Malý okruh západem USA

Kód:AT 2126
Země: USA
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Zájezd nabitý návštěvami nejatraktivnějších národních parků a přírodních zajímavostí, v kombinaci se vzrušujícími metropolemi. Není divu, že tato trasa se stala bestsellerem… Pro ještě větší atraktivitu jsme trasu sladili se západní částí exkluzivního zájezdu USA Křížem Krážem, jehož benefitem je delší pobyt v Los Angeles, San Franciscu a Las Vegas. Navštívíte Sacramento a Carson City, hlavní města Kalifornie a Nevady. Trasa zahrnuje čtyři ohromující národní parky – Grand Canyon, Zion, Death Valley a Yosemite, navštívíte pouštní jezero Lake Powell i vysokohorské jezero Lake Tahoe v pohoří Sierra Nevada. O Vaši zábavu i poučení postarají filmová studia Universal v Hollywoodu… Samozřejmě také platí naše nabídka na prodloužení zájezdu o čtyřdenní individuální pobyt na Havajských ostrovech. Máte se na co těšit !!!
Los Angeles • Beverly Hills • Laughlin • NP Grand Canyon • Lake Powell • NP Zion • Las Vegas • NP Death Valley • NP Yosemite • Carson City • Lake Tahoe • Sacramento • San Francisco • San Francisco

Minimální počet 6 osob
Zájezd může být směrován opačně.V případě odletu i příletu z Los Angeles nebo San Francisca může být prohlídka těchto měst zařazena na začátku nebo konci zájezdu.

K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
LOS ANGELES     30 mil / 50 km
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.
2. den
LOS ANGELES     60 mil / 100 km
Na úvod Vašeho pobytu na západě USA Vás čeká prohlídka Los Angeles, Beverly Hills a Hollywoodu zakončená večerní návštěvou Santa Monica Beach.
3. den
HOLLYWOOD,LAUGHLIN     280 mil / 450 km
Návštěva jedné z největších atrakcí USA – filmových studií Universal v Hollywoodu. V odpoledních hodinách potom odjezd do městečka Laughlin v Nevadě plného hotelů s kasiny a hernami, ubytování.
4. den
NP GRAND CANYON     350 mil / 560 km
Časně odjezd do Grand Canyonu, celodenní návštěva tohoto skvostu přírody. Fakultativně Vám nabídneme nezapomenutelný let nad kaňonem letadlem nebo helikoptérou. Večer příjezd do městečka Page, ubytování.
5. den
LAKE POWELL, NP ZION, LAS VEGAS     330 mil / 530 km
Časně ráno Vám nabídneme fakultativní let nad jezerem Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku na světě Rainbow Bridge. Dopoledne návštěva přehradní hráze Glen Dam, poté odjezd podél severní hrany Grand Canyonu přes Kanab do národního parku Zion, dalšího klenotu severoamerické přírody. Prohlídka do pozdních hodin, následuje odjezd do Las Vegas. Po orientačním okruhu městem ubytování v hotelu na slavném „Stripu“.
6. den
LAS VEGAS     20 mil / 35 km
Volný den v městě zábavy !! Můžete ležet a relaxovat u bazénu, procházet kasina, zkoušet štěstí ve hře, navštívit koncert nebo kabaret – zkrátka v Las Vegas můžete vše !!
7. den
NP DEATH VALLEY, BAKERSFIELD     490 mil / 780 km
Časně odjezd do národního parku Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího místa západní hemisféry. Pokračování přes Bakersfield přejezdem k hranici národního parku Yosemite, ubytování.
8. den
NP YOSEMITE, CARSON CITY     280 mil / 440 km
Celodenní návštěva národního parku Yosemite, domova slavné skalní stěny El Capitan, úchvatných vodopádů a obřích sekvojí. Během prohlídky překročíte přes Tioga Pass pohoří Sierra Nevada, ubytování ve večerních hodinách v hlavním městě Nevady Carson City.
9. den
LAKE TAHOE,SACRAMENTO     250 mil / 400 km
Odjezd k jedinečnému horskému jezeru Lake Tahoe. Okruh kolem jezera začneme v South Lake Tahoe, kde Vám nabídneme možnost výjezdu lanovkou na jeden z vrcholů nad jezerním kráterem /není v ceně/. Fantastická vyhlídka od oceánu po Skalisté hory !! Pokračujeme podél jezera se zastávkami na mnoha úchvatných vyhlídkách… Odpoledne příjezd do hlavního města Kalifornie Sacramenta, orientační prohlídka centra města a Old Town. V podvečer přejezd do San Francisca, ubytování.
10. den
SAN FRANCISCO     40 mil / 65 km
Závěrem zájezdu Vás čeká celodenní prohlídka San Francisca. Absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street…, poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz /v ceně/. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman‘s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca.
11.den
Odlet domů     20 mil / 35 km
Dle Vašeho cestovního plánu odjezd na letiště a odlet do Prahy /V případě odletu zpět z Los Angeles opustíte San Francisco časně ráno a následuje přejezd do Los Angeles/..
12.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky)
 • 10× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • nejméně 7× snídani
 • dopravu klimatizovaným autokarem či minibusem itineráře
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdů
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo uvedené
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 15.500 Kč
  • pojištění storna zájezdu (ERV pojišťovna) 1800 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.300 Kč
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji 1.700 Kč
  • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 9.600
  Výlety
  - vstup do filmových studií Universal v Hollywoodu v ceně
  - plavba po zálivu pod Golden Gate Bridge v ceně zájezdu
  -let nad Grand Canyonem helikoptérou ( 25-30 minut) 5.200
  - let nad Grand Canyonem letadlem ( 45-50 minut) 3.800
  -let letadlem nad Lake Powell (35-40 minut) 3.500
  -představení IMAX "The Flyerů v San Franciscu v ceně zájezdu
  - letecký výlet do Grand Canyonu z Las Vegas 9.990
  - noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700
  - let helikoptérou nad San Franciscem 4.950
  - čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech na vyžádání
  - prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  01.05. - 12.05. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    58 990,- Kč
  23.05. - 03.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  13.06. - 24.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    61 990,- Kč
  04.07. - 15.07. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    68 990,- Kč
  25.07. - 05.08. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    68 990,- Kč
  15.08. - 26.08. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    68 990,- Kč
  04.09. - 15.09. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    61 990,- Kč
  26.09. - 07.10. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    60 990,- Kč
  02.10. - 13.10. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    60 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  01.05. - 12.05. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    58 990,- Kč
  23.05. - 03.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  13.06. - 24.06. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    61 990,- Kč
  04.07. - 15.07. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    68 990,- Kč
  25.07. - 05.08. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    68 990,- Kč
  15.08. - 26.08. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    68 990,- Kč
  04.09. - 15.09. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    61 990,- Kč
  26.09. - 07.10. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    60 990,- Kč
  02.10. - 13.10. 12 Praha, Václav Havel Snídaně    60 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)