Z Vancouveru na Aljašku

Kód:AT 1823
Země: USA
Termín od 22.06.2018
Strava Bez stravování Bez stravování
Doprava Letecky
CENA OD
109 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Bestseller pro milovníky přírody ! Náš zájezd Vám nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat Vás nemůže zklamat !!
Vancouver - Kamloops - Revelstoke - Canmore - Banff - Jasper - Prince George - Cassiar Highway - Alaska Highway - Skagway - Haines -Kluane Range - Wrangell Range - Fairbanks - NP Denali - Anchorage - Seward - Kenai Fjords - Matanuska Range - Tok - Top of the World - Dawson City - Whitehorse
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 4.690 mil ( 7.500 km)
zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
VANCOUVER      20 mil / 35 km
Odlet z Prahy do Vancouveru. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem. /v některých termínech může být přílet směrován do Seattle!!/
2. den
VANCOUVER    130 mil / 210 km
Prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge… Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a okolí
3. den
KAMLOOPS, REVELSTOKE    350 mil / 560 km
Časně odjezd na východ do Rocky Mountains. Zastávka v Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke.
4. den
NP YOHO, NP BANFF      220 mil / 350 km
Průjezd krásnou přírodou národních parků Glacier, Yoho a Banff. Návštěva peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw, jezer Lake Louise a Moraine Lake. Nocleh ve známém letovisku Banff.
5. den
NP JASPER     200 mil / 320 km
Celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a ledovců. Návštěva jezera Peyto známého neskutečně sytě zelenou vodou, ledovce Athabasca, možnost túry speciálním busem na ledovec /není v ceně/. Závěrem návštěva městečka Jasper, ubytování.
6. den
NP MT. ROBSON, PRINCE GEORGE      240 mil / 380 km
Časně odjezd do národního parku Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson River k jezeru Kinney, nocleh v Prince George.
7. den
DEASE LAKE      600 mil / 960 km
Časně odjezd přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy, jejichž množství je ve zdejší přírodě značné!!
8. den
WATSON LAKE, SKAGWAY     450 mil / 720 Km
Průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“. V podvečer příjezd do slavného městečka Skagway /USA/, ubytování.
9. den
SKAGWAY, HAINES     190 mil / 300 Km
Po stopách zlaté horečky – prohlídka historického downtownu Skagway. Návštěva výchozího místa trailu na Chilcoot Pass a White Pass. Odpoledne odjezd lodním trajektem do městečka Haines. Po krátké prohlídce pokračování cesty krásnou hornatou krajinou do Haines Junction /opět Kanada/, ubytování /ubytování a program dnů 9 a 10 mohou být modifikovány v závislosti na času odjezdu trajektu/.
10. den
KLUANE RANGE     300 mil /470 km
Dnes Vás čeká přejezd přes území Kanady do USA. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Tok ve večerních hodinách.
11.den
FAIRBANKS      360 mil / 570 km
Odjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty - města Fairbanks se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole. Prohlídka centra města, poté odjezd do oblasti národního parku Denali, nocleh v motelu v Healy.
12.den
NP DENALI     160 mil / 250 km
Návštěva národního parku Denali – celodenní túra busem správy národního parku /v ceně/. Pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou do večerních hodin. Nocleh na stejném místě.
13.den
ANCHORAGE      250 mil / 400 km
Přejezd do Anchorage. Prohlídka tohoto největšího a nejdůležitějšího města Aljašky, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě. Po ubytování v odpoledních hodinách indiv. volno.
14.den
SEWARD, NP KENAI FJORDS      280 mil / 440 km
Odjezd do Sewardu na poloostrov Kenai. Zde Vám fakultativně nabídneme jedinečnou plavbu lodí do národního parku Kenai Fjords, domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech. Na zpáteční cestě se krátce zastavíme u jezera Portage se stejnojmenným ledovcem. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.
15.den
WRANGELL-St. ELIAS RANGE      320 mil / 510 km
Odjezd do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce pásma Matanuska Range a později národního parku Wrangell – St. Elias. Ubytování ve večerních hodinách. Večer ubytování ve známé osadě Tok.
16.den
TOP OF THE WORLD, DAWSON CITY      200 mil / 320 km
Celodenní putování krajem zlatokopů po cestě vedoucí divokou přírodou po vrcholech hor do světoznámého městečka zlatokopů Dawson City /Kanada/. Po příjezdu ubytování a volno k prohlídce centra města. Doporučujeme Vám navštívit saloon Diamond Tooth Gertie´s se stylovou zábavou – bar, kasino, kankánové tanečnice... Pozdě večer výjezd na horu The Dome, na jejímž vrcholu v létě celou noc nezapadá slunce.
17.den
DAWSON CITY, BONANZA, ELDORADO      60 mil / 95 km
Odpočinkový den ve slavném a památném městě. Návštěva slavných záborů na potocích Bonanza a Eldorado, kde si můžete zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí, a návštěva hrobu českého cestovatele a polárníka Jana Welzla.
18.den
FIVE FINGERS, WHITEHORSE      340 mil / 540 km
Odjezd do Whitehorse. Po ubytování následuje prohlídka hlavního města provincie Yukon.
19.den
WHITEHORSE, odlet do Prahy      20 mil / 30 km
Volné dopoledne. Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.
20.den
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)
 • letištní poplatky
 • 18× ubytování v hotelech a motelech turistické kategorie
 • pozemní dopravu dle itineráře
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 37.300 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 6.700 Kč
  Výlety
   - plavba po zálivu Vancouver v ceně zájezdu
  - plavba na raftu po řece Athabasca v ceně zájezdu
  - let hydroplánem nad Vancouverem 2.990
  - lodní výlet do národního parku Kenai Fjords (6 hodin plavby) 4.600
  - let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains 4.950
  -Fly Over Canada ve Vancouveru 700
  celodenní výlet do NP Denali v ceně zájezdu
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  22.06. - 11.07. 20 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč
  12.07. - 31.07. 20 Praha, Václav Havel Bez stravování    119 990,- Kč
  31.08. - 19.09. 20 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  22.06. - 11.07. 20 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč
  12.07. - 31.07. 20 Praha, Václav Havel Bez stravování    119 990,- Kč
  31.08. - 19.09. 20 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)