VELKÝ OKRUH VÝCHODNÍ KANADOU

Nejlepší z přírody a měst východu Kanady - BESTSELLER !! 2.295 mil / 3.600 km

Náš bestseller ve východní Kanadě, oblíbený zájezd s originální trasou, který Vás nadchne !! Doplněný o krásy oblasti Georgian Bay a národního parku Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s Huronskými kmeny, uvidíte jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Quebec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce nejvyšší věže Ameriky…a mnohem více !! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb… a Vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků!!

* Zájezd může být směrován opačně.

* Zájezd může začínat/končit v Torontu nebo Montrealu.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
16.05. - 30.05.2024 240901 15 Praha - Václav Havel dle itineráře 89 990 Kč
Uzavřený
27.06. - 11.07.2024 240902 15 Praha - Václav Havel dle itineráře 93 990 Kč
Uzavřený
08.08. - 22.08.2024 240903 15 Praha - Václav Havel dle itineráře 98 990 Kč
Uzavřený
12.09. - 26.09.2024 240904 15 Praha - Václav Havel dle itineráře 95 990 Kč
95 000 Kč
Objednat
10.10. - 24.10.2024 240905 15 Praha - Václav Havel dle itineráře 93 990 Kč
Objednat

Itinerář

Den 1

PRAHA – TORONTO 20 mil / 30 km

Odlet z Prahy do Toronta. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

Den 2

TORONTO 40 mil / 60 km

Celodenní prohlídka Toronta, včetně návštěvy donedávna nejvyšší stavby světa CN Tower, a plavby lodí po jezeře Ontario. Fakultativně Vám nabídneme let helikoptérou nad Torontem.

Den 3

MIDLAND, BLUE MOUNTAIN 160 mil / 250 km

Odjezd na sever do Midlandu – městečka na březích Georgian Bay. Zde Vás čeká prohlídka historického skanzenu, přesné kopie první bělošské misijní stanice na huronském území. Odpoledne pokračování cesty do města Collingwood, ubytování a návštěva Blue Mountain Village, lyžařského resortu alpského stylu.

Den 4

NP BRUCE PENINSULA, TOBERMORY 120 mil 190 km

Ráno navštívíte vyhlídku na vrcholu Blue Mountain s jedinečným výhledem na Georgian Bay. Dále Vás čeká přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, a návštěva kouzelného národního parku Bruce Peninsula. V podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory, ubytování.

Den 5

MANITOULIN ISLAND, BRIDAL VEIL FALLS 170 mil / 270 km

Cesta pokračuje ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří dodnes převážně původní obyvatelé Kanady. Při průjezdu ostrovem mimo jiné navštívíte krásné vodopády Bridal Veil, a poté se již po mostě vydáte na pevninu. Cílem dne je město Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoru. Zde společně navštívíte hlavní atrakci Sudbury – The Great Nickel /největší pěticent/ s muzeem dobývání niklu a dalších kovů v okolí města, včetně praktické ukázky a prohlídky hlubinného dolu. Ubytování ve večerních hodinách.  

Zobrazit více

Den 6

SUDBURY, OTTAWA 310 mil/490 km

Přejezd do hlavního města Kanady Ottawy přírodou severně od národního parku Algonquin. Ottawu si prohlédnete z paluby obojživelného autobusu, místní atrakce Lady Dive!! Pod vedením Vašeho průvodce poté dokončíte pěší prohlídku centra, ubytování ve večerních hodinách.

Den 7

OTTAWA, MONTREAL 130 mil/210 km

Ráno navštívíte Royal Canadian Mint – státní mincovnu. Cestou do Montrealu navštívíte typický „Sugar Shack“ – farmu na výrobu kanadského javorového sirupu, a poučíte se o jeho výrobě a použití. Poté jsme pro Vás přichystali návštěvu Parku Omega/v ceně/, kde se formou safari setkáte se zvířaty obývajícími lesy a pláně Kanady. Ve večerních hodinách dorazíte do Montrealu.   

Den 8

MONTREAL 120 mil/190 km

 Prohlídka downtownu Montreal, Olympijského komplexu a shlédnutí města z vrcholu Mont Royal. Odpoledne odjezd do Shawiniganu, ubytování.

