Křížem krážem Spojenými Státy

Kód:AT 2155
Země: USA
Termín od 24.04.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
98 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Lahůdka v programu AMERICA TOURS, která se hned po uvedení stala bestsellerem. Nabízíme Vám tři tématické poznávací okruhy během jedné dovolené – pulsující východní pobřeží s New Yorkem, Niagarskými vodopády a Washingtonem, tropickou Floridu s centrem zábavy Orlandem, kosmickým střediskem Cape Canaveral, přírodní rezervací Everglades a symbolem rekreace Miami Beach, a západní pobřeží USA s jeho metropolemi a úchvatnými národními parky a přírodními krásami. Bohatý program obsahuje vše k prožití jedinečné aktivní dovolené !!
New York – Niagara Falls – Washington D.C. / Orlando – Cape Canaveral – Sea World – Tampa - Everglades – Miami / Los Angeles – Beverly Hills – Laughlin – NP Grand Canyon – Lake Powell - NP Zion – Las Vegas – NP Death Valley – NP Yosemite – Carson City - Lake Tahoe - Sacramento – San Francisco

Minimální počet 6 osob.
Během tohoto zájezdu urazíte cca 3.540 mil ( 5.670 km )
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
Jednotlivé segmenty zájezdu (východ, jih a západ USA) mohou být operovány opačným směrem. Vnitrostátní přelety mohou být uskutečněny pozdně večerními namísto ranními spoji.
Zájezd může být směrován opačně.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
1. den
NEW YORK     25 mil / 40 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a společná večeře s průvodcem na účet America Tours.
2. den
NEW YORK CITY     40 mil / 65 km
Celodenní návštěva Manhattanu a jeho největších atrakcí: Nejprve plavba lodí kolem Manhattanu, poté prohlídka Lower Manhattanu, Battery Park, Wall Street, South Street Seaport, Brooklynský most, Čínská čtvrť, v podvečer pak oblast Central Parku, Time Square a 5. a 6. Avenue. Závěrem společná návštěva vyhlídky Rockefellerova centra, odkud je nejlepší výhled na svítící New York. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.
3. den
NIAGARA FALLS     390 mil / 620 km
Časně odjezd k Niagarským vodopádům. Průjezd oblastí Finger Lakes a farmářskou oblastí státu New York. Odpoledne společná plavba lodí pod vodopády na lodi Maid of the Mist, a poté již volno k samostatné prohlídce světoznámých vodopádů.
4. den
AMISH COUNTY     400 mil / 640 km
Volné dopoledne k vychutnání atmosféry vodopádů, a pak se již rozjedeme do Washingtonu. Krajem Amishů – lidí odmítajících výdobytky pokroku a techniky dorazíme do hotelu ve večerních hodinách.
5. den
WASHINGTON DC     40 mil / 65 km
Celodenní prohlídka Washingtonu zahrnující největší atrakce hlavního města USA – White House, Capitol, slavný Mall s muzei a galeriemi, Arlingtonský hřbitov, památníky… Návrat do hotelu ve večerních hodinách. /dle situací v konkrétním termínu je možný odlet do Orlanda již v pozdních hodinách tohoto dne!!/
6. den
ORLANDO, SEA WORLD     25 mil / 40 km
Časně transfer na letiště a odlet do Orlanda. Nejprve Vás seznámíme s atrakcemi International Drive, po ubytování je v programu návštěva zábavního parku Sea World, který je kromě seznámení s mořskou faunou známý vystoupeními cvičených kosatek, lachtanů, delfínů, lvounů a vyder, a celou řadou horských drah... Návrat do hotelu očekávejte pozdě večer!!
7. den
CAPE CANAVERAL    100 mil / 160 km
Ráno odjezd do Kennedyho kosmického střediska na Cape Canaveral. Prohlídka střediska do večerních hodin /kosmodrom, řídící středisko, odpalovací rampy busem, kino IMAX, setkání s astronautem – vše v ceně/. Návrat do hotelu v podvečer.
8. den
EVERGLADES, MIAMI     360 mil / 570 km
Časně odjezd do Miami jihozápadní stranou Floridy oblastí Everglades. Cestou budeme pozorovat aligátory ve volné přírodě lužního pralesa během průjezdu speciálním trailem, který chybí na mapách . Uvidíte také kuriózní nejmenší poštovní úřad v USA. Večer po orientační návštěvě downtownu Miami ubytování v hotelu na Miami Beach.
9. den
MIAMI BEACH - LOS ANGELES    15 mil / 25 km
Užijte si relaxační půlden po první části Vašeho zájezdu – na pláži, u bazénu či vycházkou po rušné Collins Avenue… Odpoledne Vás čeká transfer na letiště a odlet do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování /dle situace v konkrétním termínu je možný odlet do Los Angeles až ráno následujícího dne!/
10. den
LOS ANGELES    60 mil / 100 km
Na úvod Vašeho pobytu na západě USA Vás čeká prohlídka Los Angeles, Beverly Hills a Hollywoodu zakončená večerní návštěvou Santa Monica Beach.
