Velký okruh východní Kanadou

Kód:AT 2109
Země: Kanada
CENA
Seznam termínů
Obecný popis

Náš bestseller ve východní Kanadě, oblíbený zájezd s originální trasou, který Vás nadchne !! Nově o dva dny delší a doplněný o krásy oblasti Georgian Bay a národního parku Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s Huronskými kmeny, uvidíte jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Quebec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce nejvyšší věže Ameriky…a mnohem více !! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb… a Vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků !!
Toronto – Midland – Georgian Bay - Blue Mountains – Bruce Peninsula NP – Manitoulin Island – Sudbury – Ottawa – Montreal – Lac St. Jean – Saguenay – Tadoussac – Quebec City – Thousand Islands – Niagarské vodopády – Toronto
Minimální počet 6 osob.
Zájezd může být směřován opačně
Zájezd může začínat/končit v Torontu nebo Montrealu
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem

1. den
PRAHA – TORONTO     20 mil / 30 km
Odlet z Prahy do Toronta. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.
2. den
TORONTO     40 mil / 60 km
Celodenní prohlídka Toronta, včetně návštěvy donedávna nejvyšší stavby světa CN Tower, a plavby lodí po jezeře Ontario. Fakultativně Vám nabídneme let helikoptérou nad Torontem.
3. den
MIDLAND, GEORGIAN BAY /plavba lodí/     160 mil / 250 km
Odjezd na sever do Midlandu – městečka na březích Georgian Bay. Zde Vás čeká prohlídka historického skanzenu, přesné kopie první bělošské misijní stanice na huronském území. Odpoledne pokračování cesty do města Collingwood, ubytování a návštěva Blue Mountain Village lyžařského resortu alpského stylu.
4. den
BLUE MOUNTAIN, NP BRUCE PENINSULA, TOBERMORY     120 mil 190 km
Ráno navštívíte vyhlídku na vrcholu Blue Mountain s jedinečným výhledem na Georgian Bay. Dále Vás čeká přejezd na poloostrov Bruce oddělujícím Huronské jezero od Georgian Bay, a návštěva kouzelného národního parku Bruce Peninsula. V podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory, ubytování.
5. den
MANITOULIN ISLAND, BRIDAL VEIL FALLS      170 mil / 270 km
Cesta pokračuje ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří dodnes převážně původní obyvatelé Kanady. Při průjezdu ostrovem mimo jiné navštívíte krásné vodopády Bridal Veil, a poté se již po mostě vydáte na pevninu. Cílem dne je město Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoru. Zde společně navštívíte hlavní atrakci Sudbury – The Great Nickel /největší pěticent/ s muzeem dobývání niklu a dalších kovů v okolí města, včetně praktické ukázky a prohlídky hlubinného dolu. Ubytování ve večerních hodinách.
6. den
SUDBURY, OTTAWA     310 mil / 490 km
Přejezd do hlavního města Kanady Ottawy přírodou severně od národního parku Algonquin. Ottawu si prohlédnete z paluby obojživelného autobusu, místní atrakce Lady Dive !! Pod vedením Vašeho průvodce poté dokončíte pěší prohlídku centra,ubytování ve večerních hodinách.
7. den
OTTAWA, MONTREAL     130 mil / 210 km
Ráno navštívíte Royal Canadian Mint – státní mincovnu. Cestou do Montrealu navštívíte typický „Sugar Shack“ – farmu na výrobu kanadského javorového sirupu, a poučíte se o jeho výrobě a použití. Poté jsme pro Vás přichystali návštěvu Parku Omega/v ceně/, kde se formou safari setkáte se zvířaty obývajícími lesy a pláně Kanady. Ve večerních hodinách dorazíte do Montrealu.
8. den
MONTREAL     120mil / 190 km
Prohlídka downtownu Montreal, Olympijského komplexu a shlédnutí města z vrcholu Mont Royal. Odpoledne odjezd do Shawiniganu, ubytování.
9. den
LAC SAINT-JEAN, PP SAGUENAY, ST.SIMEON     310 mil / 490 km
Dnes Vás čeká celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Uvidíte ohromné jezero Lac St-Jean, navštívíte město Saguenay. Následuje průjezd provinčním parkem Saguenay do městečka St. Simeon, ubytování.
10. den
PP SAGUENAY, ST. SIMEON     120 mil / 190 km
Dopoledne nás čeká návštěva krásného městečka Tadoussac. Zde Vás pozveme k plavbě lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence – nezapomeňte si s sebou vzít kamery a fotoaparáty, neboť toto místo je známé největším výskytem mnoha druhů velryb !! Pokračování cesty podél řeky sv. Vavřince do Quebec City. Cestou navštívíme soutěsku divoké řeky St. Anne s visutými mosty /vstup v ceně/, a také se zastavíme v katedrále St. Anne de Beaupré – známém poutním místě s dvoupatrovou chrámovou lodí. V podvečer dorazíme do historického Québec City, jediného opevněného města Severní Ameriky, ubytování.
11.den
QUEBEC CITY, MONTMORANCY FALLS     220 mil / 350 km
Prohlídka centra tohoto krásného historického města, kterému vévodí monumentální hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency. V odpoledních hodinách odjezd směr Kingston, ubytování ve večerních hodinách.
12.den
