Perly Střední Ameriky

Kód:AT 2191
Země: Kostarika
Termín od 27.03.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
89 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis

16 dnů Panama, Kostarika, Nikaragua

Panama city - Panamský kanál - Gatun Lake - San josé - Irazú - Poás / La Paz - NP Manuel Antonio - Quepos - NP Carara - vulkán Arenal - lázně Tabacon - ostrov Ometepe - vulkán Maderas - Granada - Managua

Minimální počet 10 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – PANAMA CITY
Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
PANAMA CITY
Okružní prohlídka Panama City. Budete překvapeni moderním městem plným výškových budov, čistotou na ulicích a pocitem bezpečí. Kromě moderního downtownu, přístavu a městských parků uvidíte také historické centrum města z koloniální éry. Novověk pak představuje návštěva zdymadel Miraflores v úvodní části slavného Panamského průplavu a seznámení s jejich funkcí a historií.
3. den
PANAMSKÝ KANÁL, GATUN LAKE
Dnes Vás čeká výlet na člunu po Gatun Lake – jezeře, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních pralesů v centru Panamy. Jezero je dnes ohromným ekoparkem se spoustou ostrovů – bývalých vrcholků kopců – porostlých tropickou vegetací, kde žije nesčetně druhů ptactva a zvěře. Během Vaší plavby budete pozorovat nejenom ptáky, opice, pro zdejší krajinu typické lenochody a záplavu rostlin, ale dostanete se i do těsné blízkosti ohromných námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě mezi Karibikem a Pacifikem. Zbytek dne volno, třeba k relaxaci u hotelového bazénu.
4. den
PANAMA – SAN JOSE
Transfer a odjezd luxusní mezinárodní linkou do kostarického San Jose /executive class/. Po příjezdu ve večerních hodinách transfer do hotelu, ubytování ( v některých termínech je nutné z důvodu absence vhodného spojení použít leteckou linku).
5. den
VULKÁN IRAZU, CARTAGO, SAN JOSE
Výlet k nejvyšší kostarické sopce Irazu. Po výjezdu k vrcholu budete mít možnost pohlédnout do impozantního kráteru. Z tohoto místa je za jasného dne vidět Atlantik i Pacifik!! Po prohlídce kráteru navštívíte historické město Cartago, kde bude cílem jedinečná bazilika Andělů, bohatě zdobená řezbami a malbami. Po návratu do San Jose v odpoledních hodinách následuje orientační prohlídka centra města. Návrat do hotelu v podvečer.
6. den
VULKÁN POÁS, LA PAZ GARDENS
Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným pralesem k vyhlídce na hlavní kráter sopky s jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup k Lake Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem. Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, která nás seznámí s pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde!! Po obědě /v ceně/ budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem, a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Návrat do hotelu v podvečer.
7. den
NP MANUEL ANTONIO, QUEPOS
Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do jednoho z nejznámějších národních parků Kostariky – Manuel Antonio. Park je proslulý výskytem nepřeberného množství tropické zvěře, ptactva a rostlinných druhů. Procházka parkem do odpoledních hodin, koupání na zdejších plážích, poté odjezd do nedalekého městečka Quepos, ubytování.
8. den
QUEPOS, PLAVBA NA KATAMARANU
Dopoledne volno v centru Queposu. Doporučujeme nákup suvenýrů, relaxaci u bazénu nebo návštěvu místních pláží. Odpoledne Vás čeká místní atrakce – plavba na katamaranu ve vodách kolem parku Manuel Antonio se šnorchlováním, sledováním delfínů a velryb /dle sezóny/, a samozřejmě s koupáním v průzračném moři /drinky, tropické ovoce a večeře v ceně/. Závěrem plavby zhlédnete kouzelný západ slunce nad Pacifikem, návrat do hotelu večer.
9. den
NP CARARA, RIO TARCOLES
Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenou plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti… Po ukončení plavby odjezd k jednomu z nejčinnějších vulkánů Ameriky – vulkánu Arenal. Ubytování v hotelu v těsné blízkosti vulkánu. Večer volný k relaxaci ve zdejších termálních bazénech s horkou minerální vodou…
10. den
VULKÁN ARENAL, TERMÁLNÍ BAZÉNY
Dopoledne Vás čeká prohlídka okolí sopky a jezera Arenal, průjezd pralesem obklopujícím sopku, pozorování opic a ptáků ve větvích stromů. Večer Vás čeká relaxace v tropických zahradách hotelu, kde budete mít příležitost si dosyta užít koupel v horkých minerálních pramenech s výhledem na kouřící vulkán.
11.den
ARENAL – OSTROV OMETEPE
Časně odjezd podél jezera Arenal oblastí mlžných pralesů k hranici s Nicaraguou. Po překročení hranice v Peńas Blancas Vás čeká transfer do přístavu u ohromného jezera Nicaragua a odjezd lodí na ostrov Ometepe, který sestává z vulkánů Concepcion a Maderas, tyčících se z vod jezera. Odpoledne prohlídka přírodní rezervace Charco Verde, ubytování v hotelu přímo na ostrově.
12.den
OSTROV OMETEPE
Výlet do mlžného pralesa obklopujícího vulkán Maderas, prohlídka starobylých indiánských petroglyfů a historických obřadních míst. Odpoledne volno k relaxaci v prostředí jezerní pláže Santo Domingo.
13.den
GRANADA
Po snídani přejezd lodí na pevninu a transfer do krásného koloniálního města Granada, nejstaršího města amerického kontinentu. Prohlídka historického centra města, ubytování.
14.den
GRANADA, VULKÁN MASAYA, MANAGUA
Dopoledne volno v centru Granady. Odpoledne odjezd k prohlídce Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – koloniemi netopýrů. Vybaveni přilbami a svítilnami si prohlédnete vychladlý lávový tubus. Za příznivých podmínek pak za tmy budete z okraje kráteru sledovat jezero žhavé vařící se lávy… není mnoho míst na světě, kde můžete zažít takovou podívanou!! V pozdních hodinách příjezd do hlavního města Managua, ubytování.
15.den
MANAGUA – PRAHA
Ráno po snídani prohlídka centra města, dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.
16.den
Přílet do Prahy Váš krásný zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 14x snídaně, 1x oběd, 1x večeře
 • stravu jmenovanou v itineráři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu
  • stravu nejmenovanou v itineráři
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
  • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
  • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
  • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
  • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
  Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj    25.700 Kč
  Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   2.500 Kč
  Slevy

