Sledování Perseidů a úplné zatmění slunce

Kód:AT1748
Země: USA
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
 V rámci odborných zájezdů jsme připravili lahůdku pro milovníky astronomie- zájezdy zaměřené na úplně zatmění slunce, ke kterému dojde 21. srpna 2017 napříč Spojenými státy.  Tento kratší zájezd Vám nabídne ekonomickou variantu, při které tento vzácný jev zhlédnete v oblasti nejdelšího trvání zatmění. Shodou okolností je to na dosah od hlavního města country music Nashville, takže o zábavu při čekání i po něm bude postaráno. Zároveň cestou na místo krátce navštívíte New York a Washington , včetně návštěvy Muzea letectví a kosmonautiky a raketoplánu Discovery.
1. den
PRAHA- LAS VEGAS- MESQUITE     100mil/ 160 km
Odlet z Prahy do Las Vegas. Transfer do města Mesquite na hranici Arizony, ubytování. Pro ty, kteří ještě nebudou dost unaveni z cesty máme přichystanou "ochutnávku" noční oblohy krátkým výletem do noční nevadské pouště. Již dnes v noci bude pohled na prolétající meteory uchvacující!! Návrat do hotelu v pozdních nočních hodinách.
2. den
CEDAR BREAKS, BRYCE, PERSEIDY     200mil/ 320km
Dopoledne dospíme zbytek únavy z dlouhého letu předchozího dne, a poté se přesuneme do Utahu. Přes Cedar City a kolem státního parku Cedar Breaks /mohutný pískovcový amfiteátr všech odstínů žlutočervené bary/ dorazíme do Bryce, výchozího místa pro návštěvu národního parku Bryce Canyon. Tato oblast v nadmořské výšce kolem 2.400 metrů vyniká minimálním znečištěním atmosféry i zdroji světla. My se ubytujeme a v podvečer zrelaxujeme na nadcházející noc- hlavní nebeské představení Perseid. Před soumrakem se přesuneme na připravené místo s ideálním rozhledem a zcela bez osvětlení. Show může začít! Průvodce zajistí odvoz účastníků zpět do hotelu dle dohody- až do ranních hodin.
3. den
BRYCE CANYON, PERSEIDY      50mil/ 80km
Dopoledne odpočinek a relaxace, třeba u hotelového bazénu. Odpoledne se zájemci navštívíme Bryce Canyon, klenot meti národními parky /návštěva je v ceně, ale třeba dáte přednost bazénu.../. Večer opět odjezd do místa pozorování meteorů, a druhý večer nebeské show může začít.
4. den
LAKE POWELL, PAGE, PERSEIDY      160mil/ 260km
Dopoledne opět odpočinek po dlouhé noci. Odpoledne přejedeme přes westernový Kanab k jezeru Lake Powell, a po prohlídce přehrady Glen Dam na řece Colorado se ubytujeme v městečku Page. Pro zájemce je opět připraven noční výjezd do pouště za pozorováním meteorů /tentokrát ne celou noc- na další etapu se musíme trochu prospat/.
5. den
GRAND CANYON, FLAGSTAFF      230mil/ 370km
Dnes navštívíme jižní terasu národního parku Grand Canyon! Fakultativně Vám nabídneme let letadlem nebo helikoptérou nad Grand Canyonem, v ceně pro všechny bude návštěva skvělého filmu o objevování kaňonu v kině IMAX. Budete mít dostatek času na trail po terase kaňonu. Večer dorazíme do Flagstaffu, správního centra severní Arizony.
6. den
METEOR CRATER, LOWELLOVA OBSERVATOŘ      100mil/ 160km
Dnes jsem pro Vás připravili lahůdku. Vyrazíme za ní necelou hodinu jízdy na východ. Zde se nachází jeden z nejlépe zachovaných meteorických kráterů na Zemi. Navštívíme nejenom kráter, ale i zdejší jedinečné muzeum s expozicí meteoritů- nejenom zde nalezených, ale sbírkou z celého světa. Mezi exponáty nalezneme i jihočeské vltavíny. Po prohlídce se vrátíme do Flagstaffu. Zde ve večerních hodinách navštívíme Lowellovu observatoř, která v roce 1930 objevila planetu Pluto. Uvidíme, co pro nás zdejší astronomové budou mít připraveno v hledáčku teleskopu!
7. den
HOOVER DAM, LAS VEGAS     270mil/ 430km
Dopoledne vyrazíme do Las Vegas! Nejprve navštívíme nejvyšší skořepinovou přehradu Ameriky Hoover Dam, a podíváme se na ni i bezmála 300 metrů vysokého mostu nad řekou Colorado. Po příjezdu do Las Vegas a ubytování nás čeká seznámení s hlavním městem zábavy. Absolvujeme okružní prohlídku "Stripu" a downtownu Las Vegas, a poté už průvodce ponechá na Vás, jestli půjdete spát nebo se vrhnete do víru zábavy...
8. den
SALT LAKE CITY, POCATELLO      580mil/ 920km
Po obvyklém dopoledním odpočinku vyrazíme na dlouhý přejezd do města Pocatello v Idahu. Cestou krátce navštívíme centrum Salt Lake City. Ubytování v pozdních hodinách.
9. den
NP YELLOWSTONE, CODY     350mil/ 560km
Čeká nás perla mezi národními parky- Yellowstone! Projedeme částí parku, absolvujeme několik trailů, a v podvečer budeme pokračovat do místa noclehu ve městečku Cody.
10. den
CASPER     220mil/ 350km
Dnes dorazíme do místa, které jsme Vám vybrali pro pozorování "nebeské show století"- jak je zítřejší zatmění slunce v Americe nazýváno. Okolí města Casper ve Wyomingu má na celé trase zatmění nejmenší procento oblačnosti, a my si budeme přát, aby tomu tak bylo i zítra! Najdeme si místo, kde budeme zítra vzácný úkaz sledovat, ubytování, volný podvečer.
11.den
ZATMĚNÍ SLUNCE!     180mil/ 280km
Den "D"! Ráno se přesuneme na stanoviště, a zhlédneme bezmála tři hodiny trvající nebeské představení /téměř dve a půl minuty úplného zatmění/. Po jeho skončení se během odpoledne rozjedeme do Denveru. Ubytování ve večerních hodinách.
12.den
DENVER- PRAHA     130mil/ 210km
Po příjezdu do Denveru Váš čeká poslední shopping, dle Vašeho letového plánu odjezd na letiště a odlet do Prahy.
13.den
Přílet do Prahy    
Příletem do Prahy Vaše astronomická exkurze do USA končí.
Cena zahrnuje
- leteckou přepravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)
- letištní poplatky (aktuálně cca 10.500 Kč)
- 11x ubytování ve 3* hotelech a motelech
- minimálně 7x snídani
- dopravu klimatizovanými vany
- program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
- služby průvodce America Tours
- komplexní pojištění vč. pojištění storna
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
-stravu mimo uvedené
- vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
- spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
- event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
Příplatky
-příplatek za jednolůžkový pokoj- 21.700 Kč
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka)- 3.700 Kč
- sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka)- 3.500 Kč
Výlety
- let letadle nad Grand Canyonem- 3.800 Kč
- let helikoptérou nad Grand Canyonem- 5.590 Kč
- let letadlem nad Lake Powell a Rainbow Bridge- 3.100 Kč
- noční let helikoptérou nad Las Vegas- 2.600 Kč
- indiv. prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace)- 4.000
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)