Perly západní Kanady- nabité atrakcemi !!

Kód:AT 2119
Země: Kanada
Termín 07.09.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA
98 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Zájezd z kategorie bestsellerů. Naši zkušení průvodci Vás seznámí s metropolemi a přírodou západní Kanady. Poznáte kosmopolitní Vancouver i prérijní Calgary, luxusní Kelownu i od světa odříznutý Prince Rupert. Projdete se po trailech Rocky Mountains kolem jezer tak krásných a barevných, že se ani nechce věřit jejich přírodnímu původu. Náš zájezd Vám nabídne poznání nejkrásnějších partií Britské Kolumbie a Alberty, dovede Vás na přírodní klenot ostrov Vancouver. Setkáte se s medvědy, jeleny a losy, budete se plavit na raftu po řece i na lodi po horském jezeře, vydáte se na zodiaku do pacifických fjordů za velrybami a kosatkami….a celodenní průjezd lodí slavnou Inside Passage jen umocní Vaše dojmy. Připravte se na silný cestovatelský zážitek !!
Vancouver - Kelowna - Mt.revelstoke - Golden - Kootenay - Calgary - Banff - peřeje Kicking Horse - Lake Louise - Peyto Lake - ledovec Athabasca - Jasper - Mt.Robson - Prince George - Prince Rupert - Inside Passage - Ostrov Vancouver - Victoria - Vancouver
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 2.355 mil ( 3.770 km )
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
VANCOUVER      40 mil / 65 km
Odlet z Prahy do Vancouveru /v některých termínech může být přílet do města Seattle v USA/. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.
2. den
VANCOUVER     25 mil / 40 km
Celodenní prohlídka Vancouveru největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Lynn Valley s jedinečným visutým mostem, a Vancouver Lookout – věže v centru města s 360° výhledem. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou a návštěvu kina IMAX nové generace s filmem „Fly Over Canada“ /obojí bezvýhradně doporučujeme !!/
3. den
HOPE,KELOWNA     290 mil / 460 km
Časně odjezd vstříc horám. První zastávku uděláme v městečku Hope, které se proslavilo natáčením filmu Rambo. Některá z míst Vám budou jistě povědomá… Přes North Cascades Range, polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton dorazíme k Okanagan Lake, dle počasí koupání v jezeře. Odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra a ubytování. Bude-li zájem, můžeme navštívit některé ze zdejších vinařství…
4. den
NP MT. REVELSTOKE, RADIUM HOT SPRINGS      250 mil / 400 km
Odjezd do města Revelstoke. Návštěva horského národního parku Mt. Revelstoke, trail kvetoucí horskou přírodou. Pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden ztraceného mezi horami, a do Radium Hot Springs, vstupní brány národního parku Kootenay. Po ubytování Vás pozveme ke koupeli ve zdejších termálních pramenech !! /v ceně/
5. den
NP KOOTENAY, NP BANFF, CALGARY      190 mil / 300 km
Den začneme průjezdem národního parku Kootenay, kde budeme obdivovat majestátní horské štíty a ledovce. Při pozdějším průjezdu národním parkem Banff absolvujeme vycházku Johnston Canyonem podél horské bystřiny k vodopádům. Odpoledne dorazíme do Calgary, následuje orientační prohlídka centra, ubytování. Večer společně navštívíme vyhlídkovou věž Calgary Tower /v ceně/.
6. den
NP BANFF     150 mil / 240 km
Odjezd přes Canmore /zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci a horským masívem Three Sisters/ do slavného letoviska Banff. Cestou navštívíte Kananaskis Valley, které je známé výskytem losů a velkého množství medvědů baribalů. Po ubytování v Banffu následuje prohlídka městečka a jeho okolí. Všem doporučujeme podvečerní návštěvu termálních lázní s výhledem na majestátní vrcholy hor!!
7. den
NP BANFF, NP JASPER      130 mil / 200 km
Dopoledne návštěva jezer Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff. Poté si „odskočíme“ do sousedního národního parku Yoho, kde navštívíme peřeje řeky Kicking Horse, jedinečné Emerald Lake, a impozantní vodopády Takakkaw. Zhlédneme také zdejší raritu – spirálové železniční tunely. Odpoledne pak navštívíme vyhlídku na jezero Peyto Lake, známé neskutečně pastelovou barvou vody… Ubytování ve večerních hodinách.
8. den
NP JASPER      180 mil / 290 km
Ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu. Po vyhlídce na ledovec Columbia /krátký trek k čelu ledovce/ Vás čeká prohlídka národního parku Jasper včetně stejnojmenného městečka. Zde Vás pozveme k plavbě na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody!! / v ceně/ Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde jsme Vám připravili plavbu lodí s výhledy na okolní majestátní horské štíty./ v ceně/ Ubytování v podvečer.
9. den
PP MT. ROBSON     270 mil / 430 km
Ráno v případě solidního počasí výjezd proslulou lanovkou na vrchol hory Whistlers nad městem Jasper a zhlédnutí jedinečného panoráma hor /jízdné lanovkou není v ceně/. Pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, trail a pozorování zvěře. V podvečer příjezd do Prince George, ubytování.
