.-10. den CAYO SANTA MARIA

Pobyt v hotelu Memories Paraiso Azul *****

11. den 

Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

12. den Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Havana – Praha
 • Letištní taxy a další poplatky
 • 5 nocí v hotelech střední kategorie
 • 5 nocí v 5* Memories Paraiso Azul
 • 5× plnou penzi
 • 5× program all inclusive 
 • Vstupy dle programu
 • Přepravu klimatizovaným autobusem
 • Služby místních česky/slovensky mluvících průvodců (Kubánci hovořící česky nebo slovensky)
Cena nezahrnuje
 • Cestovní pojištění
 • Víza (700 Kč)
 • Místní odletovou taxu (25 CUC)
 • Fakultativní výlety
 • Nápoje během večeří v hotelech během programu okruhu
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj- na vyžádání
Kuba

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)