Napříč Mexikem - Od Pacifiku po Karibik

Kód:AT2186
Země: Mexiko
CENA
Seznam termínů
Obecný popis

16 dnů Mexiko

Mexico City - Teotihuacan - Acapulco - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Tuxtla  - San Cristobal - Aqua Azul - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen itza - Tulum - Cancun

Minimální počet 10 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu je nutný biometrický pasa autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.


1. den
PRAHA – MEXICO CITY
Odlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.
2. den
MEXICO CITY
Dopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole – Zocalo, katedrálu, vládní palác, park Chapultepec… prohlídku zakončíme návštěvou muzea antropologie /vstup není v ceně/. Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.
3. den
GUADALUPE, TEOTIHUACAN
Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadalupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete si ruiny města, zhlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbyde čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.
4. den
TAXCO, ACAPULCO
Ráno odjezd do slavného přímořského letoviska Acapulca. Cestou prohlídka neméně slavné metropole stříbrotepců – města Taxco. Po příjezdu do Acapulca orientační prohlídka města a ubytování.
5. den
ACAPULCO
Celodenní volno k samostatným vycházkám v centru města či odpočinku a relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.
6. den
PUEBLA, CHOLULA
Časně odjezd přes Mexico City do města Puebla. Návštěva slavné pyramidy Cholula a orientační prohlídka města, ubytování.
7. den
OAXACA
Přejezd do města Oaxaca známého jedinečnou koloniální architekturou. Po ubytování prohlídka města, volný podvečer k samostatným vycházkám v centru.
8. den
MONTE ALBAN
Návštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, poté odjezd směr Tuxtla Gutierrez, nocleh v motelu na trase.
9. den
KAŇON SUMIDERO, SAN CRISTOBAL
Program dne zahájíme návštěvou kaňonu Sumidero a plavbou skrz tento pozoruhodný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas známého jedinečnou starobylou architekturou. Před ubytováním ještě navštívíte dvě indiánské vesnice Zinacantan a San Juan Chamula, které ač leží nedaleko sebe, neuvěřitelně se odlišují kulturou a mentalitou svých obyvatel.
10. den
AQUA AZUL, MISOL-HÁ
Celodenní přejezd jedinečnou přírodou horského masívu Sierra Madre. Nejprve navštívíte slavné, blankytně modré katarakty Aqua Azul, poté krásné vodopády Misol-Há situované v tropickém pralese. V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.
11.den
PALENQUE
Návštěva patrně nejslavnější mayské památky – ruin města Palenque situovaných na úpatí hor s vyhlídkou na nekonečné roviny Yucatánu, zarostlé v šťavnatém tropickém pralese. Po prohlídce následuje přesun do Campeche, ubytování.
12.den
UXMAL, MÉRIDA
Dopoledne prohlídka dalšího ze skvostů mayské kultury – chrámového a pyramidového komplexu Uxmal, poté odjezd do Méridy, krátká prohlídka koloniálního centra města, přejezd do Chichen Itzá a ubytování.
13.den
CHICHEN ITZÁ, TULUM
Ráno prohlídka Chichen Itzá - bývalého hlavního města říše Mayů. Po prohlídce pokračování cesty napříč Yucatánem k další skvostné památce – zříceninám města Tulum na břehu Karibského moře. Čeká Vás koupel v Karibiku s jedinečnou historickou kulisou v zádech!! Ve večerních hodinách příjezd do Cancunu – cílového města Vašeho zájezdu, ubytování v hotelu na sněhobílé pláži.
14.den
CANCUN ( ISLA MUJERES )
Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu. Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém útesu.
15.den
CANCUN – PRAHA
Dle Vašeho cestovního plánu volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, eventuální prodloužení pobytu v Cancunu.
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • pozemní dopravu dle itineráře
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • snídaně
 • stravu jmenovanou v itineráři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 •  all inclusive program během pobytu v Cancunu
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu 
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj   25.300 Kč
  Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
  Slevy
  Sleva pro třetí osobu na pokoji     3.900 Kč
  Výlety
  - prodloužení pobytu v Cancunu na vyžádání
  Mexiko