10. den
PRINCE RUPERT     450 mil / 720 km
Dnes Vás čeká celodenní přejezd pozoruhodnou přírodou Britské Columbie do téměř od světa odříznutého města Prince Rupert ležícího na břehu hlubokého mořského fjordu. Cestou dávejte dobrý pozor na četné medvědy, losy a jeleny !!
11.den
INSIDE PASSAGE      celodenní plavba
Velmi časně se nalodíte na trajekt, kterým absolvujete celodenní průjezd jednou z nejkrásnějších vodních cest světa – Inside Passage. Nechte se unést krásou okolní, naprosto nedotčené přírody, pozorujte typické obyvatele zdejších fjordů – vydry, kosatky, běluhy, vorvaně… V pozdní večer příjezd do Port Hardy na ostrově Vancouver, ubytování /u prvního a posledního zájezdu sezóny plavba probíhá zčásti v nočních hodinách, a ubytování je zajištěno na lodi/.
12.den
VANCOUVER ISLAND     310 mil / 490 km
Celodenní relaxační přejezd ostrovem Vancouver do hlavního města Britské Columbie Victoria. Cestou navštívíte Campbell River a Nanaimo. Ubytování ve večerních hodinách.
13.den
VICTORIA    
Den zahájíme pěší prohlídkou centra Victorie, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru města. Odpoledne Vás pozveme na jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami – typickými obyvateli zdejších vod /v ceně zájezdu/. Fakultativně Vám nabízíme let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver. Poslední večer zájezdu strávíte v romantickém centru Victorie.
14.den
Odlet domů      90 mil / 140 km
Dopoledne odjezd trajektem na pevninu. Dle Vašeho letového plánu indiv. volno, shopping, transfer na letiště do Vancouveru a odlet do Prahy. /v případě odletu domů v dopoledních hodinách bude přesun na pevninu realizován v předešlý večer/.
15.den
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 13× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • minimálně 8× snídani
 • dopravu klimatizovaným minibusem nebo SUV
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu (mimo uvedených snídaní)
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatek za odbavení zavazadel /letecká doprava/
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 28.900 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   2.500 Kč
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 4.900 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 3.400 Kč
Výlety
 • plavba lodí po zálivu Vancouver v ceně zájezdu 
 • plavba na raftu ro řece Athabasca v ceně zájezdu
 • plavba lodí po Maligne Lake (NP Jasper) v ceně zájezdu
 • výlet na rychlém člunu za kosatkami a velrybami v ceně zájezdu
 • celodenní plavba Inside Passagev ceně zájezdu 
 • IMAX Fly Over Canada ve Vancouveru v ceně zájezdu
 • let hydroplánem nad Vancouverem 2.990 Kč
 • let helikoptérou nad ledovci Rocky Mountains 4.950 Kč
 • let helikoptérou v NP Banff (Three Sisters) 3.200 Kč
Kanada

Hlavní město: Ottawa
Obyvatelstvo: 35 540 419
Rozloha: 9,8 mil km2
Jazyk: angličtina, francouzština
Časové pásmo: GMT -3 – GMT -8
Měna: kanadský dolar

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.

Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.

Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jim přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajálních občanů Nové Anglie, Němců z Pennsylvanie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.

Napětí elektrického proudu je 110 až 120 V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.

Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.

Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1 dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.

V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání  váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americko-britský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.

Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontariem
a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.

Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.

Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
18.05. - 01.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    96 990,- Kč
15.06. - 29.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    98 990,- Kč
13.07. - 27.07. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
10.08. - 24.08. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
07.09. - 21.09. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    98 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
18.05. - 01.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    96 990,- Kč
15.06. - 29.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    98 990,- Kč
13.07. - 27.07. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
10.08. - 24.08. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
07.09. - 21.09. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    98 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)