Destinace > Brazílie >

Brazílie


Hlavní město: Brasilia

Obyvatelstvo: 191 909 000

Rozloha: 8 511 965 km2

Jazyk: portugalština

Časové pásmo: GMT -2 až GMT -5

Měna: 1 real

Vízum: vízum není potřeba


Brazílie je rozhodně perla Jižní Ameriky. Svou rozlohou patří k největším státům světa. Před objevením Brazílie Portugalci v roce 1500 bylo území osídleno indiánskými kmeny. Z této doby se rovněž datuje název země – Brazílie – jméno vzniklo podle vzácného dřeva pro svou narůžovělou barvu připomínajícího rezavé uhlí – pau-brasil.


Do historie země se významně zapsal i J. Kubitschek – původem Čech. V šedesátých letech minulého století byl prezidentem Brazílie a významně se zasadil o přesunutí hlavního města z Rio de Janeira do Brasilie, ideálního středu celé země.


Na většině území Brazílie převládá tropické teplé a vlhké podnebí se sezónními srážkami. Na jihu území je podnebí subtropické, nejvyšší průměrné teploty s minimálními výkyvy během roku se vyskytují v povodí Amazonky. Obdobné klimatické podmínky jsou rovněž na východním pobřeží. Brazilská zima trvá od června do srpna.


Každoroční událostí číslo 1 v Brazílii je karneval v Rio de Janeiru, pohyblivý svátek tance a hudby, konající se vždy 46 dní před Velikonocemi. V tuto dobu je několik dní pracovní volno a Brazilci se věnují pouze karnevalovému dění.


Pokud Brazílii navštívíte, rozhodně nevynechejte návštěvu Rio de Janeira. Toto město působilo magickým dojmem už na první kolonisty a nepřestalo přitahovat návštěvníky do dneška. Rio připomíná svou romantickou atmosférou Paříž, svou živostí Řím a celonočním životem Madrid. Město je rovněž úžasné svou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Světově známé vrcholy Cukrová homole a Corcovado či proslulá pláž Copacabána uchvátí srdce každého návštěvníka.


Za návštěvu jistě stojí i další krásy Brazílie – nádherné vodopády Iguacu, Amazonský prales, Sao Paulo a mnoho dalších míst.hlavní město:
Brasília
rozloha:
8 511 965 km2
počet obyvatel:
191 909 000 
jazyky:
brazilská portugalština
měna:
real
povinné očkování:
žlutá zimnice (při příjezdu z oblasti výskytu)
nepovinné očkování:
hepatitida A, B, břišní tyfus, tetanus, záškrt, spalničky, malárie, vzteklina
vízum ČR:
do 90 dnů pobytu není potřeba
ambasáda pro ČR:
Panská 5, 11000, Praha 1, tel.: 224321910, fax: 224312901
vízum SR:
do 90 dnů pobytu není potřeba
ambasáda pro SR:
Hviezdoslavovo námestie 3, 811 02 Bratislava, tel.: 2/59390696, fax: 2/59390904Probíhá načítání...