  Hlavní město: Mexico
  Obyvatelstvo: 104 907 991
  Rozloha: 1 972 550 km2
  Jazyk: španělština
  Časové pásmo: GMT -6 až -8
  Měna: 1 nové peso
  Vízum: není potřeba

  Mexiko je největším státem Střední Ameriky. Jeho území lemuje pobřeží, z části také díky dvěma velkým známým poloostrovům Baja California a Yucatan. Na západě jeho břehy omývá Tichý oceán na východě pak v Mexickém a Campéchském zálivu vody Karibského moře. Na severu Mexiko sousedí s USA, na jihu s Guatemalou a Belize. Krajina je extrémně hornatá se dvěma dlouhými pohořími jménem Sierra Madre.

  Historie Mexika sahá až do prvního tisíciletí před naším letopočtem. První významnější civilizace byli Olmékové, kteří výrazně ovlivnili i mladší civilizace. Po nich následovala další významná civilizace – Mayové. Ti dosáhli pozoruhodných úspěchu: astronomové upravili kalendář do neuvěřitelně přesné podoby, matematikové začali používat „nulu“ a písaři vyvinuli epigrafický styl písma. Zároveň patřili mezi zakladatele několika městských států v nížinách jihovýchodního Mexika. Po nich následují Toltékové a Aztékové. V roce 1519 připlouvají k břehům Mexika Španělé a o dva roky později Hernán Cortes dobývá toto území pro španělskou korunu. Její nadvláda trvá 300 let. Písemnosti a knihy byly spalovány, zlaté ornamenty přetaveny na ingoty a odesílány do Madridu.

  Mexiko je ohromná země s různými klimatickými podmínkami. Pobřežní oblasti se těší letnímu, téměř tropickému počasí s teplotami v rozmezí od 22°C do 32°C prakticky celý rok, jen v období od června do listopadu tu více prší.

  mexiko - 2Napětí v síti je 120 V o kmitočtu 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky se dvěma plochými konektory. Pro evropské přístroje budete potřebovat vhodný adaptér.

  Mexiko je největší španělsky mluvící země na světě. Kromě toho mexičtí indiáni hovoří 58 domorodými jazyky a dialekty a k tomu používají španělštinu jako obecně dorozumívací jazyk. V hotelích a podnicích orientovaných na turisty se domluvíte anglicky. Cestovní agentury a turistické kanceláře mohou zprostředkovat anglicky mluvící průvodce.

  V Mexiku nejsou výdělky vysoké, a tak většina zaměstnanců ve službách musí spoléhat na spropitné. To platí zejména pro nosiče a číšníky. Nosiči dostávají od 5 do 10 pesos za zavazadlo, číšníci 10 až 20 % z ceny účtu, podle spokojenosti zákazníka.

  Mexiko City – hlavní město a jedno z největších měst na světě, Díky své více než dvoutisícileté historii se město stalo kulturním a komerčním centrem dávné civilizace. Většina hlavních turistických atrakcí se nachází na pětikilometrovém úseku mezi parkem Bosque de Chapultepec a hlavním náměstím, zvaným Zócalo.

  Teotihuacan – město založené před dvěma tisíci lety neznámým národem, leží severně od Mexico City a jeho pyramidy budí i po mnoha staletích respekt a úctu.

  Chichen Itza – je největší a nejzachovalejší mayské město. Nejslavnější budovou je chrám hadího boha Kukulcána, který Španělé pojmenovali El Castileo. Tato devítistupňová pyramida dokládá, jak dokonale ovládali Mayové kalendář.

  Cancún – pro většinu návštěvníků Mexika je hlavním turistickým centrem. Akvamarínová voda, bílý písek, luxusní hotely a bohatý noční život jsou neodolatelným magnetem pro více jak 2 miliony návštěvníků ročně.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  13.03. - 28.03. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    81 990,- Kč
  08.05. - 23.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  18.09. - 03.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  16.11. - 01.12. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    80 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  13.03. - 28.03. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    81 990,- Kč
  08.05. - 23.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  18.09. - 03.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  16.11. - 01.12. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    80 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)