Den 9

LAC SAINT-JEAN, PP SAGUENAY, ST.SIMEON 310 mil / 490 km

Dnes Vás čeká celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Uvidíte ohromné jezero Lac St-Jean, navštívíte město Saguenay. Následuje průjezd provinčním parkem Saguenay do městečka St.Simeon, ubytování

Den 10

PP SAGUENAY, ST. SIMEON 120 mil/190 km

Dopoledne nás čeká návštěva krásného městečka Tadoussac. Zde Vás pozveme k plavbě lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence – nezapomeňte si s sebou vzít kamery a fotoaparáty,  neboť toto místo je známé největším výskytem mnoha druhů velryb!! Pokračování cesty podél řeky sv. Vavřince do Quebec City. Cestou navštívíme soutěsku divoké řeky St. Anne s visutými mosty /vstup v ceně/, a také se zastavíme v katedrále St. Anne de Beaupré – známém poutním místě s dvoupatrovou chrámovou lodí. V podvečer dorazíme do historického Québec City, jediného opevněného města Severní Ameriky, ubytování.

Den 11

QUEBEC CITY, MONTMORANCY FALLS 220 mil / 350 km

Prohlídka centra tohoto krásného historického města, kterému vévodí monumentální hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency. V odpoledních hodinách odjezd směr Kingston,  ubytování ve večerních hodinách.

Den 12

THOUSAND ISLANDS REGION, KINGSTON 400 mil / 640 km

Proti proudu St.Lawrence River se dostaneme do oblasti Tisíců ostrovů, kde nás čeká plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i slavný Boldt´s Castle. Po zastávce v městečku Kingston následuje přejezd kolem jezera Ontario do Niagara Falls, kam dorazíte ve večerních hodinách.

Den 13

NIAGARA FALLS 40 mil/60 km
Pronhlídka mohutných vodopádů, kterou doplníme výletem lodí až na dosah od hřmícího hlavního vodopádu!!/v ceně/  Odpoledne máme pro Vás připravený výlet do krásného městečka Niagara on the Lake, jehož součástí je i vzrušující plavba tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara /fakultativně/. Také Vám nabídneme nezapomenutelný fakultativní let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Závěrem společného programu s průvodcem Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower /v ceně/. V podvečer budete mít volno k relaxaci u vodopádů.

Zobrazit více

Den 14

NIAGARA FALLS, shopping, odlet domů 90 mil / 140 km

Dle Vašeho letového plánu volno v Niagara Falls, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu. Odlet do Prahy.

Den 15

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Trasa zájezdu může začínat/končit v Torontu nebo Montrealu. Zájezd může být směrován opačně.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 13 x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • nejméně 6x snídani a 1 x večeři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu / mimo uvedené /
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava /

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000 - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 20 900 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 3 400 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 1 900 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let / pokoj sdílí s rodiči / - 12 800 Kč

Fakultativní akce

Vstup na CN TOWER v Torontu cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

vyhlídka na město

Vstup do historického skanzenu v Midlandu cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka historického skanzenu , přesné kopie první bělošské misijní stanice na huronském území.

Vstup do muzea dobývání niklu Sudbury cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka muzea

Prohlídka Ottawy obojživelným autobusem cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

prohlídka Ottawy na palubě obojživelného autobusu

Vstup do Královské kanadské mincovny v Ottawě cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka státní mincovny.

Lodní výlet za velrybami (Východní Kanada) cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Vydejte se na plavbu lodí z Tadoussacu, při které zaručeně spatříte až 13 druhů velryb. Ocitnete se na jedné z nejnovějších lodí, která Vám poskytne jedno z nejlepších míst pro pozorování velryb a okolního fjordu Saguenay. Vydejte se za jedinečným a bezpečným venkovním zážitekem na palubě lodi AML Grand Fleuve! Na této obrovské lodi, kde je respektováno Vaše soukromí, Vás naši přírodovědní průvodci informují (v AJ a FR) o životě mořských gigantů a mořského parku Saguenay-St.Lawrence. Mořští obři cestují tisíce kilometrů, aby se do zdejších vod přišli hojně nakrmit. Z tohoto důvodu je tato obrovská přírodní oblast Saguenay-St. Lawrence Marine Park, jednou z nejlepších míst pro pozorování velryb na světě. Z idylického rybářského městečka Taddoussac vyplujeme za pozorováním několika druhů velryb vyskytujících se v ústí fjordu Saguenay. Máte šanci spatřit kulohlavce a běluhy, delfíny a vzácněji šedé velryby.

