New Foundland a Labrador

Kód:AT 2148
Země: Kanada
Termín 07.09.2021
Strava
Doprava Letecky
CENA
76 990 Kč
Seznam termínů
1. den
MONTREAL     300 km / 190 mil
Odlet z Prahy do Montrealu. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours odjezd do místa ubytování. Zde orientační meeting s průvodcem, seznámení s detaily zájezdu.
2. den
TADOUSSAC, BAIE COMEAU     420 km / 260 mil
Odjezd do Tadoussacu ležícího při řece sv. Vavřince v ústí fjordu Saguenay. Po překročení fjordu trajektem Vás čeká výlet lodí za velrybami, kterých je v místních vodách nebývalé množství. Pokračování cesty podél řeky do města Baie
Comeau, ubytování.
3. den
LABRADOR CITY      590 km / 370 mil
Celodenní přejezd na sever do Labrador City. Cestou budete mít možnost pozorovat stále divočejší drsnou přírodu.Zastavíme se u zbytku mohutného meteorického kráteru Manicouagan zcela zaplněného vodou, jehož obrys je patrný i na mapě Kanady, budeme obdivovat scenérie krajiny protkané tisíci jezery. Labrador City je hornická metropole spojená se světem železnicí a jedinou prašnou silnicí. Po příjezdu v podvečer se ubytujeme a v případě jasné oblohy budeme pozorovat polární záři…
4. den
LABRADOR, PORT HOPE SIMPSON      890 km / 560 mil
Putování neporušenou přírodou provincie Labrador, s fotostopy při setkání se zvířaty. Jediné dvě osady na dnešní cestě jsou Churchill Falls /přehradní jezero s hydroelektrárnou/ a Goose Bay /letecká základna/. V podvečer dorazíte do osady Port Hope Simpson ležící u zálivu nedaleko atlantického pobřeží.
5. den
BLANC-SABLON, SAINT BARBE, ST. ANTHONY     380 km / 240 mil
Ráno přejezd do přístavu Blanc-Sablon, kde opustíme provincii Labrador. Cestou se začnou objevovat krásné výhledy na Atlantik, v první polovině roku zpestřené ledovci unášenými proudem z Arktidy… Přejezd lodním trajektem Apollo do osady St. Barbe na New Foundlandu. Pokračování na nejsevernější výběžek ostrova New Founland, který byl kdysi prvním americkým územím osídleným Vikingy. V L’Anse aux Meadows navštívíte vykopávky a skanzen Vikingského hradiště. Večer dorazíte do městečka St. Anthony na pobřeží Atlantiku.
6. den
ARCHES PP, GROS MORNE, CORNER BROOK     480 km / 300 mil

Celý dnešní den je ve znamení putování po březích zálivu svatého Vavřince – pitoreskní rybářské osady, drsné, ale krásné scenérie pobřeží. Navštívíte provinční park Arches známý mohutnými skalními mosty vyhloubenými mořským příbojem, maják na mysu Lobster Cove Head a národní park Gros Morne. Poté se rozjedeme do místa ubytování v městě  Corner Brook. Po ubytování ještě navštívíme památník Jamese Cooka na kopci nad městem.
7. den
TWILLINGATE ISLAND, GANDER     550 km / 345 mil

Cestu do cíle dnešní etapy, města Gander, začneme přejezdem po trans-island highway do osady Notre Dame, a odtud se po silnici lemující členité pobřeží zdejších fjordů, přes mnoho mosty propojovaných ostrůvků dostaneme na ostrov Twillingate. Zde navštívíme vyhlídku na oceán u majáka Crow Head, jedinečné místo ke sledování okolo plujících ledovců. Do Ganderu dorazíme v odpoledních hodinách.
8. den
TERRA NOVA NP,DUNGEON PP, ST.JOHN’S     550 km / 345 mil
Cílem dnešního dne je hlavní město New Foundlandu St. John’s. Nejprve ale navštívíme národní park Terra Nova, který je rájem trekařů, a provinční park Dungeon s historickým majákem Bonavista a stejnojmenným pitoreskním městečkem.Od jara do pozdního léta zde je možné spatřit ledovce unášené Labradorským proudem z Grónska. Zdejší pobřeží je také domovem mnoha druhů vodních ptáků. V podvečer dorazíme do St. John’s.
9. den
ST.JOHN´S    50 km / 30 mil
Prohlídka centra St. John’s, hlavního města ostrova. Vyjedeme i na vyhlídku k pevnosti Signal Hill střežící vjezd do zálivu,odkud je za dobrého počasí skvělý pohled na město i oceán. Volné odpoledne v centru města.
10. den
ST.JIOHN´ S, BAY BULLS, FERRYLAND     160 km / 100 mil
Časně vyrazíme na jih podle pobřeží ostrova do osady Bay Bulls. Odtud absolvujeme plavbu lodí do přírodní rezervace Witless Bay, domova největší kolonie atlantických papuchalků a mnoha dalších druhů ptáků, velryb, lachtanů a dalších mořských živočichů. Mimo to i zde lze spatřit ledovce unášené proudem podél břehů. Po návratu z plavby budeme pokračovat podél pobřeží do osady Ferryland. Po krátké vycházce k majáku se ocitneme na místě ideálním k pozorování velryb /vzít s sebou dalekohled je dobrý nápad/. A opět jsou k vidění ledovce /cca do poloviny prázdnin/ – ne nadarmo se tomuto pobřeží říká Iceberg Alley. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.
11.den
ST. JOHN, odlet domů     60 km / 40 mil
Dopoledne volno v centru St.John´s, poslední shoppind. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.
12.den
PRAHA, přílet domů
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět 
 • letištní poplatky 
 • 10× ubytování ve 3* hotelech a motelech 
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV 
 • plavbu lodí za velrybami
 • plavbu lodí za papuchalky a velrybami
 • program dle itineráře 
 • služby průvodce America Tours 
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu 
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí 
 • stravu 
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu 
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 27.800 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 4.700 Kč
Výlety
výlet lodí za velrybami v Tadoussacu v ceně zájezdu

vstup do Vikingského skanzenu v ceně zájezdu

lodní výlet do kolonie papuchalků a velryb v ceně zájezdu

přejezd námořním trajektem v ceně zájezdu

individuální prodloužení pobytu v Kanadě /odlet ze stejné destinace/   4.000 Kč
Kanada

Hlavní město: Ottawa
Obyvatelstvo: 35 540 419
Rozloha: 9,8 mil km2
Jazyk: angličtina, francouzština
Časové pásmo: GMT -3 – GMT -8
Měna: kanadský dolar

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.

Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.

Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jim přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajálních občanů Nové Anglie, Němců z Pennsylvanie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.

Napětí elektrického proudu je 110 až 120 V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.

Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.

Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1 dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.

V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání  váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americko-britský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.

Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontariem
a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.

Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.

Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
15.06. - 26.06. 12 Praha, Václav Havel    75 990,- Kč
27.07. - 07.08. 12 Praha, Václav Havel    83 990,- Kč
07.09. - 18.09. 12 Praha, Václav Havel    76 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
15.06. - 26.06. 12 Praha, Václav Havel    75 990,- Kč
27.07. - 07.08. 12 Praha, Václav Havel    83 990,- Kč
07.09. - 18.09. 12 Praha, Václav Havel    76 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)