11.den
HOLLYWOOD, LAUGHLIN     280 mil / 450 km
Návštěva jedné z největších atrakcí USA – filmových studií Universal v Hollywoodu. V odpoledních hodinách potom odjezd do městečka Laughlin v Nevadě plného hotelů s kasiny a hernami, ubytování.
12.den
NP GRAND CANYON     350 mil / 560 km
Časně odjezd do Grand Canyonu. Celodenní návštěva tohoto skvostu přírody. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let nad kaňonem letadlem nebo helikoptérou. Večer příjezd do městečka Page, ubytování.
13.den
LAKE POWELL, NP ZION, LAS VEGAS     330 mil / 530 km
Časně ráno Vám nabídneme fakultativní let nad jezerem Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku na světě Rainbow Bridge. Dopoledne návštěva přehradní hráze Glen Dam, poté odjezd podél severní hrany Grand Canyonu přes Kanab do národního parku Zion, dalšího klenotu severoamerické přírody. Prohlídka do pozdních hodin, následuje odjezd do Las Vegas. Po orientačním okruhu městem ubytování v hotelu na slavném „Stripu“.
14.den
LAS VEGAS     20 mil / 35 km
Volný den v městě zábavy!! Můžete ležet a relaxovat u bazénu, procházet kasina, zkoušet štěstí ve hře, navštívit koncert nebo kabaret – zkrátka v Las Vegas můžete vše!!
15.den
NP DEATH VALLEY, BAKERSFIELD     490 mil / 780 km
Časně odjezd do národního parku Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího místa západní hemisféry. Pokračování přes Bakersfield přejezdem k hranici národního parku Yosemite, ubytování.
16.den
NP YOSEMITE, CARSON CITY     280 mil / 440 km
Celodenní návštěva národního parku Yosemite, domova slavné skalní stěny El Capitan, úchvatných vodopádů a obřích sekvojí. Během prohlídky překročíte přes Tioga Pass pohoří Sierra Nevada, ubytování ve večerních hodinách v hlavním městě Nevady Carson City.
17.den
LAKE TAHOE, SACRAMENTO     250 mil /400 km
Odjezd k jedinečnému horskému jezeru Lake Tahoe. Okruh kolem jezera začneme v South Lake Tahoe, kde Vám nabídneme možnost výjezdu lanovkou na jeden z vrcholů nad jezerním kráterem /není v ceně/. Fantastická vyhlídka od oceánu po Skalisté hory!! Pokračujeme podél jezera se zastávkami na mnoha úchvatných vyhlídkách… odpoledne příjezd do hlavního města Kalifornie Sacramenta. Orientační prohlídka města, v podvečer přejezd do San Francisca, ubytování.
18.den
SAN FRANCISCO     40 mil / 65 km
Závěrem zájezdu Vás čeká celodenní prohlídka San Francisca. Absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street…, poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz /v ceně/. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman´s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca.
19.den
Odlet domů     20 mil / 35 km
Dle Vašeho cestovního plánu odjezd na letiště a odlet do Prahy /V případě odletu zpět z Los Angeles opustíte San Francisco časně ráno a následuje přejezd do Los Angeles/.
20.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • místní přelety dle itineráře
 • letištní poplatky
 • 18x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • nejméně 14x snídani a 1x večeři
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu
 • spropitné místním řidičům a průvodcům
 • event.palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj == 22600 CZK
  • pojištění storna zájezdu ( ERV pojišťovna 2500 CZK
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 4300 CZK
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka) == 2800 CZK
  • sleva pro dítě do 12 let v doprovodu rodičů == 12000 CZK
  Výlety
  - let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12-15 minut 4.990 Kč
  - plavba lodí pod Niagarské vodopády( 1.6.-30.9.) v ceně zájezdu
  - let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990
  - plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
  - vstup do kosmického střediska na Cape Canaveral v ceně zájezdu
  - vstup do Sea World v Orlandu v ceně zájezdu
  - vstup do Universal Studios v Hollywoodu v ceně zájezdu
  - vyhlídka Rockefellerova centra v ceně zájezdu
  - plavba po zálivu v San Franciscu v ceně zájezdu
  - noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700
  - let nad Grand Canyonem letadlem 3.800
  - let nad Grand Canyonem helikoptérou 5.200
  - let nad Lake Powell a Rainbow Bridge 3.500
  - let helikoptérou nad San Franciscem 4.950
  - prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  24.04. - 13.05. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    98 990,- Kč
  15.05. - 03.06. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  05.06. - 24.06. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    102 990,- Kč
  26.06. - 15.07. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    104 990,- Kč
  17.07. - 05.08. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    109 990,- Kč
  07.08. - 26.08. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    109 990,- Kč
  28.08. - 16.09. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
  18.09. - 07.10. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  24.04. - 13.05. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    98 990,- Kč
  15.05. - 03.06. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč
  05.06. - 24.06. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    102 990,- Kč
  26.06. - 15.07. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    104 990,- Kč
  17.07. - 05.08. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    109 990,- Kč
  07.08. - 26.08. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    109 990,- Kč
  28.08. - 16.09. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    105 990,- Kč
  18.09. - 07.10. 20 Praha, Václav Havel Snídaně    99 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)