Návštěva soutěsky sv. Anny cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Majestátní prostředí!! Obdivujte 1,2 miliardy let staré skalní stěny podél stezek, které křižují dva strmé břehy řeky Sainte-Anne-du-Nord v Québec a Charlevoix. Při procházce lesem se dozvíte více o historii parku, krajině, vegetaci, divoké zvěři a mnoha dalších fascinujících přírodních úkazech. Užijte si túru mezi vodopády, které Vás okouzlí a doslova vyrazí dech. Umožníme Vám objevit velkolepé vodopády Canyon Sainte-Anne, vysoké 74 metrů, které touto výškou překonávají Niagarské vodopády. Otočte se sem a tam na našich třech visutých mostech, včetně jednoho, který je 60 metrů vysoko nad propastí kaňonu! Mnoho vyhlídkových míst Vám umožní objevovat různá zákoutí kaňonu Sainte-Anne doslova krok za krokem. Návštěvou tohoto přírodního parku na chvíli uniknete rušným velkoměstům východní Kanady. Soutěska svaté Anny nabízí krásnou vycházku podél kaňonu a nad vodopády po visutém lanovém mostu. Naskytnou se Vám krásné pohledy na celé údolí, řeku a vodopády. Na tuto zhruba hodinou vycházku vřele doporučujeme pohodlnou vycházkovou obuv. Pro dobrodružnější povahy zde v roce 2017 byla otevřená atrakce „Fly over the Canyon“. Jedná se o zavěšenou dvousedačku na lanech nad údolím, ze které se Vám naskytne nádherný pohled na okolí. (atrakce je zpoplatněna a není součástí vstupného v ceně).

Návštěva typického "sugar shack" cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka farmy na výrobu kanadského javorového sirupu.

Plavba oblastí Thousand Islands cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Přidejte se k nám na hodinovou úchvatnou plavbu, která Vás vezme blíž, než kterákoli jiná plavba dostupná v oblasti Tisíce ostrovů. Domorodci nazývali tuto nádhernou oblast ostrovů jako Manitoana nebo „Zahradu velkého ducha“. Spatříte nádherné residence a víkendové chaty páté a šesté generace. Proplujete úzkými kanály mezi ostrovy patřící námořnictvu, kam není povolený vstup. Gananoque je vstupní branou do oblasti Tisíce ostrovů, které se nacházejí přibližně 3 hodiny od Toronta, 2 hodiny od Ottawy a 3 hodiny od Montrealu. Gananoque je pouhých 15 minut od hraničního přechodu do státu New York, do kterého se dostanete přes most 1000 Islands Bridge. Všechny lodě mají plně přístupnou horní palubu, ze které je krásný výhled. Plavba místy, kde jezero Ontario přechází v řeku sv. Vavřince poblíž města Kingstonu si Vás určitě získá. Výletní lodí budete proplouvat spleť ostrůvků, které jsou rozesety mezi několik kilometrů vzdálenými břehy řeky. Soukromé ostrůvky jsou „osázeny“ domy svých majitelů, kterým vévodí vodní „hrad“ Bold’s Castle.

Plavba lodí pod Niagarské vodopády cca 20 minut | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Naskočte na palubu „Voyage to the Falls“, oficiální a jediné prohlídky z lodi na kanadské straně Niagarských vodopádů. Krásná plavba na palubě lodi Hornblower Niagara. Jedinečná příležitost prohlédnout si slavné vodopády z bezprostřední blízkosti ! Plavba nejprve podél „American Falls“ poskytující jedinečnou příležitost k fotografování a potom přiblížení na několik desítek metrů k hlavnímu vodopádu. Vzrušující a jedinečný zážitek !!

