Velký okruh Východem U.S.A.

Kód:AT 1835
Země:USA
Termín od 13.05.2018
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
70 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Oblíbený zájezd z naší nabídky Vám umožní pod vedením zkušeného průvodce poznat metropole a zajímavosti podstatné části východu USA a nahlédnete také krátce do Kanady !!
New York • Philadelphia  Washington • Charleston • Savannah • Atlanta • Lynchburg • Nashville • Memphis • St. Louis • Chicago • Detroit • Windsor • London • Niagarské vodopády • New York City
Minimální počet 6 osob.
Během zájezdu urazíte cca 3.520 mil ( 5.630 km)
Zájezd může být směrován opačně.Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
NEW YORK    120 mil / 190 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do Philadelphie, ubytování ve večerních hodinách.
2. den
PHILADELPHIA, WASHINGTON DC    160 mil / 260 km
Prohlídka centra historické Philadelphie, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem z výšky bezmála 300 metrů. Pokračování cesty do Washingtonu, zde do večerních hodin prohlídka zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov… Ubytování večer.
3. den
WASHINGTON DC    180 mil / 290 km
Volný den ve Washingtonu !! Využijte ho k návštěvám bezpočtu muzejí a galerií lemujících slavný „Mall“. Odpoledne odjezd na jih do Charlestonu, nocleh v motelu na trase.
4. den
CHARLESTON, SAVANNAH    470 mil / 750 km
Po příjezdu do Charlestonu prohlídka historického centra města. Pokračování do Savannah v Georgii, ubytování a návštěva podvečerního centra města s nábřežím plným stylových hospůdek a barů.
5. den
ATLANTA    370 mil / 590 km
Přejezd do Atlanty , hlavního města Georgie . Prohlídka moderního velkoměsta, dostatek času k indiv. prohlídce centra. Pokračování cesty do Nashville, nocleh v oblasti města Chattanooga .
6. den
LYNCHBURG, NAHVILLE    160 mil / 260 km
Dopoledne návštěva destilerie slavné whisky Jack Daniels v Lynchburgu, poté pokračování do Nashville. Prohlídka hlavního města country hudby – Ryman Auditorium, Music Row, Grand Ole Opry… Večer mohou zájemci navštívit slavný Wildhorse Saloon (vstupy nejsou v ceně).
7. den
NASHVILLE    40 mil / 65 km
Celodenní volno v Nashville. Využijte odpočinkový den k samostatné prohlídce centra Nashville, absolvujte projížďku po řece Cumberland na parníku General Jackson nebo Music City Queen…
8. den
MEMPHIS,GRACELAND    360 mil / 570 km
Přejezd do dalšího hudebního města – Memphisu. Návštěva Gracelandu - domova a muzea slavného Elvise Presleyho ( vstupné v ceně zájezdu). Návštěva centra Memphisu a slavné Beale Street, kde svojí kariéru začalo mnoho rock´n rollových a bluesových hvězd. Odjezd na sever do St. Louis, nocleh v motelu na trase.
9. den
ST.LOUIS    350 mil / 560 km
Prohlídka slavného města blues. Doporučujeme Vám návštěvu „Brány Západu“ – proslulého oblouku klenoucího se vysoko nad městem a řekou Mississippi (vstup není v ceně). Volno v centru města do odpoledních hodin, poté odjezd do Chicaga. Nocleh v motelu na trase.
10. den
CHICAGO    140 mil / 220 km
Celodenní prohlídka Chicaga . Společně navštívíte do nedávné doby nejvyšší budovu světa Willis Tower (vstup v ceně) a Navy Pier, budete mít dostatek času k prohlídce Magnificent Mile… Ubytování ve večerních hodinách.
11.den
DETROIT, LONDON    410 mil / 660 km
Časně odjezd do Detroitu. Prohlídka města, poté překročíte hranice Kanady přes Windsor do města London. Ubytování ve večerních hodinách.
12.den
NIAGARA FALLS    230 mil / 370 km
Ráno pokračování cesty do Niagara Falls. po ubytování prohlídka vodopádů, během které Vás pozveme na projížďku lodí pod vodopády (v ceně květen-září). Do večerních hodin indiv. volno k samostatné prohlídce okolí vodopádů.
13.den
NEW YORK CITY    420 mil / 670 km
Časně odjezd do New Yorku. Po příjezdu následuje okružní orientační prohlídka Manhattanu a vycházka po 5. Avenue a Broadway s průvodcem zakončená návštěvou vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra. Večer odjezd do hotelu, ubytování.
14.den
NEW YORK CITY    50 mil / 80 km
Celodenní prohlídka Manhattanu zahrnující největší atrakce – sochu Svobody, Wall Street s budovou slavné Burzy, China Town, Brooklyn Bridge. Navštívíte také památník obětí útoku na WTC a mnoho dalších unikátních míst.Během prohlídky Vás také pozveme na plavbu kolem Manhattanu a sochy Svobody ( v ceně).
15.den
MANHATTAN,odlet domů    40 mil / 60 km
individuální volno na Manhattanu. Doporučujeme Vám fakultativní let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody (není v ceně). Odpoledne dle Vašeho letového plánu odjezd na letiště a odlet do Prahy.
16.den
16. Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět ( v turustické třídě,včetně letištních poplatků)
 • letištní poplatky
 • 14x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • 14x snídani
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu
 • spropitné místním řidičům,průvodcům a personálu
 • event.palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj == 21900 CZK
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka ) == 4100 CZK
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka) == 2300 CZK
 • sleva pro dítě do 12 let ( pokoj sdílí s rodiči) == 13900 CZK
Výlety
- heli nad Manhattanem a sochou Svobody (12-15 min.) 4.990
- plavba tryskovým člunem do peřejí řeky Niagara 1.600
- let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990
- plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
- plavba lodí pod Niagarské vodopády ( 15.5.-30.9.) v ceně zájezdu
- vstup na Willis Tower v Chicagu v ceně zájezdu
- vstup na vyhlídku One Liberty ve Philadelphii v ceně zájezdu
- vstupné do Gracelandu v Memphisu v ceně zájezdu
- destilerie Jack Daniels v Lynchburgu v ceně zájezdu
- vstup do Rockefellerova Centra v ceně zájezdu
- indiv. změna odletu (odlet ze stejné destinace) 4.000
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.

New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.

Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.

Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.

San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
13.05. - 28.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    70 990,- Kč
12.06. - 27.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    71 990,- Kč
12.07. - 27.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    77 990,- Kč
11.08. - 26.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
10.09. - 25.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
10.10. - 25.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
13.05. - 28.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    70 990,- Kč
12.06. - 27.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    71 990,- Kč
12.07. - 27.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    77 990,- Kč
11.08. - 26.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
10.09. - 25.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
10.10. - 25.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)