Východ USA- klasický okruh

Kód:AT 1702
Země:USA
Termín od 18.03.2017
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
45 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Druhý nejprodávanější zájezd v historii AMERICA TOURS. Zájezd obsahující vše, co nesmíte minout během Vaší návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který Vás seznámí s největšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou. Zájezd nabitý atrakcemi a zajímavostmi. Přejeme Vám skvělé zážitky !!
New York– Philadelphia– Washington DC– Pittsburgh– Erie– Buffalo– Niagarské vodopády– Finger Lakes– New York
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 1.245 mil /2.000 Km
Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
NEW YORK, PHILADELPHIA     120 mil / 190 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours odjezd do historické Philadelphie, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
PHILADELPHIA, WASHINGTON D.C.     150 mil / 240 km
Prohlídka centra historické Philadelphie, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem z výšky bezmála 300 metrů. Následuje odjezd do Washingtonu D.C., hlavního města USA. Pokračování prohlídkou Washingtonu. Uvidíte největší atrakce metropole – White House, Capitol, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne budete mít volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin, poté ubytování, nocleh.
3. den
WASHINGTON D.C., PITTSBURGH     250 mil / 400 km
Dopoledne ještě volno v centru Washingtonu /doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum/, poté přejezd státem Pennsylvania na sever do města Pittsburgh. Individuální prohlídka centra města a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.
4. den
BUFFALO, NIAGARA FALLS     240 mil / 380 km
Cílem dne jsou Niagarské vodopády. Cestou spatříte rozlehlé jezero Erie, jehož jižní břehy jsou – pro nás překvapivě – vinařskou oblastí. Dle počasí je možná zastávka na vykoupání. Prohlídka centra města Buffalo. Po příjezdu do Niagara Falls Vás pozveme k plavbě lodí pod Niagarské vodopády – přímo do centra slavného vodopádu „Horseshoe“/v ceně/. Závěrem společného programu s průvodcem Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower /v ceně/. Po ubytování v podvečer můžete třeba vyrazit na vycházku podél řeky…/díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů/
5. den
LAKE ONTARIO, FINGER LAKES    240 mil / 380 km
Dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů!! Užijte si v klidu atmosféru slavného místa, vydejte se podél řeky od vodopádů k jezeru…fakultativně Vám zde nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Odjezd farmářskou oblastí u jezera Ontario do rekreační oblasti Finger Lakes. Lyrická atmosféra krásné přírody protkané sítí jezer si Vás jistě získá!! V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína. Večer ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.
6. den
NEW YORK CITY     180 mil / 290 km
Časně odjezd do cíle zájezdu – New York City. Po příjezdu Vás zve America Tours na plavbu lodí kolem Manhattanu, během které se seznámíte s místopisem New Yorku, a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Nevynecháme také novou „nejvyšší“ atrakci New Yorku – vyhlídku ze 104. patra nové věže One World Observatory!! Pokračováním Vašeho poznávání New Yorku bude možnost fakultativního letu helikoptérou nad Manhattanem /není v ceně/. Využijte skvělé příležitosti a prohlédněte si Manhattan skutečně ze všech stran!!! Vaše prohlídka bude poté pokračovat orientačním okruhem po Manhattanu zakončeným návštěvou vyhlídky na Manhattan ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra. Den zakončíte přejezdem do hotelu a ubytováním.
7. den
MANHATTAN     40 mil / 65 km
Celodenní volno na Manhattanu!! Máte možnost vyrazit samostatně za poznáním nebo s průvodcem absolvovat okruh zahrnující největší atrakce Manhattanu – sochu Svobody, budovu Burzy, Wall Street, Freedom Park, China Town, Brooklyn Bridge…. /vstupy a jízdné nejsou v ceně/. Do hotelu se vrátíte ve večerních hodinách.
8. den
NEW YORK, odlet domů     25 mil / 40 km
Dopoledne indiv. volno, poslední shopping.... poté odjezd na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.
9. den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)
 • letištní poplatky ve výši 10.500 Kč
 • 7x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • 7x snídani
 • dopravu klimatizovaným autokarem či minibusem
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
  • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
  • stravu mimo snídaní
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
  • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
  • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím

  Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj == 11800 CZK
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 2800 CZK
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji == 1800 CZK
  • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) == 11900 CZK
  Výlety
  - heli nad Manhattanem a sochou Svobody (12-15 min.) 4.990
  - let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.900
  - plavba lodí kolem Manhattanu (90 minut) v ceně zájezdu
  - plavba lodí pod Niagarské vodopády v ceně zájezdu
  - vstupné na vyhlídku Rockefeller Center v ceně zájezdu
  - vstupné na vyhlídku One World Observatory v ceně zájezdu
  - prohlídka Philadelphie obojživelným busem v ceně zájezdu
  - indiv. prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 3.000
  - čtyřdenní pobyt na Miami Beach 20.04.-09.06. 14.950
  4 noci, hotel 3* + letenka 10.06.-31.08. 16.950
  transfer není v ceně (nabídneme) 01.09.-10.12. 14.950
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.

  New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.

  Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.

  Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.

  San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  18.03. - 26.03. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    45 990,- Kč
  08.04. - 16.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  29.04. - 07.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
  06.05. - 14.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  27.05. - 04.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
  03.06. - 11.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  24.06. - 02.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  01.07. - 09.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    56 990,- Kč
  29.07. - 06.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  05.08. - 13.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  26.08. - 03.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    55 990,- Kč
  02.09. - 10.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  23.09. - 01.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
  30.09. - 08.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  21.10. - 29.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
  11.11. - 19.11. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  02.12. - 10.12. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  18.03. - 26.03. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    45 990,- Kč
  08.04. - 16.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  29.04. - 07.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
  06.05. - 14.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  27.05. - 04.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
  03.06. - 11.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  24.06. - 02.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  01.07. - 09.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    56 990,- Kč
  29.07. - 06.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  05.08. - 13.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  26.08. - 03.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    55 990,- Kč
  02.09. - 10.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  23.09. - 01.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
  30.09. - 08.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  21.10. - 29.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
  11.11. - 19.11. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  02.12. - 10.12. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)