Kanadským severem na Aljašku

Kód:AT 2030
Země: Kanada
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Poznejte jedinečnou krásu drsné severské přírody od Vancouveru po Aljašku ! Od pulsujícího Vancouveru, přes krásu stejnojmenného ostrova, úžasnou Inside Passage, horské ledovce severní Britské Kolumbie i osamělost hlavního města provincie Yukon. Pojeďte s námi po stopách zlaté horečky na Klondiku, zkuste si vyrýžovat zlato na Bonanze a představit si krušný život zlatokopů v Dawson City. Navštivte s námi divočinu poloostrova Kenai, nechte se okouzlit horskými velikány a krásou národního parku Denali. Projděte se centrem Anchorage… Krásná cesta se spoustou skvostných cestovatelských zážitků !!!
Vancouver - Nanaimo - Inside Passage - Prince Rupert - Hyder - Stewart - Watson Lake - Whitehorse - Dawson City - NP Wrangell - St.Elias - Fairbanks - NP Denali - Seward - Kenai Fjords - Portage Lake - Anchorage
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 2.880 mil ( 4.600 km )
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
VANCOUVER     30 mil/ 50 km
Odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu a přivítání na letišti průvodcem America Tours Váš čeká transfer do hotelu a ubytování, večer pak orientační a seznamovací meeting.
2. den
VANCOUVER     40 mil / 65 km
Celodenní prohlídka Vancouveru Vás zavede nejprve do centra, kde zhlédnete Gas Town, Canada Place a přilehlý Stanley Park s jedinečnými výhledy na „ostrov skla a oceli“. Prohlídka Vás dále zavede na visutý Lynn Bridge, a nabídneme Vám /fakultativně/ nezapomenutelný let hydroplánem nad Vancouverem. Na závěr organizovaného programu společně navštívíme vyhlídku Vancouver Tower s jedinečným výhledem na centrum města, záliv a hory v pozadí.
3. den
NANAIMO, PORT HARDY     300 mil / 480 km
Časně odjezd do Horseshoe Bay a odtud lodním trajektem přejezd do města Nanaimo na ostrově Vancouver. Cílem dnešního dne je městečko Port Hardy na severním konci ostrova. Cestou krásnou přírodou ostrova se pokusíme zahlédnout první medvědy naší společné cesty. Medvědů baribalů se ve zdejších lesích potuluje bezpočet… Ubytování ve večerních hodinách.
4. den
INSIDE PASSAGE     celodenní plavba
Velmi časně se nalodíte na lodní trajekt a absolvujete s ním jednu z nejkrásnějších vodních cest světa – celodenní průjezd slavné Inside Passage. Nezapomeňte si s sebou přichystat dalekohledy na pozorování kosatek, velryb, vyder, lachtanů, běluh a dalších zástupců mořské fauny žijících ve zdejších fjordech!! Pozdě večer vylodění v Prince Rupert, ubytování.
5. den
PRINCE RUPERT, STEWART, HYDER     315 mil / 500 km
Po krátké prohlídce Prince Rupert a nákupu na cestu divočinou odjezd nejprve do městečka Terrace, a poté v osadě Kitwanga definitivně naberete směr na sever po Cassiar Highway. Cestou si budete moci ověřit Vaše pozorovací schopnosti – zdejší příroda je plná černých medvědů baribalů. Po průjezdu podél pohoří s jedinečnými alpinskými ledovci příjezd do osady Stewart horami odtržené od civilizace, ubytování. V podvečerních hodinách návštěva osady Hyder – území Aljašky, avšak bez pozemního spojení s jejím územím. V této osadě se čas zastavil před sto lety… Návštěva ledovce Salmon Glacier a Salmon Creek – potoka po většinu roku plného lososů.
6. den
CASSIAR Hwy, WATSON LAKE     410 mil / 655 km
Návrat na Cassiar Highway, celodenní putování na sever cestou vinoucí se krásnou krajinou horských štítů, ledovců, jezer a divokých zvířat do Watson Lake, třetího největšího města kanadské provincie Yukon. Velkoměsto však rozhodně nečekejte, stálých obyvatel má Watson Lake kolem 800… Největší atrakcí města je „les cedulí“ – kdo dříve najde ceduli America Tours, kterou jsme zde umístili při prvním tomto zájezdu bezmála před dvaceti lety?
7. den
ALASKA Hwy, WHITEHORSE     280 mil / 450 km
Pokračování cesty po Alaska Highway do hlavního města provincie Yukon – Whitehorse. Cestou během malé odbočky zhlédnete zdejší atrakci "nejsevernější poušť světa" u městečka Carcross. Po příjezdu a ubytování Vás čeká prohlídka města a okolí. Navštívíte také Muzeum Yukonu a zdejší historie dobývání zlata na Yukonu( v ceně), a zhlédnete "fish ladder" - zařízení umožňující táhnoucím lososům překonat přehradní hráz, a nahlédnete do Miles Canvonu řeky Yukon.
8. den
KLONDIKE Hwy, DAWSON CITY     340 mil / 540 km
Ráno odjezd po zlatokopecké Klondike Highway do Dawson City. Cestou kromě fascinující přírody zhlédnete i slavné peřeje Five Fingers na řece Yukonu. Po příjezdu do Dawsonu Vás čeká prohlídka městečka, okruh po zlatonosných potocích Bonanza, Eldorado a Hunker Creek /můžete si zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí na Bonanze/. Navštívíte také hrob slavného českého dobrodruha a polárníka Jana „Eskymo“ Welzla… Večer Vám všem doporučujeme navštívit program ve slavném kabaretu a kasinu Diamond Tooth Gertie´s – nejdéle nepřetržitě fungujícím saloonu v Americe!!