Plavba tryskovým člunem do peřejí Niagary z kanadské strany 1 hodina | 2 500 Kč Minimální počet účastníků: 0

Během této vzrušující plavby se budete po řece Niagara pohybovat rychlostí až 80 km/h, ale nemusíte mít žádné obavy, tryskový člun má veškeré povinné bezpečnostní prvky. Během plavby se dozvíte fascinující informace o historii oblasti Niagara a místních zajímavostech. Mezi hlavní zajímavosti Vaší plavby patří elektrárna Niagara Gorge, kaňon s kamennou zdí a vysutou lanovkou Whirlpool. Budete ohromeni jakou má sílu a tah tryskový motor člunu, který se hravě vypořádá z velmi divokou vodou. Bez problémů si poradí s mohutnými peřejemi třídy 5 v Devil's Hole (ďáblova jáma) a vířící vodou ve Whirlpoolu. Můžete si být jisti, že jste v profesionálních rukách, protože všichni kapitáni a lodivodi společnosti Whirlpool Jet Boats jsou certifikovaní pobřežní hlídkou Spojených států a Kanady. Už teď se můžete těšit na vzrušující zábavu a jedinečnou atrakci kanadské i americké strany řeky Niagara. Plavba speciálně sestrojeným člunem rychlostí až 80 kilometrů v hodině proti proudu řeky až do místa zvaného Whirlpool k zdejším obrovským peřejím. Cestou průjezd mnoha menších kataraktů. Kromě plavby peřejemi se Vám nabízejí jedinečné scenérie kolem břehů řeky Niagara…

Večeře s vyhlídkou na vodopády Niagara Falls cca 1-2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Nejznámější restaurace Niagara Falls - The Skylon Tower nabízí gastronomický zážitek s vyhlídkou na Niagárské vodopády. Skylon Tower je hodnocená jako jedna z nejlepších restaurací v okolí Niagarských vodopádů a jako bonus k večeři máte vstup na vyhlídkovou plošinu Ride-to-the-top ZDARMA! Restaurace se každou hodinu otáčí o 360 stupňů, což dává hostům neustále se měnící vyhlídku a pohled. Odhaduje se, že z vyhlídky a restaurace můžete celkem vidět až 8 000 km2!! Vyhlídková věž Skylon Tower a její restaurace jsou vždy vrcholem každé dovolené. Nabízí mnoho zážitků pod jednou střechou.

Návštěva Parku Omega cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka formou safari, setkání se zvířaty.

Let helikoptérou nad Torontem cca 7-9 minut | 3 800 Kč Minimální počet účastníků: 2

Podívejte se na město Toronto a okolní region z paluby helikoptéry při krátkém, ale ohromujícím letu. Vyleťte nad největší město v Kanadě s exkluzivní prohlídkou panorama centra Toronta i mimo něj, včetně ikonické věže CN Tower, kanadského národního výstaviště a nádherného nábřeží jezera Ontario. Tento neuvěřitelný let pokrývá téměř devět mil. Vyhlídkový let nad Torontem si užijte dechberoucí výhled na centrum Toronta, včetně CN Tower, Admire Fort York a nábřeží jezera Ontario shora. Jedinečné panoráma metropole na jezeře Ontario Vám odhalí náš fakultativní let nad Torontem. Kromě downtownu a jezera si zblízka prohlédnete nejvyšší stavbu světa – CN Tower.

Let helikoptérou nad Niagarskými vodopády cca 10 min. | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 2

Existuje jedna věc, na které se všichni naši klienti shodnou - fotografie, které pořídíte z paluby našeho letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády, jsou naprosto dechberoucí!! Pohled shora na vodopády Vám dává perspektivu jako žádná jiná prohlídka tohoto místa. Za jasného dne uvidíte obrys Toronta na severu a břehu jezera Erie na jihu. Cesta, kterou vodopády díky erozi putovaly po staletí je jasná a úctyhodná, ale sledovat vodu, která teče od jezera Erie a padá přes hranu soutěsky Niagara a dále teče k jezeru Ontario, je téměř nemožné popsat. Musíte to jen vidět, abyste tomu uvěřili a nejlépe z vyhlídkového letu helikoptérou. K návštěvě vodopádů patří bezpochyby projížďka lodí přímo pod vodopády. Jak ale vypadají vodopády z ptačí perspektivy ? To poznáte, pokud absolvujete tento překrásný let (z kanadské strany). Helikoptéra Vás vynese nad americkou i kanadskou část vodopádů. Let helikoptérou je velice populární atrakcí Niagarských vodopádů - kombinuje dobrodružství a nádherný výhled, aby vzpomínky na Vaší dovolenou trvaly po celý život. Jakmile se helikoptéra jemně vznese z našeho heliportu na Victoria Avenue, níže se začnou objevovat úchvatné pohledy na region Niagara Falls. Nechtěli bychom Vám nechat ujít žádnou příležitost k fotografování, takže fotoaparáty by měly být připraveny hned od začátku letu!

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.