New York a Miami Beach

Kód:AT 1615
Země: USA
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
Kombinace poznání světoznámé metropole a oddechu na proslulých floridských plážích. Pobyt na Floridě si můžete libovolně prodloužit !!
Minimální počet 6 osob.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)
 • letištní poplatky
 • 7x nocleh v 3* hotelech
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • program dle itineráři
 • služby delegáta America Tours v Miami
 • průvodce první dva dny zájezdu v New Yorku
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • místní přelety dle itineráře
Cena nezahrnuje
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • odbavení zavazadla pro vnitřní let ( cca 25 USD)
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj == 17800 CZK
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka) == 1600 CZK
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka) == 1600 CZK
Výlety
- let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12-15 minut 4.990 Kč
- plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
- návštěva Rockefellerova Centra s vyhlídkou na Manhattan v ceně zájezdu
- vstupné na vyhlídku One World Observatory v ceně zájezdu
-celodenní prohlídka New Yorku v ceně zájezdu
- celodenní výlet na ostrov Key West 2.500
- indiv. prodloužení pobytu na Miami Beach, hotel 3* na vyžádání
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)