9. den
DAWSON CITY, TOP OF THE WORLD Hwy     200 mil / 320 km
Dopoledne volno v Dawsonu. Využijte času k nákupu suvenýrů, projděte se po břehu majestátního Yukonu a jeho soutoku se zlatonosným Klondikem. Nezapomeňte potěžkat v ruce opravdový zlatý nugget u místního klenotníka!! Odpoledne odjezd trajektem přes Yukon a odjezd po Top of the World Highway na území USA. Při dobré viditelnosti budete uchváceni cestou po vrcholcích hor a panoramatem velehor na obzoru.. Navštívíte zlatokopeckou osadu Chicken, a den zakončíte v osadě Tok ležící na známé Alaska Highway.
10. den
DELTA, FAIRBANKS, CHENA HOT SPRINGS     360 mil / 570 km
Odjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole, kde podle legendy žije Santa Claus /a my ho doma navštívíme!!/. Orientační prohlídka centra Fairbanks. Ubytování. Pro zájemce fakultativně nabízíme odpolední výlet do Chena Hot Springs, kde můžete strávit příjemný podvečer v horkých minerálních pramenech /návrat pozdě večer/.
11.den
NP DENALI     260 mil / 420 km
Ráno odjezd do národního parku Denali, perly přírody Aljašky a domova nejvyšší hory Severní Ameriky. Zde nás čeká túra busem správy národního parku/v ceně/. Pozorování divoké zvěře, zejména medvědů grizzly, losů a jelenů caribou v neporušené přírodě, a vycházky horskou přírodou. Následuje odjezd do Anchorage, ubytování v motelu na trase ve večerních hodinách.
12.den
ANCHORAGE, SEWARD     280 mil / 440 km
Po příjezdu do Anchorage orientační prohlídka centra města a návštěva Lake Hood, největšího přístavu hydroplánů na světě. Odpoledne odjezd do Sewardu na poloostrov Kenai. Cestou zastávka u jezera Portage se stejnojmenným ledovcem, a pozorování zvěře v národním parku Gugach. Ubytování v Sewardu ve večerních hodinách.
13.den
ANCHORAGE     50 mil / 80 km
Volné dopoledne k prohlídce rybářského městečka Seward. Fakultativně Vám nabízíme /a bezvýhradně doporučujeme/ plavbu lodí do národního parku Kenai Fjords, spojenou s pozorováním vodních ptáků, kosatek, velryb, a ledovců odlamujících se do moře.. V podvečerních hodinách se vrátíme do Anchorage. Následuje indiv. volno, poslední shopping. Pozdě večer transfer na letiště a odbavení k letu domů.
14.den
Odlet domů     10 mil / 20 km
Dle Vašeho letového plánu v nočních hodinách odlet do Prahy via USA.
15.den
Přílet do Prahy Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 13× ubytování v hotelech a motelech turistické kategorie
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatek za odbavení zavazadel /letecká doprava/
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 29.700 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   2.500 Kč
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 5.800 Kč
Výlety
 • vstup na Vancouver Tower v ceně zájezdu
 • vstup do Muzea Yukonu ve Whitehorse v ceně zájezdu
 • výlet busem do národního parku Denali v ceně zájezdu
 • lodní výlet do národního parku Kenai Fjords 4.500 Kč
 • let hydroplánem nad Vancouverem 2.990 Kč
 • Fly Over Canada ve Vancouveru 700 Kč
 • let letadlem nad Denali z Talkeetny /cca 75 min./   7.500 Kč
Kanada

Hlavní město: Ottawa
Obyvatelstvo: 35 540 419
Rozloha: 9,8 mil km2
Jazyk: angličtina, francouzština
Časové pásmo: GMT -3 – GMT -8
Měna: kanadský dolar

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.

Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.

Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jim přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajálních občanů Nové Anglie, Němců z Pennsylvanie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.

Napětí elektrického proudu je 110 až 120 V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.

Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.

Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1 dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.

V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání  váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americko-britský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.

Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontariem
a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.

Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.

Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
08.08. - 22.08. 15 Praha, Václav Havel Bez stravování    102 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
08.08. - 22.08. 15 Praha, Václav Havel Bez stravování    102 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)