Mayské památky střední Ameriky

Kód:AT 1982
Země: Guatemala
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis

16 dnů  Mexiko

Guatemala City - Antigua - jezero Atitlan - Copan - Rio Dulce - Ceibal - Yaxha - Tikal

Minimální počet 8 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – GUATEMALA CITY
Odlet z Prahy do Guatemala City. Uvítání na letišti průvodcem America Tours, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
ANTIGUA
Ráno odjezd do Antigui, nejdůležitějšího města koloniální Guatemaly. Město je unikátní kombinace památek, obnovených koloniálních budova nových budov v koloniálním stylu. Na hlavním náměstí uvidíme několik kostelů z různého období. Během prohlídky rovněž spatříme primitivní stavy, na kterých jsou tkány známé barevné textilie. Součástí prohlídky je i návštěva dílny, kde upravují nefrit do výjimečných šperků.

 

3. den
JEZERO ATITLAN
Ráno odjedeme do Iximché, hlavního města Cackchiqueles, které bylo v roce 1960 vyhlášeno za národní kulturní památku. Pak budeme pokračovat k jezeru Atitlán, jednomu z nejkrásnějších jezer na světě. V jeho okolí je možné dotknout se toho pravého folklóru v Guatemale. Obyvatelé dvanácti okolních indiánských vesnic pochází z nejslavnějších místních národů.
4. den
QUETZALTENANGO
Ráno se nalodíme na motorový člun, který nás převeze přes jezero a navštívíme jednu z dvanácti vesnic v okolí jezera. Členové místní komunita nám ukáží například tvorbu oněch barevných textilií. Odpoledne se přesuneme do Quetzaltenango, které je považováno za druhé nejdůležitější město v zemi. Opět zde uvidíme spojení moderní architektury s koloniální historií.
5. den
HUEHUETENANGO
Dnes navštívíme Almolonga – tržiště, které je známé pro množství a rozmanitost ovoce a zeleniny, které se odtud vyváží do mnoha zemí Střední Ameriky. Pak budeme pokračovat v cestě návštěvou San Andrés Xecul, významným kostelem z 16. století s jasně žlutou fasádou. Následuje návštěva San Francisco El Alto, trhu s místními rukodělnými produkty. Odpoledne se přesuneme do Huehuetenango.
6. den
CUCHUMATANES
Dopoledne navštívíme Todos Santos Cuchumatanes, jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v Guatemale. Poté se přesuneme do Chichicastenango.
7. den
CHICHICASTENANGO
Dnes navštívíme typický místní trh, největší a nejznámější v celé Guatemale. Rovněž budeme svědky podmanivého obřadu na schodech a v 400 let starém kostele Santo Tomas. Odpoledne se vrátíme do Guatemala City
8. den
SEMUC CHAMPEY, LANQUIN
Brzo ráno se vydáme na cestu do Semuc Champey. Jde o přírodní památku – 300 metrů vysoký vápencový most přes řeku Cahabón. Na jeho vrcholu najdeme sedm jezírek s tyrkysově modrou vodou. Budeme pokračovat do Lanquinu, krásného a rozlehlého vápencového komplexu.
9. den
COPÁN
Ráno se vydáme na hranice s Hondurasem a po nezbytných formalitách budeme pokračovat k archeologickému nalezišti Copán. Budeme mít dostatek času k prohlídce tohoto unikátního areálu s největší sbírkou mayských soch v celé Střední Americe.
10. den
QUIRIGUÁ
Dnes navštívíme další mayskou památku Quiriguá, místo s několika mythologickými monumenty vytesanými v kameni. Odpoledne odjedeme směr Rio Dulce.
11.den
RIO DULCE
Brzo ráno se vydáme na lodní výlet po Rio Dulce. Budeme plout po řece s mnoha ostrůvky, kde hnízdí tisíce vodních ptáků. V odpoledních hodinách se přesuneme do Flores, odkud budeme podnikat několik jednodenních výletů.
12.den
CEIBAL
Výlet k Ceibal, archeologické památce ležící na kopci nad Rio de la Pasión. Toto mayské město patřilo k nejdůležitějším centrům mayské historie. Vzhledem k tvrdosti místního kamene, který odolal dešti, padajícím stromům i prorůstajícím kořenům, můžeme i dnes obdivovat galerii mayského umění.
13.den
YAXHÁ
Dnešní výlet nás zavede na severovýchod jezera Yaxhá, ve stejnojmenné archeologické oblasti bylo v posledních 10 letech objeveno více než 1.400 památek, mimo jiné i téměř 30 metrů vysoká pyramida Temple. Závěrem dne ještě navštívíme Topoxté, centrum podobné Tulumu v Mexiku.
14.den
TIKAL
Tento den se vrátíme v čase více než 2.000 let a navštívíme Národní park Tikal. Na nejrozsáhlejším archeologickém nalezišti na americkém kontinentu neustále pokračuje odkrývání památek. My jich budeme moci obdivovat nepřeberné množství. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Guatemala City.
15.den
GUATEMALA CITY – PRAHA
Transfer na letiště a odlet do Prahy
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí
Cena zahrnuje
 • dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14× ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 - 4*
 • snídaně
 • stravu uvedenou v itineráři
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře vč. uvedených vstupů
 • vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • Příplatky
  -příplatek za jednolůžkový pokoj 25.100 Kč
  Slevy
  - sleva pro třetí osobu na pokoji 3.200 Kč
  Guatemala

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)