Chile a Argentina

Kód:AT 2199
Země: Chile
CENA
Seznam termínů
Obecný popis

14 dnů Chile , Argentina 

Santiago - Calama - Valley of the Moon - Miscanti a Miniques - Solar de Atacama - gejzír El Tatio - Pukara de Lasana - Valle de Colchaguas - Temuco - Seven Lake Region - San Carlos de Bariloche - Puyuhue - Puerto Montt - Punta Arenas - Torres del Paine Torres- Perito Moreno - El Calafate

Minimální počet 8 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – SANTIAGO DE CHILE
Odlet z Prahy do Santiago de Chile /noční let/
2. den
SAN PEDRO DE ATACAMA
Po uvítání na letišti průvodcem America Tours pokračování letu do Calamy, odtud transfer přes pouštní planinu do oázy San Pedro de Atacama. Toto krásné a pro nás velice exotické městečko je bohaté na tradice kultury Atacameno. Ubytování a odpočinek po náročné cestě, aklimatizace na velkou nadmořskou výšku.
3. den
SAN PEDRO, MOON VALLEY
Dopoledne prohlídka San Pedro, při níž navštívíte muzeum oblasti Atacama a prastarý kostel, a zorientujete se v křivolakých uličkách městečka. Odpoledne navštívíte Valley of the Moon známé svými bizarními skalními formacemi a hrou barev pouště v zapadajícím slunci.
4. den
VULKÁN MISCANTI, SOLAR DE ATACAMA
Celodenní výlet k lagunám Miscanti a Miniques. Cestou můžete obdivovat vyschlou pampu s impozantními vulkány And v pozadí a od jezer pak ohromující pohled na sopku Miscanti pokrytou sněhem. Navštívíte také solná pole Solar de Atacama a u zdejšího jezera uvidíte ptačí kolonie, zejména pak růžové plameňáky.
5. den
GEJZÍRY EL TATIO, CASPANA, CHIU-CHIU
Ještě za hluboké noci odjezd temnými Andami k El Tatio Geyser – nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě. Za východu slunce je zde, ve výškách nad 4000 metrů, síla gejzírů největší, a pohled na ně nejimpozantnější.Pokračování „větrnou“ cestou pod andskými hřebeny, kde budete mít možnost vidět lišky, lamy guanaco, divoké muly a další místní zvířata. Prohlídka Caspana – sídla více než 800 let staré civilizace, návštěva ruin „neviditelné“ indiánské pevnosti Pukara de Lasana a známého kostela ve vesnici Chiu Chiu, prý nejstaršího na americkém kontinentu. Závěrem příjezd do Calamy a odlet do Santiaga, transfer a ubytování.
6. den
SANTIAGO DE CHILE
Prohlídka hlavního města Chile. Návštěva Plaza del Armas s historickými vládními budovami a mnoha dalších zajímavých míst. Odpoledne návštěva proslulých vinic v podhůří And a ochutnávka zdejšího vína.
7. den
VALLE DE COLCHAGUAS, CHILLAN
Odjezd na jih do údolí Valle de Colchaguas. Prohlídka zdejších rozsáhlých vinic s ochutnávkou místního jedinečného vína. V podvečer příjezd do města Chillan, ubytování.
8. den
TEMUCO, PUCÓN, VULKÁN VILLARICA
Ráno odjezd k impozantním vodopádům Salto de Laja. Prohlídka vodopádů, poté pokračování cesty do historického města Temuco. Zastávka na tržišti s možností nákupu výrobků mapuchských indiánů, poté pokračování do městečka Pucon – brány do oblasti jezer na úpatí impozantního kouřícího vulkánu Villarica. Volný podvečer – vychutnejte si lázeňskou atmosféru městečka na březích jezera Villarica !
9. den
LAKE DISTRICT, SAN MARTÍN, SAN CARLOS de BARILOCHE
Průjezd lesními silnicemi, cestou lemovanou sopkami dorazíme do Lake District – území plného jezer pod zasněženými
vrcholky And. Odpoledne navštívíme jezero Todos los Santos známé neuvěřitelně tyrkysovou vodou. Zastávka u říčních peřejí tyrkysové barvy Petrohue pod kouřícím vulkánem Osorno, poté odjezd do místa ubytování v Puerto Varas.
10. den
PUERTO VARAS - PUNTA ARENAS
Přejezd z Puerto Varas do Puerto Montt a odtud odlet do Punta Arenas – nejjižnějšího města na světě. Odtud po orientační prohlídce města odjezd do Puerto Natales, brány do národních parků Glacier a Torres de Paine.
11.den
NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE
Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.
12.den
LEDOVEC PERITO MORENO
Celodenní výlet k jedinečnému obrovskému ledovci Perito Moreno /na místě je možnost zakoupit plavbu lodí podél ledovce/, pozorování odlamujících se kusů ledu padajících do jezera. Návrat v odpoledních hodinách a v podvečer orientační prohlídka centra El Calafate
13.den
EL CALAFATE – PRAHA
Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště do El Calafate a odlet do Prahy /s přestupy/.
14.den
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky
 • 11 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
   
 • pojištění storna zájezdu
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj 29.600 Kč
  pojištění storna zájezdu ( ERV pojišťovna ) 2.500 Kč
  Slevy
  Sleva pro třetí osobu na pokoji 3.200 Kč
  Chile

  Hlavní město: Santiago de Chile
  Obyvatelstvo: 17 248 450
  Rozloha: 756 626 km2
  Jazyk: španělština
  Časové pásmo: GMT -4
  Měna: nové chilské peso
  Vízum: není potřeba

  Chile je významná jihoamerická země, jejíž 4.300 km dlouhé území sahá od horských pustin na severu až po deštivé území na jihu kontinentu. Podélně lze území rozdělit na tři části – pobřežní horské pásmo, které bylo v jižní části zatopeno vodou a tím vznikla řada ostrovů, druhou částí je podélné údolí táhnoucí se od hranic s Peru k Puerto Monttu a třetí je horský masiv And. Andy zabírají téměř polovinu rozlohy země a dosahují výšky až 6.800 metrů.
  Podnebí Chile je stejně rozmanité jako reliéf krajiny. Andské pohoří má v nejvyšších polohách velmi studené zimy a velké množství sněhu.
  V západní části Chile jsou tři různá klimatická pásma – pouštní na severu, uprostřed středozemní typ a na jihu vlhké podnebí.

  Území Chile, které objevil v r. 1520 F. Magalhaes, bylo osídleno indiánskými kmeny. Na počátku 16. století vtrhli do země Španělé a porobenou
  zemi změnili na svou kolonii. V roce 1818 se stala Chile suverénním státem.
  Většina Chilanů žije ve střední části země. V Santiagu žije jedna třetina veškerého obyvatelstva. Je tak největší průmyslové a politické centrum
  země. Návštěvník Chile zde může především obdivovat rozmanitou přírodu – nehostinnou poušť Atacama, jezerní oblast v povodí řeky Bio Bio s vyhaslými sopkami, vodopády, zasněžené vrcholky And či ledovce a Ohňovou zemi. Za zhlédnutí jistě stojí i historické město Santiago s koloniálním centrem, předkolumbovským muzeem a stavbami z doby španělské nadvlády.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  04.04. - 17.04. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    116 990,- Kč
  04.06. - 17.06. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    109 990,- Kč
  14.11. - 27.11. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    119 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  04.04. - 17.04. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    116 990,- Kč
  04.06. - 17.06. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    109 990,- Kč
  14.11. - 27.11. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    119 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)