  Sleva pro třetí osobu na pokoji   2.700 Kč
   

  Výlety
  - plavba lodí po Gatun Lake (Panama) v ceně zájezdu
  - vstup do La Paz Gardens (Kostarika) v ceně zájezdu
  - plavba na katamaranu podél pobřeží (vč. večeře a drinků) v ceně zájezdu
  - plavba na lodi za krokodýly (Kostarika) v ceně zájezdu
  - návštěva vulkanické jeskyně s kolonií netopýrů (Nicaragua) v ceně zájezdu
  Kostarika

  Hlavní město: San José
  Obyvatelstvo: 4 509 392
  Rozloha: 51 100 km2
  Jazyk: španělština
  Časové pásmo: GMT -7
  Měna: kostarický colón
  Vízum: není potřeba

  Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve Střední Americe. Mohutné pásmo
  Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
  Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř
  zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem.
  Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným
  množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
  Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  27.03. - 11.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    96 990,- Kč
  01.05. - 16.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    89 990,- Kč
  03.06. - 18.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    97 990,- Kč
  25.07. - 09.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    107 990,- Kč
  12.09. - 27.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    96 990,- Kč
  17.10. - 01.11. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    89 990,- Kč
  21.11. - 06.12. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    97 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  27.03. - 11.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    96 990,- Kč
  01.05. - 16.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    89 990,- Kč
  03.06. - 18.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    97 990,- Kč
  25.07. - 09.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    107 990,- Kč
  12.09. - 27.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    96 990,- Kč
  17.10. - 01.11. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    89 990,- Kč
  21.11. - 06.12. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    97 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)