Astronomická expedice USA 2017 za úplným zatměním slunce- východ USA

Kód:AT1749
Země: USA
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
V rámci odborných zájezdů jsme připravili lahůdku pro milovníky astronomie- zájezdy zaměřené na úplné zatmění slunce, ke kterému dojde 21. srpna 2017 napříč Spojenými státy. Tento zájezd kombinuje dva astronomické jevy- nejprve Vám umožníme za nejlepších možných světelných podmínek sledovat meteorický roj Perseidy, a na konci zájezdu zhlédnete zatmění slunce v oblasti města Casper ve Wyomingu, kde je maximální pravděpodobnost, že počasí bude ke sledování příznivé. Přejeme všem astronomickým nadšencům čistou oblohu a krásné zážitky z našich speciálů!
1. den
PRAHA- NEW YORK     50 mil/ 80 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours bude následovat transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
NEW YORK- WASHINGTON     280 mil/ 450 km
Nemůžeme opustit New York, aniž bychom si jej alespoň orientačně prohlédli! Dopoledne nás proto čeká plavba kolem Manhattanu lodí, návštěva nové ikony Manhattanu- One World Observatory, a krátce s průvodcem projdete dolním Manhattanem po Wall Street a finančním disktriktem. Odpoledne se pak přesunete do Washingtonu /cca 4 hodiny jízdy/, kde je pro Vás přichystán nocleh.
3. den
WASHINGTON- WYTHEVILLE     330 mil/ 530 km
Po aklimatizaci jsme pro Vás připravili dopolední letmou prohlídku centra Washingtonu, a důkladnou prohlídku expozice Muzea letectví a kosmonautiky u letiště Dulles, kde mimo jiné zhlédnete i raketoplán Discovery. Odpoledne vyrazíme na cestu do místa pozorování zatmění ve státě Tennessee. Pozorování jsme totiž pro Vás naplánovali v místě nejdelšího trvání úplného zatmění. Hotel nás čeká po cestě ve večerních hodinách ve městě Wytheville.
4. den
NASHVILLE     390 mil/ 620 km
Časně vyrazíme do cíle naší cesty. Po ubytování v hotelu v Nashville navštívíme místo, kde budeme následující den pozorovat zatmění slunce- poblíž městečka White House. Odpoledne jsme pro Vás připravili návštěvu centra Nashville, a pro zájemce večer fakultativně koncert ve slavné Grand Ole Opry, první scéně country music.
5. den
NASHVILLE, ZATMĚNÍ SLUNCE     50mil/ 80km
Den "D"!! Ráno se přesuneme na stanoviště, a zhlédneme bezmála tři hodiny trvající nebeské představení /2 minuty a 39 vteřin úplného zatmění/. Večer zájemce odvezeme do centra Nashville, kde bary a restaurace s živou hudbou tvoří nezapomenutelnou atmosféru.
6. den
NASHVILLE- PRAHA     50mil/ 80km
Dopoledne budete moci strávit na downtownu Nashville či se věnovat shoppingu v obřím nákupním mallu. Dle Vašeho letového plánu bude následovat transfer na letiště a odlet do Prahy. Fakultativní možností je individuální prodloužení pobytu v USA /nabídku sestavíme dle Vašich požadavků/.
7. den
Přílet do Prahy    
Příletem do Prahy Vaše astronomická exkurze do USA skončí.
Příplatky
- příplatek za jednolůžkový pokoj- 12.300 Kč
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka)- 2.800 Kč
- sleva pro čtvrtou osobu na pokoj (dvě dvoulůžka)- 1.800 Kč
Výlety
- plavba lodí kolem Manhattanu /90 minut/- v ceně zájezdu
- vstupné na vyhlídku One World Observatory- v ceně zájezdu
- vstup do muzea letectví a kosmonautiky- v ceně zájezdu
- večerní koncert v Grand Ole Opry v Nashville- 1.500 Kč
- indiv. prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace)- 4.000 Kč
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)