Východ USA- klasický okruh

Kód:AT 1802
Země: USA
Termín od 28.03.2018
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
46 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis

Druhý nejprodávanější zájezd v historii AMERICA TOURS. Zájezd obsahující vše, co nesmíte minout během Vaší návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který Vás seznámí s největšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou. Zájezd nabitý atrakcemi a zajímavostmi. Přejeme Vám skvělé zážitky !!

New York– Philadelphia– Washington DC– Pittsburgh– Erie– Buffalo– Niagarské vodopády– Finger Lakes– New York

Minimální počet 6 osob

Během zájezdu urazíte cca 1.245 mil /2.000 Km

Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.

K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.

K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.

1. den
   


PRAHA - NEW YORK CITTY, MANHATTAN     20 mil / 30 km

Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours následuje transfer na Manhattan a ubytování. Dle časových možností do večera stihneme vycházku po 5.Avenue a Broadway, návštěvu vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra /v ceně/.
2. den
““  
NEW YORK CITY, MANHATTAN     40 mil / 60 km
Celodenní prohlídka Manhattanu !! Nejprve Vás America Tours pozve na plavbu lodí kolem Manhattanu po řekách Hudson a East River, během které se seznámíte s místopisem New Yorku, a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Nevynecháme také „nejvyšší“ atrakci New Yorku – vyhlídku ze 104. patra věže One World Observatory !!/v ceně/. Vy z Vás, kteří máte objednaný fakultativní let helikoptérou nad Manhattanem zhlédnete New York z ptačí perspektivy během osobního volna na Lower Manhattanu.. Vaše prohlídka bude poté pokračovat /dle počasí/ návštěvou finančního distriktu se slavnou Wall Street a budovou New Yorské burzy, návštěvou Čínské čtvrti, přechodem Brooklynského mostu s bezpočtem působivých pohledů na panoráma Manhattanských mrakodrapů.. odpoledne se metrem přesunete do oblasti Central Parku a Upper Manhattanu. Prohlídku zakončíte návštěvou vyhlídky na Manhattan ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra /v ceně/, a zhlédnete také rozzářené srdce Manhattanu - Times Square..
3. den
““  
MANHATTAN - PHILADELPHIA     140 mil / 230 km
Dopoledne volno na Manhattanu k samostatnému „prozkoumávání“ jeho atrakcí !! Odjezd do historické Philadelphie, kde absolvujete orientační prohlídku centra, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem na město z výšky bezmála 300 metrů. Ubytování v podvečerních hodinách.
4. den
PHILADELPHIA, WASHINGTON D.C.    150 mil / 240 km
Po snídani odjezd do Washingtonu D.C., hlavního města USA. Celodenní prohlídka atrakcí, kterých má tato metropole nespočet. Uvidíte výběr těch největších – prohlédneme si Capitol, zhlédneme White House, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne budete mít volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin, poté ubytování, nocleh.
5. den
WASHINGTON D.C. , PITTSBURGH    250 mil / 400 km
Dopoledne ještě volno v centru Washingtonu /doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum/, poté přejezd státem Pennsylvania na sever do města Pittsburgh. Individuální prohlídka centra města a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.
6. den
BUFFALO, NIAGARA FALLS     240 mil / 380 km
Cílem dne jsou Niagarské vodopády. Cestou spatříte rozlehlé jezero Erie, jehož jižní břehy jsou – pro nás překvapivě – vinařskou oblastí. Dle počasí je možná zastávka na vykoupání. Po průjezdu městem Buffalo se již přiblížíme k Niagara Falls. Po příjezdu Vás pozveme k plavbě lodí pod Niagarské vodopády – přímo do centra slavného vodopádu „Horseshoe“/v ceně/. Závěrem společného programu s průvodcem Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower /v ceně/. Po ubytování v podvečer můžete třeba vyrazit na vycházku podél řeky…/díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů/
7. den
LAKE ONTARIO , FINGER LAKES     240 mil / 380 km
Dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů !! Užijte si v klidu atmosféru slavného místa, vydejte se podél řeky od vodopádů k jezeru…fakultativně Vám zde nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Odjezd farmářskou oblastí u jezera Ontario do rekreační oblasti Finger Lakes. Lyrická atmosféra krásné přírody protkané sítí jezer si Vás jistě získá!! V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína. Večer ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.
8. den
NEW YORK, odlet domů     200 mil / 320 km
Ráno vyrazíme na poslední etapu naší cesty. Absolvujeme „nezbytnou“ zastávku v ohromném outletovém shoppingu, a odtud se již rozjedeme na letiště. Po rozloučení s průvodcem následuje odlet do Prahy, případně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací /fakultativně/.
9. den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)

 • letištní poplatky

 • 7x ubytování v 3* hotelech a motelech

 • 5x snídani a 1x večeři

 • dopravu klimatizovaným autokarem či minibusem

 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři

 • služby průvodce America Tours

 • komplexní pojištění vč. pojištění storna

 • zákonné pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje

 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí

 • stravu mimo snídaní

 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu

 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu

 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcímPříplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj == 11800 CZK

Slevy


 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 2800 CZK

 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji == 1800 CZK

 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) == 11900 CZK


Výlety
- heli nad Manhattanem a sochou Svobody (12-15 min.) 4.990

- let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990

- plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu

- plavba lodí pod Niagarské vodopády (od 15.5. do 30.9.) v ceně zájezdu 

- vstupné na vyhlídku Rockefeller Center v ceně zájezdu

- vstupné na vyhlídku One World Observatory v ceně zájezdu

- vstupné na vyhlídku One Liberty ve Philadelphii v ceně zájezdu

- večeře s vyhlídkou na Niagaruv ceně zájezdu

- prodloužení pobytem na Miami Beach ( ubytování hotel3* + letenka, transfery nejsou v ceně - individuální kalkulace

- indiv. prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
28.03. - 05.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
13.04. - 21.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč
28.04. - 06.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
05.05. - 13.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
28.05. - 05.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    48 590,- Kč
04.06. - 12.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 490,- Kč
20.06. - 28.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 490,- Kč
27.06. - 05.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    55 990,- Kč
04.07. - 12.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    57 990,- Kč
27.07. - 04.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
03.08. - 11.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
26.08. - 03.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    55 990,- Kč
02.09. - 10.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
18.09. - 26.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
25.09. - 03.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
10.10. - 18.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    50 990,- Kč
17.10. - 25.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
01.12. - 09.12. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
28.03. - 05.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
13.04. - 21.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč
28.04. - 06.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    51 990,- Kč
05.05. - 13.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
28.05. - 05.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    48 590,- Kč
04.06. - 12.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 490,- Kč
20.06. - 28.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 490,- Kč
27.06. - 05.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    55 990,- Kč
04.07. - 12.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    57 990,- Kč
27.07. - 04.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
03.08. - 11.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
26.08. - 03.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    55 990,- Kč
02.09. - 10.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
18.09. - 26.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
25.09. - 03.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
10.10. - 18.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    50 990,- Kč
17.10. - 25.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
01.12. - 09.12. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)