Od patagonských ledovců po tropické vodopády

Kód:AT 2198
Země: Argentina
Termín od 20.03.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
99 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis

12 dnů Argentina, Chile,Brazílie

Buenos Aires - El Calafate - ledovec Perito Moreno - Torres del Paine - Puerto Natales - Vodopády Iguacu - NP Nahuel Huapi

Minimální počet 8 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – BUENOS AIRES
Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/.
2. den
BUENOS AIRES
Po příletu a uvítání průvodcem America Tours následujei prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti. Uvidíte nejširší ulici na světě 9. de Julio Avenue slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square – historické a politické centrum, budovu parlamentu, Casa Rosada, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové. Odpoledne po ubytování volno k odpočinku po náročné cestě.
3. den
SAN CARLOS DE BARILOCHE
Transfer na letiště a odlet do lázeňského města San Carlos de Bariloche ležícího v podhůří And na březích úchvatného jezera Nahuel Huapi. Po příjezdu orientační vycházka centrem města, ubytování.
4. den
„PLAVBA PŘES ANDY“, PUERTO VARAS
Dnešní celodenní „plavbu přes Andy“ začneme transferem do přístavu Puerto Pańuelo na jezeře Nahuel Huapi. Do nitra hor se dostaneme plavbou moderním katamaránem do přístavu Puerto Blest. Následuje krátký transfer busem a další plavba po jezeře Felix Frias s fantastickým výhledem na ledovci pokrytý štít El Tronador. Po celních formalitách a vstupu do Chile nás autobus odveze přes horský hřeben – se zastávkami na vyhlídkách – do osady Peulla. Pokračovat budeme lodí po jezeře Todos los Santos známého neuvěřitelně tyrkysovou vodou vstříc vulkánu Osorno. V přístavu Petrohue znovu nasedneme do autobusu, který nás doveze do místa ubytování v Puerto Varas. Cestou ještě krátce zastavíme u říčních peřejí tyrkysové barvy pod kouřícím vulkánem Osorno /vstup není v ceně/. Ubytování ve večerních hodinách.
5. den
PUNTA ARENAS, PUERTO NATALES
Časně odjezd do Puerto Montt, a odtud odlet do nejjižnějšího města Chile Punta Arenas. Po krátké orientační prohlídce centra města odjezd do Puerto Natales, městečka na březích hlubokého fjordu a výchozího místa k návštěvě patagonských národních parků. Ubytování ve večerních hodinách.
6. den
NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE
Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate,ubytování.
7. den
PLAVBA K LEDOVCŮM, LAKE ARGENTINO
Celodenní výlet lodí po jezeře Argentino k jedinečným ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno ( plavba + krátký pozemní výlet k historické estancii), pozorování odlamujících se kusů ledu padajících do jezera.Návrat v odpoledních hodinách a v podvečer orientační prohlídka centrem El Calafate
8. den
EL CALAFATE – BUENOS AIRES
Transfer na letiště a odlet do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu a ubytování, zbytek dne indiv. volno.
9. den
BUENOS AIRES, TIGRE, TANGO SHOW
Dopoledne Vás pozveme na projížďku lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre. Odpoledne budete mít dostatek času na samostatnou prohlídku centra Buenos Aires a večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.
10. den
VODOPÁDY IGUACU – ARGENTINA
Časně odlet do Iguacu. Prohlídka světoznámých vodopádů situovaných v tropickém pralese. Absolvujete několikakilometrový trail zahrnující nejkrásnější vyhlídky na vodopády z argentinské strany, ubytování ve večerních hodinách.
11.den
VODOPÁDY IGUACU – BRAZÍLIE
Dnes Vás čeká prohlídka vodopádů z brazilské strany, která skýtá ucelený přehled o mohutnosti a nádheře vodopádů.Fakultativně Vám nabídneme Macuco Safari – projížďku na tryskovém člunu až pod hřmící stěnu hlavních vodopádů ! V odpoledních hodinách následuje transfer na letiště Iguacu a odlet do Prahy /s přestupy/.
12.den
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 9 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • komplexní pojištění speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
   
 • pojištění storna zájezdu
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj   28.700 Kč
  pojištění storna ( ERV pojištovna ) 2.500 Kč
  Slevy
  Sleva pro třetí osobu na pokoji   3.300 Kč
  Výlety
  - týdenní pobyt na tropickém ostrově Ilha Bela (vč. transferů a snídaní – dle sezóny) na vyžádání
  - Macuco Safari – na člunu pod vodopády Iguacu 3.400
  - Tango show v Buenos Aires v ceně zájezdu
  - výlet lodí do delty řeky Paraná v ceně zájezdu
  Argentina

  Hlavní město: Buenos Aires
  Obyvatelstvo: 40 091 359
  Rozloha: 2 780 400 km2
  Jazyk: španělština
  Časové pásmo: GMT -3
  Měna: argentinské peso
  Vízum: není potřeba

  Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé území je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile.

  Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
  Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, výjimkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.

  Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.

  V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
  Argentina si získá návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  20.03. - 31.03. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    106 990,- Kč
  22.05. - 02.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  04.09. - 15.09. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  03.11. - 14.11. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    107 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  20.03. - 31.03. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    106 990,- Kč
  22.05. - 02.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  04.09. - 15.09. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  03.11. - 14.11. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    107 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)