Za Mayskou civilizací

Kód:AT 2125
Země: Mexiko
Termín od 13.03.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
62 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis

9 dnů  Mexiko

Cancun - Tulum - Chetumal - Palenque - Misol - Há - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen Itzá - Cobá - Cancun

Minimální počet 10 osob

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Zájezd může být směřován opačně.

1. den
PRAHA - CANCUN
Odlet z Prahy do Cancunu. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours Vás čeká transfer do osady Tulum ležící na břehu Karibského moře. Ubytování a orientační meeting s průvodcem ( v případě pozdního plánovaného příletu bude ubytování blíže letišti a do Tulumu dorazíte druhý den ráno ).
2. den
TULUM, CHETUMAL
Ráno navštívíte jedinečnou mayskou památku - ruiny města Tulum rozprostírající se na pahorcích nad blankytně modrým mořem. Jistě neodoláte možnosti koupele na sněhobílé pláži... Odpoledne odjezd do Chetumalu, města v těsné blízkosti hranic s Belize. Ubytování a nocleh.
3. den
PALENQUE
Dnes Vás čeká náročný celodenní přejezd vnitrozemím poloostrova Yucatán do Palenque. Zde po příjezdu ubytování a dle časových možností podvečerní návštěva mayského města Palenque.
4. den
PALENQUE, MISOL-HÁ
Časně ráno nejprve navštívíte krásné pralesní vodopády Misol-Há, a potom se již budete plně věnovat prohlídce jedinečného archeologického skvostu - mayského městečka Palenque obklopeného šťavnatým tropickým pralesem. Odpoledne následuje přesun do města Campeche, kde Vás čeká ubytování.
5. den
UXMAL, MÉRIDA
Vrcholem dne bude dnes návštěva chrámového komplexu Uxmal. V odpoledních hodinách si pak ještě prohlédnete historické centrum starobylé Méridy. Nocleh Vás očekává ve slavném Chichen Itza.
6. den
CHICHEN ITZÁ, COBÁ
Den zahájíte prohlídkou slavného Chichen Itzá - bývalého hlavního města říše Mayů. Budete mít možnost výstupu na pyramidy, prohlédnete si proslulou obětní propast a Vaší pozornosti jistě neunikne ani observatoř, kde vznikl známý přesný mayský kalendář. Po poledni odjezd do Cobá - největšího dosud známého města Mayů, které je stále ještě z větší části skryto v nepropustném pralese. Odvážní mohou vystoupit na vrchol nejvyšší známé mayské pyramidy, odkud je uchvacující rozhled nad korunami pralesní vegetace. Večer příjezd do turistické metropole Cancunu a ubytování v hotelu ležícím přímo u sněhobílé pláže.
7. den
CANCUN ( ISLA MUJERES )
Celodenní volno k relaxaci na sněhobílé pláži a u hotelového bazénu. Fakultativně Vám nabídneme výlet lodí na ostrov Isla Mujeres ( prohlídka ostrova, šnorchlování, relaxace, oběd)
8. den
CANCUN - PRAHA
Dopoledne volno k relaxaci, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy, event. prodloužený pobyt v Cancunu.
9. den
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
 
 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 •  letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 7x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • dopravu klimatizovanými minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • snídaně
 • stravu jmenovanou v itineráři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • all inclusive program během pobytu v Cancunu
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu 
 • stravu nejmenovanou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • Příplatky
  Příplatek za jednolůžkový pokoj       15.900 Kč
  Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
  Slevy

  Sleva pro třetí osobu na pokoji     2.800 Kč


   

  Výlety
  - prodloužení pobytu v Cancunu na vyžádání
  Mexiko

  Hlavní město: Mexico
  Obyvatelstvo: 104 907 991
  Rozloha: 1 972 550 km2
  Jazyk: španělština
  Časové pásmo: GMT -6 až -8
  Měna: 1 nové peso
  Vízum: není potřeba

  Mexiko je největším státem Střední Ameriky. Jeho území lemuje pobřeží, z části také díky dvěma velkým známým poloostrovům Baja California a Yucatan. Na západě jeho břehy omývá Tichý oceán na východě pak v Mexickém a Campéchském zálivu vody Karibského moře. Na severu Mexiko sousedí s USA, na jihu s Guatemalou a Belize. Krajina je extrémně hornatá se dvěma dlouhými pohořími jménem Sierra Madre.

  Historie Mexika sahá až do prvního tisíciletí před naším letopočtem. První významnější civilizace byli Olmékové, kteří výrazně ovlivnili i mladší civilizace. Po nich následovala další významná civilizace – Mayové. Ti dosáhli pozoruhodných úspěchu: astronomové upravili kalendář do neuvěřitelně přesné podoby, matematikové začali používat „nulu“ a písaři vyvinuli epigrafický styl písma. Zároveň patřili mezi zakladatele několika městských států v nížinách jihovýchodního Mexika. Po nich následují Toltékové a Aztékové. V roce 1519 připlouvají k břehům Mexika Španělé a o dva roky později Hernán Cortes dobývá toto území pro španělskou korunu. Její nadvláda trvá 300 let. Písemnosti a knihy byly spalovány, zlaté ornamenty přetaveny na ingoty a odesílány do Madridu.

  Mexiko je ohromná země s různými klimatickými podmínkami. Pobřežní oblasti se těší letnímu, téměř tropickému počasí s teplotami v rozmezí od 22°C do 32°C prakticky celý rok, jen v období od června do listopadu tu více prší.

  mexiko - 2Napětí v síti je 120 V o kmitočtu 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky se dvěma plochými konektory. Pro evropské přístroje budete potřebovat vhodný adaptér.

  Mexiko je největší španělsky mluvící země na světě. Kromě toho mexičtí indiáni hovoří 58 domorodými jazyky a dialekty a k tomu používají španělštinu jako obecně dorozumívací jazyk. V hotelích a podnicích orientovaných na turisty se domluvíte anglicky. Cestovní agentury a turistické kanceláře mohou zprostředkovat anglicky mluvící průvodce.

  V Mexiku nejsou výdělky vysoké, a tak většina zaměstnanců ve službách musí spoléhat na spropitné. To platí zejména pro nosiče a číšníky. Nosiči dostávají od 5 do 10 pesos za zavazadlo, číšníci 10 až 20 % z ceny účtu, podle spokojenosti zákazníka.

  Mexiko City – hlavní město a jedno z největších měst na světě, Díky své více než dvoutisícileté historii se město stalo kulturním a komerčním centrem dávné civilizace. Většina hlavních turistických atrakcí se nachází na pětikilometrovém úseku mezi parkem Bosque de Chapultepec a hlavním náměstím, zvaným Zócalo.

  Teotihuacan – město založené před dvěma tisíci lety neznámým národem, leží severně od Mexico City a jeho pyramidy budí i po mnoha staletích respekt a úctu.

  Chichen Itza – je největší a nejzachovalejší mayské město. Nejslavnější budovou je chrám hadího boha Kukulcána, který Španělé pojmenovali El Castileo. Tato devítistupňová pyramida dokládá, jak dokonale ovládali Mayové kalendář.

  Cancún – pro většinu návštěvníků Mexika je hlavním turistickým centrem. Akvamarínová voda, bílý písek, luxusní hotely a bohatý noční život jsou neodolatelným magnetem pro více jak 2 miliony návštěvníků ročně.

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  13.03. - 21.03. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    65 990,- Kč
  22.05. - 30.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    62 990,- Kč
  30.10. - 07.11. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    64 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  13.03. - 21.03. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    65 990,- Kč
  22.05. - 30.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    62 990,- Kč
  30.10. - 07.11. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    64 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)