Památky Mexico City a Yucatánu

Kód:AT 2133
Země: Mexiko
Termín od 20.03.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
69 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis

12 dnů Mexiko

Mexico City - chrám Guadeloupe - Teotihuacan - Villahermosa - Palenque - Campeche - Uxmal - Meridá - Chichen Itzá - Cobá - Tulum - Mayská riviéra - Cancún - Isla Mujeres

Minimální počet 10 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu je nutný biometrický pasa autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
MEXICO CITY
Odlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.
2. den
MEXICO CITY
Dopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole – Zocalo, katedrálu, vládní palác, park Chapultepec… prohlídku zakončíme návštěvou Muzea Antropologie (vstup není v ceně). Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.
3. den
GUADELUPE, TEOTIHUACAN
Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadalupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete si ruiny města, zhlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbude čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.
4. den
VILLAHERMOSA,PALENQUE
Ráno transfer na letiště a odlet do Villahermosy. Po příletu odjezd do Palenque, ubytování ve večerních hodinách.
5. den
PALENQUE
Po snídani odjezd k prohlídce jedné z nejzajímavějších mayských památek – města Palenque. Monumentálnost pyramid a staveb zasazených do tropického pralesa Vás určitě uchvátí!! V odpoledních hodinách odjezd do Campeche, ubytování.
6. den
UXMAL,MÉRIDA
Dnes Vás čeká návštěva další nezapomenutelné památky – chrámového komplexu v Uxmalu a koloniálního města Mérida. Po náročném dnu večer ubytování v Chichen Itzá.
7. den
CHICHEN ITZÁ,COBÁ
Časně ráno navštívíte archeologickou zónu bývalého sídelního města mayské říše – Chichen Itzá. Jedinečné zážitky z této památky Vám umocní návštěva dalšího Mayského města Cobá. Zde jistě neodoláte možnosti vylézt na nejvyšší mayskou pyramidu vysoko nad koruny stromů pralesa… V podvečer Vás čeká příjezd do Tulumu, osady na březích Karibiku, ubytování.
8. den
TULUM,CANCUN
Ráno navštívíte jednu z nejkrásnějších mayských památek – ruiny města Tulum rozložené na pahorcích nad blankytně modrými vodami Karibiku. Jistě neodoláte koupeli na sněhově bílé pláži před odjezdem do Cancúnu – jedinečného turistického letoviska na břehu Karibského moře. Ubytování v hotelu přímo na bělostné pláži.
9. den
CANCUN(ISLA MUJERES)
Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu!! Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém reefu (vč. oběda).
10. den
CANCUN
Celodenní relaxace na pláži u pohádkového moře bude krásnou tečkou za Vaším nezapomenutelným zájezdem.
11.den
CANCUN
Dopoledne volno k relaxaci na pláži nebo u ho­telového bazénu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy, event. prodloužení pobytu v Cancunu.
12.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 10x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • pozemní dopravu dle itineráře
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • snídaně
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 •  all inclusive program během pobytu v Cancunu
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu 
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 •  odbavení zavazadla na místní přelet ( cca 25 USD)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů (splatné na místě)
 • Příplatky

  - Příplatek za jednolůžkový pokoj    19.300 Kč
  - Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč


  Slevy
  Sleva pro třetí osobu na pokoji      3.200 Kč
  Výlety
  - prodloužení pobytu v Cancunu na vyžádání
  Mexiko

  Hlavní město: Mexico
  Obyvatelstvo: 104 907 991
  Rozloha: 1 972 550 km2
  Jazyk: španělština
  Časové pásmo: GMT -6 až -8
  Měna: 1 nové peso
  Vízum: není potřeba

  Mexiko je největším státem Střední Ameriky. Jeho území lemuje pobřeží, z části také díky dvěma velkým známým poloostrovům Baja California a Yucatan. Na západě jeho břehy omývá Tichý oceán na východě pak v Mexickém a Campéchském zálivu vody Karibského moře. Na severu Mexiko sousedí s USA, na jihu s Guatemalou a Belize. Krajina je extrémně hornatá se dvěma dlouhými pohořími jménem Sierra Madre.

  Historie Mexika sahá až do prvního tisíciletí před naším letopočtem. První významnější civilizace byli Olmékové, kteří výrazně ovlivnili i mladší civilizace. Po nich následovala další významná civilizace – Mayové. Ti dosáhli pozoruhodných úspěchu: astronomové upravili kalendář do neuvěřitelně přesné podoby, matematikové začali používat „nulu“ a písaři vyvinuli epigrafický styl písma. Zároveň patřili mezi zakladatele několika městských států v nížinách jihovýchodního Mexika. Po nich následují Toltékové a Aztékové. V roce 1519 připlouvají k břehům Mexika Španělé a o dva roky později Hernán Cortes dobývá toto území pro španělskou korunu. Její nadvláda trvá 300 let. Písemnosti a knihy byly spalovány, zlaté ornamenty přetaveny na ingoty a odesílány do Madridu.

  Mexiko je ohromná země s různými klimatickými podmínkami. Pobřežní oblasti se těší letnímu, téměř tropickému počasí s teplotami v rozmezí od 22°C do 32°C prakticky celý rok, jen v období od června do listopadu tu více prší.

  mexiko - 2Napětí v síti je 120 V o kmitočtu 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky se dvěma plochými konektory. Pro evropské přístroje budete potřebovat vhodný adaptér.

  Mexiko je největší španělsky mluvící země na světě. Kromě toho mexičtí indiáni hovoří 58 domorodými jazyky a dialekty a k tomu používají španělštinu jako obecně dorozumívací jazyk. V hotelích a podnicích orientovaných na turisty se domluvíte anglicky. Cestovní agentury a turistické kanceláře mohou zprostředkovat anglicky mluvící průvodce.

  V Mexiku nejsou výdělky vysoké, a tak většina zaměstnanců ve službách musí spoléhat na spropitné. To platí zejména pro nosiče a číšníky. Nosiči dostávají od 5 do 10 pesos za zavazadlo, číšníci 10 až 20 % z ceny účtu, podle spokojenosti zákazníka.

  Mexiko City – hlavní město a jedno z největších měst na světě, Díky své více než dvoutisícileté historii se město stalo kulturním a komerčním centrem dávné civilizace. Většina hlavních turistických atrakcí se nachází na pětikilometrovém úseku mezi parkem Bosque de Chapultepec a hlavním náměstím, zvaným Zócalo.

  Teotihuacan – město založené před dvěma tisíci lety neznámým národem, leží severně od Mexico City a jeho pyramidy budí i po mnoha staletích respekt a úctu.

  Chichen Itza – je největší a nejzachovalejší mayské město. Nejslavnější budovou je chrám hadího boha Kukulcána, který Španělé pojmenovali El Castileo. Tato devítistupňová pyramida dokládá, jak dokonale ovládali Mayové kalendář.

  Cancún – pro většinu návštěvníků Mexika je hlavním turistickým centrem. Akvamarínová voda, bílý písek, luxusní hotely a bohatý noční život jsou neodolatelným magnetem pro více jak 2 miliony návštěvníků ročně.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  20.03. - 31.03. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  29.05. - 09.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
  02.10. - 13.10. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
  20.11. - 01.12. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    71 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  20.03. - 31.03. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  29.05. - 09.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
  02.10. - 13.10. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
  20.11. - 01.12. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    71 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)