Národní parky kanadských Rockies

Kód:AT 2127
Země: Kanada
Termín 14.09.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA
62 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Poznejte nejznámější národní a státní parky kanadských provincií British Columbia a Alberta v našem atraktivním zájezdu, nechte se unést jedinečnou krásou kanadské přírody !!
Calgary - Midland Park - Kananaskis - Canmore - Banff - Lake Louise - Moraine Lake - Emerald Lake - peřeje Kicking Horse - Takakkaw falls - spirálové tunely - Peyto Lake - ledovec Columbia - Jasper - raft na řece Athabasca - plavba po Maligne Lake - horké prameny Miete - Elk Island - Edmonton
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 1.180 mil ( 1.890 km )
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
PRAHA – CALGARY     15 mil / 30 km
Odlet z Prahy do Calgary. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování. Návštěva večerního centra města, Olympic Plaza a živé 8th Avenue. Doporučujeme Vám návštěvu vyhlídkové věže Calgary Tower /v případě pozdního příletu se tyto aktivity uskuteční následující den v podvečer/.
2. den
CALGARY, DRUMHELLER, HERITAGE PARK     225 mil / 360 km
Na úvod zájezdu Vás seznámíme s dávnou historií provincie Alberta. Začneme návštěvou Midland Provincial Park a Royal Tyrrell Museum, míst s nejlépe zachovanými nálezy koster dinosaurů a dalších paleontologických skvostů. Odpoledne po návratu do Calgary společně navštívíme Heritage Park, kde se seznámíte s historií osídlování této části Kanady. Součástí prohlídky je i návštěva muzea historických automobilů, které kdysi brázdily zdejší cesty, a palivových čerpadel.. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách.
3. den
CALGARY, CANMORE, NP BANFF     150 mil / 240 km
Doledne krátká zastávka v Calgary Olympic Park, dějiši Olympijských her 1988, kterému dominují obří skokanské můstky a bobové dráhy. Pokračování přes Kananaskis a Spray Valley do Canmore /Zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci a horským masívem Three Sisters/. Pokračování cesty podél Bow River do slavného letoviska Banff. Prohlídka centra městečka a jeho okolí, včetně prohlídky peřejí řeky Bow. Ubytování v podvečer.
4. den
NP BANFF, LAKE LOUISE, MORAINE LAKE     130 mil / 200 km
Návštěva jedinečných jezer smaragdové barvy Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff, krátké treky podél jezer. Cestou zpět do Banffu po staré silnici se pokusíme zahlédnout některého ze zdejších „domorodců“ – losa nebo medvěda baribala. V pozdním odpoledni volno k relaxaci v Banffu. Doporučujeme Vám v podvečer navštívit zdejší horké minerální prameny, či vyjet lanovkou na Sulphur Mountain – horu nad městem s úchvatným výhledem na okolní horské panoráma.
5. den
NP YOHO, TAKAKKAW FALLS, PEYTO LAKE     160 mil / 260 km
Odjezd do národního parku Yoho, kde nejprve navštívíme kouzelné jezero Emerald Lake a v případě příznivého počasí absolvujeme krátký trek podél jezera. Následuje prohlídka peřejí Kicking Horse /přírodní skalní most přes bouřící řeku/ a impozantních vodopádů Takakkaw. Zhlédneme také vyhlídku na spirálový železniční tunel – specialitu tohoto úseku Skalistých hor. Závěrem navštívíme jedinečné Peyto Lake známé neskutečně sytě zelenou barvou. Ubytování v odpoledních hodinách v hotelu uprostřed horských hřebenů. Pro ty z Vás, kteří máte předplacen let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, následuje odjezd na heliport.
6. den
LEDOVEC COLUMBIA, NP JASPER, MALIGNE LAKE     200 mil / 320 km
Celodenní prohlídka národního parku Jasper. Dopoledne začneme návštěvou ohromného ledovce Athabasca /krátký trek k čelu ledovce/, následuje návštěva městečka Jasper. Zde Vás pozveme k jedinečnému výletu na raftech po řece Athabasca /v ceně zájezdu/. V dalším průběhu dne navštívíte jezera Pyramid a Patricia, a absolvujete trek úchvatným kaňonem řeky Maligne. Večer Vás pozveme ke koupeli v minerálních pramenech Miete Hot Springs – jedinečná relaxace po zážitcích dnešního dne. Ubytování v pozdních hodinách.
7. den
NP ELK ISLAND, EDMONTON     250 mil / 400 km
Ráno odjezd do Edmontonu, moderní metropole a centra kanadské těžby nafty. Cestou však nejprve navštívíme národní park Elk Island – domov bizonů prérijních a vzácných bizonů lesních, ale i dalších mnoha druhů zvířat. Prohlídka zde probíhá formou safari... Po příjezdu do Edmontonu následuje orientační prohlídka města a River Parku – největšího městského parku v Severní Americe. Ubytování v podvečer.
8. den
EDMONTON, odlet domů     50 mil / 80 km
Volno v centru Edmontonu a návštěva West Edmonton Mall, jednoho z největších nákupních a zábavních komplexů v Severní Americe. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. /v případě odletu zpět z Calgary následuje odpolední cca tříhodinový přejezd na letiště do Calgary/
9. den
přílet do PRAHY     Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program, vstupné a atrakce uvedené v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu
  • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
  • stravu
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
  • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
  • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
  • poplatek za odbavení zavazadla /letecká doprava/
  Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 19.500 Kč
  • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 4.800 Kč
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 3.400  Kč
  Výlety
  - vstup do Tyrrell Museum v ceně zájezdu
  - vstup na vyhlídku Calgary Tower v ceně zájezdu
  - vstup do Calgary Heritage Park v ceně zájezdu
  - plavba na raftu po řece Athabasca v ceně zájezdu
  -vstup do Miette Hot Springs v ceně zájezdu
  -výlet na ledovec Columbia speciálním vozidlem 2.400 Kč
  - let helikoptérou v NP Banff (Three Sisters) 3.200 Kč
  - let helikoptérou nad ledovci Rocky Mountains 4.950 Kč
  - indiv. prodloužení pobytu v Kanadě (odlet ze stejné destinace) 4.000 Kč
  Kanada

  Hlavní město: Ottawa
  Obyvatelstvo: 35 540 419
  Rozloha: 9,8 mil km2
  Jazyk: angličtina, francouzština
  Časové pásmo: GMT -3 – GMT -8
  Měna: kanadský dolar

  Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.

  Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.

  Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jim přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajálních občanů Nové Anglie, Němců z Pennsylvanie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.

  Napětí elektrického proudu je 110 až 120 V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.

  Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.

  Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1 dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.

  V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání  váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americko-britský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.

  Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontariem
  a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.

  Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.

  Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  22.06. - 30.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    62 990,- Kč
  03.08. - 11.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  14.09. - 22.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    62 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  22.06. - 30.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    62 990,- Kč
  03.08. - 11.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  14.09. - 22.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    62 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)