Velký okruh Patagonií

Kód:2180
Země: Argentina
Termín 22.05.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA
99 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Minimální počet 8 osob
Letecká doprava může vést přes USA.
K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA
1. den
PRAHA – BUENOS AIRES
Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/
2. den
BUENOS AIRES
Po příletu a uvítání průvodcem America Tours následuje prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti. Uvidíte nejširší ulici na světě 9. de Julio Avenue, slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square
– historické a politické centrum, budovu parlamentu, Casa Rosada, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové. Ubytování a volný podvečer v centru Buenos Aires
3. den
EL CHALTEN, NP LOS GLACIARES
Časně transfer na letiště a odlet do patagonského El Calafate, pronájem automobilů. Pod vedením průvodce následuje přesun do městečka El Chalten ležícího na okraji národního parku Los Glaciares, pod mohutným masívem Fitz Roy. Cestou budeme pozorovat stáda lam guanaco, ovcí, a jistě zahlédneme i plaché pštrosy nandu… po ubytování absolvujeme první vycházku v národním parku /trailů je více, každý si vybere dle chuti a výkonnosti/.
4. den
NP LOS GLACIARES, FITZ ROY
Dnes absolvujeme několik kratších treků k jezerům a vyhlídkám na skalní jehly masívu Fitz Roy, které Vás zanechají v úžasu… odpoledne se rozjedeme do El Calafate – města ležícího na březích jezera Argentino. Ubytování v podvečer
5. den
PERITO MORENO, EL CALAFATE
Dopoledne vyrazíme k návštěvě mohutného ledovce Perito Moreno, který je jedním z nejrychleji se pohybujících ledovců na světě /průměrně až 2 metry denně/. Budete mít dostatek času k pozorování odlamujících se ledových bloků padajících do jezera… Cestou zpět do El Calafate máme
naplánovánu návštěvu Glaciaria – muzea ledu a vědeckého centra, které Vás seznámí se světem ledovců, jejich vznikem, historií a budoucností. Skvělý zážitek !!
6. den
LAGO ARGENTINO – celodenní plavba
Pobyt v království ledovců završíme celodenní plavbou luxusním katamaranem po jezeře Argentino k mohutným ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno, okořeněnou návštěvou opuštěného ranče obývaného jen divokými koni
a dobytkem. Návrat do hotelu večer.
7. den
RIO GALLEGOS, OHŇOVÁ ZEMĚ
Časně vyrazíme na další etapu naší cesty. Cílem je Ohňová země, ostrov na nejjižnějším výběžku jihoamerického kontinentu. Po průjezdu městem Rio Gallegos překročíme hranice Chile a v Punta Gelgada přeplujeme trajektem Magellanovu úžinu. V podvečer dorazíme do místa dnešního noclehu, města Rio Grande, zpět na území Argentiny.
8. den
NP TIERRA DEL FUEGO, USHUAIA
Dnes dorazíme na nejjižnější bod, kam se na Zemi jde po silnici dostat – v národním parku Tierra del Fuego. Jistě si nenecháte ujít některý z trailů vedoucích k Beaglovu průlivu… Odpoledne se ubytujeme v nejjižnějším městě světa Ushuaia.
9. den
PORVENIR, PUNTA ARENAS
Dopoledne nás čeká průjezd Ohňovou zemí do přístavní osady Porvenir. Nejprve ale opět vstoupíme do Chile a navštívíme kolonii tučňáků královských. Z Porveniru následuje přejezd trajektem do Punta Arenas a ubytování.
10. den
OTWAY SOUND, PUERTO NATALES
Ráno odjezd do Puerto Natales, vstupní brány národního parku Torres del Paine. Cestou navštívíme jezero známé výskytem plameňáků, a kolonii tučňáků magellanových v zálivu Otway. Příjezd do Puerto Natales odpoledne, ubytování a odpočinek před náročným zítřejším dnem.
11.den
NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE
Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.
12.den
EL CALAFATE – BUENOS AIRES
Dle letového plánu odjezd na letiště, vrácení vozidel a odlet do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Večer Vám fakultativně nabídneme rozloučení s Argentinou ve velkém stylu prostřednictvím návštěvy folklorního představení Tango Show s večeří…
13.den
BUENOS AIRES, odlet do Prahy
Dopoledne individuální volno v centru Buenos Aires, možnost sehnat poslední suvenýry a realizovat nákupy…dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy /s přestupy/.
14.den
Přílet do Prahy
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
- leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
- letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
- 11× ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* se snídaní
- nájem automobilu, jízdné na trajektech
- program dle itineráře
- služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
- stravu uvedenou v itineráři
- komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- pojištění storna zájezdu
- stravu neuvedenou v itineráři
- vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
- provozní náklady vozidla /palivo, maziva, mýto, parkovné apod./
- pojištění vozu /platí se na místě/
- letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
- poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
- spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
- event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
Příplatky
- pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ 2.500
- příplatek za jednolůžkový pokoj 28.700
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji 3.300
Výlety
- Tango show /s večeří/ v Buenos Aires 3.400
- prohlídka Buenos Aires v ceně zájezdu
- vstup do Glaciaria v El Calafate v ceně zájezdu
- celodenní plavba k ledovcům jezera Argentino v ceně
Argentina

Hlavní město: Buenos Aires
Obyvatelstvo: 40 091 359
Rozloha: 2 780 400 km2
Jazyk: španělština
Časové pásmo: GMT -3
Měna: argentinské peso
Vízum: není potřeba

Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé území je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile.

Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, výjimkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.

Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.

V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
Argentina si získá návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
23.03. - 05.04. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    106 990,- Kč
22.05. - 04.06. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
18.09. - 01.10. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
23.03. - 05.04. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    106 990,- Kč
22.05. - 04.06. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
18.09. - 01.10. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)