THOUSAND ISLANDS REGION, KINGSTON     400 mil / 640 km
Proti proudu St.Lawrence River se dostaneme do oblasti Tisíců ostrovů, kde nás čeká plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i slavný Boldt´s Castle. Po zastávce v městečku Kingston následuje přejezd kolem jezera Ontario do Niagara Falls, kam dorazíte ve večerních hodinách.
13.den
NIAGARA FALLS     40 mil / 60 km
Prohlídka mohutných vodopádů, kterou doplníme výletem lodí až na dosah od hřmícího hlavního vodopádu!! Odpoledne máme pro Vás připravený výlet do krásného městečka Niagara on the Lake, jehož součástí je i vzrušující plavba tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara /v ceně zájezdu od 1.6./. Také Vám nabídneme nezapomenutelný fakultativní let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Závěrem společného programu s průvodcem Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower /v ceně/. V podvečer budete mít volno k relaxaci u vodopádů…
14.den
NIAGARA FALLS, shopping, odlet domů      90 mil / 140 km
Dopoledne volno, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu. Odlet do Prahy.
15.den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje
 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 13x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • 10x snídani a 1x večeři
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo uvedené
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu
 • spropitné místním řidičům a průvodcům
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • event.palivový příplatek a poplatky k fakultativním akcím
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj == 19200 CZK
  • pojištění storna zájezdu 1800 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka ) == 3400 CZK
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 1900 CZK
  • sleva pro dítě do 12 let ( pokoj sdílí s rodiči) == 12800 CZK
  Výlety
  - let helikoptérou nad Torontem 2.990
  - let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990
  - vstup na CN Tower v Torontu v ceně zájezdu
  - vstup do historického skanzenu v Midlandu v ceně zájezdu
  - vstup do muzea dobývání niklu v Sudbury v ceně zájezdu
  - prohlídka Ottawy obojživelným autobusem v ceně zájezdu
  - vstup do Kanadské státní mincovny v Ottawě v ceně zájezdu
  - lodní výlet za velrybami v ceně zájezdu
  - vstup do soutěsky řeky St.Anne v ceně zájezdu
  - návštěva Parku Omega v ceně zájezdu
  - návštěva typického „sugar shack“ v ceně zájezdu
  - večeře s výhledem na Niagarské vodopády v ceně zájezdu
  - plavba lodí oblastí 1000 ostrovů  v ceně zájezdu 1.6.- 15.9.
  - plavba lodí pod Niagarské vodopády  v ceně zájezdu 1.6.- 15.9.
  - tryskovým člunem do peřejí Niagary  v ceně zájezdu 1.6.- 15.9.
  - indiv. prodlouž. pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
  Kanada

  Hlavní město: Ottawa
  Obyvatelstvo: 35 540 419
  Rozloha: 9,8 mil km2
  Jazyk: angličtina, francouzština
  Časové pásmo: GMT -3 – GMT -8
  Měna: kanadský dolar

  Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.

  Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.

  Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jim přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajálních občanů Nové Anglie, Němců z Pennsylvanie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.

  Napětí elektrického proudu je 110 až 120 V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.

  Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.

  Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1 dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.

  V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání  váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americko-britský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.

  Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontariem
  a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.

  Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.

  Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  18.05. - 01.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  15.06. - 29.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
  13.07. - 27.07. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  10.08. - 24.08. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  07.09. - 21.09. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    74 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  18.05. - 01.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  15.06. - 29.06. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
  13.07. - 27.07. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  10.08. - 24.08. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  07.09. - 21.09. 15 Praha, Václav Havel Snídaně    74 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)