Velký okruh Kostarikou

Kód:AT 2193
Země: Kostarika
CENA
Seznam termínů
Obecný popis

14 dnů Kostarika

San José - vulkán Poás - La Paz Gardens - NP Tortuguero - Cerro Chato - vulkán Arenal - termální lázně Tabacón - Caňo Negro - kávové plantáže - NP Carara - NP Manuel Antonio - Punta Leona - pláže Pacifiku 

Minimální počet 8 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA – SAN JOSE
Odlet z Prahy do San Jose. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting průvodcem.
2. den
SAN JOSE
Dopoledne Vás čeká okružní prohlídka San Jose, během které kromě zhlédnutých pamětihodností, městských parků a Muzea zlata předkolumbovských kultur poznáte, že na ulicích je bezpečno a místní lidé jsou přátelští a přívětiví. Odpoledne je vyhrazeno Vaší relaxaci a aklimatizaci u hotelového bazénu.
3. den
VULKÁN POÁS, LA PAZ GARDENS
Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným pralesem ;vyhlídce na hlavní kráter sopky jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup Lake Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem. Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé přírodní rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, které nás seznámí pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde!! Po obědě /v ceně/ budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Cestou zpět navštívíte typickou kávovou plantáž, seznámíte se s procesem pěstování a úpravy kávy, a samozřejmě ochutnáte několik jejich odrůd...Návrat do hotelu v podvečer.
4. den
NP TORTUGUERO, LA FORTUNA
Celodenní výlet do národního parku Tortuguero – domova obřích želv. První zastávkou je banánová plantáž, kde budete seznámeni s pěstováním a způsobem sklizně těchto plodů. Po příjezdu do blízkosti parku přesednete na loď a absolvujete výlet spletí říčních ramen karibského lužního pralesa. Během návštěvy městečka Tortuguero budete mít možnost se setkat s místními domorodými obyvateli. Po skončení prohlídky odjezd do oblasti vulkánu Arenal, ubytování ve večerních hodinách.
5. den
VULKÁN ARENAL, TERMÁLNÍ LÁZNĚ TABACON
Dnes budete obdivovat neuvěřitelnou pestrost rostlin a květů mlžného pralesa vnitrozemí Kostariky v blízkosti nejčinnějšího vulkánu Kostariky. Následuje průjezd pralesy v těsném sousedství a pozorování nosálů, několika druhů opic, pestrých ptáků atd. Po návštěvě jezera Arenal navštívíte termální lázně, kde Vás čeká několikahodinová rajská pohoda – ponořeni v některém z horkých minerálních potoků termálních lázní Tabacon uprostřed tropického pralesa budete až do soumraku sledovat papoušky a tukany nad hlavou a naslouchat občasnému zahřmění nedalekého vulkánu... /večeře formou bohatého buffetu v ceně /
6. den
ARENAL /CAŇO NEGRO/
Celodenní volno u bazénu v tropickém prostředí hotelové zahrady s jedinečnou kulisou vulkánu!! Celodenní relaxace u bazénu či možnost fakultativního výletu do Caňo Negro – rezervace na hranici Nicaraguou s lodním výletem za flórou a faunou lužního pralesa.
7. den
LAKE ARENAL, POBŘEŽÍ PACIFIKU, QUEPOS
Dnes Vás čeká průjezd tropickou přírodou kolem jezera Lake Arenal a pokračování podél pobřeží Pacifiku do městečka Quepos, pomyslné brány do národního parku Manuel Antonio, se zastávkou v městě Jacó. Večer ubytování v centru Queposu.
8. den
NP MANUEL ANTONIO
Výlet do NP Manuel Antonio. Kromě trailu do přímořského pralesa dalším pozorováním zvířat a ptáků očekávejte perfektní koupání na krásné mořské pláži. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.
9. den
QUEPOS, PLAVBA NA KATAMARANU
Dopoledne volno v centru Queposu. Doporučujeme nákup suvenýrů, relaxaci u bazénu nebo návštěvu místních pláží. Odpoledne Vás čeká místní atrakce – plavba na katamaranu ve vodách kolem parku Manuel Antonio se šnorchlováním, sledováním delfínů a velryb /dle sezóny/, a samozřejmě koupáním v průzračném moři /drinky, tropické ovoce a večeře v ceně/. Závěrem plavby zhlédnete kouzelný západ slunce nad Pacifikem, návrat do hotelu večer.
10. den
NP CARARA, RIO TARCOLES
Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenu plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat několikametrové vzdálenosti… Po návratu z plavby ubytování v tropickém resortu Punta Leona na březích Pacifiku.
11.den
PUNTA LEONA - pobyt v plážovém resortu
Čekjí Vás pohodové dny plné slunce, koupání v moři či hotelových bazénech, a samozřejmě také pozorování opic, ptáků a pralesních živočichů ve Vašem okolí. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několik minut vzdálených pláží.Doprava rozlehlým areálem je zajištěna hotelovým shuttlem. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu
12.den
PUNTA LEONA
Pobyt v plážovém resortu. Volný den k relaxaci !!
13.den
SAN JOSE – PRAHA
Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště San Jose a odlet do Prahy.
14.den
Přílet do Prahy Váš krásný zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 12x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 12x snídaně, 2x oběd, 2x večeře
 • stravu jmenovanou v itineráři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • letištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)
 • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/
Příplatky
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj    24.200 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/- nad 80.000 Kč   2.500 Kč
Slevy
 Sleva pro třetí osobu na pokoji    2.900 Kč
Výlety
- vstup do La Paz Gardens v ceně zájezdu
- vstup do term. lázní Tabacón v ceně zájezdu
- plavba katamaranem podél pobřeží (vč. večeře a drinků) v ceně zájezdu
- plavba na člunu za krokodýly v ceně zájezdu
- třídenní pobyt v tropickém resortu Punta Leona (tři noci, transfer) v ceně zájezdu
- celodenní výlet do Caňo Negro  1.950 Kč
Kostarika

Hlavní město: San José
Obyvatelstvo: 4 509 392
Rozloha: 51 100 km2
Jazyk: španělština
Časové pásmo: GMT -7
Měna: kostarický colón
Vízum: není potřeba

Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve Střední Americe. Mohutné pásmo
Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř
zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem.
Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným
množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
15.05. - 28.05. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
17.06. - 30.06. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
07.08. - 20.08. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    87 990,- Kč
25.09. - 08.10. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
31.10. - 13.11. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    82 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
15.05. - 28.05. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
17.06. - 30.06. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
07.08. - 20.08. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    87 990,- Kč
25.09. - 08.10. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
31.10. - 13.11. 14 Praha, Václav Havel Snídaně    82 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)