Na motocyklech Kalifornií a Nevadou

Kód:AT 1952
Země: USA
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
Zájezd pro milovníky volnosti a svobody na dvou kolech. Projet na motocyklu horské parky Sierry Nevady a členité pobřeží Kalifornie je snem každého motorkáře.
Los Angeles - Fresno - Yosemite NP - Sequoia NP - Lake Tahoe - Reno - Sacramento - San Francisco - Monterey - Santa Barbara

Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 1.580 mil ( 2.530 km)
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
LOS ANGELES     25 mil / 40 km
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, orientační meeting, aklimatizace.
2. den
LOS ANGELES, SANTA MONICA     40 mil / 65 km
Orientační prohlídka hlavních atrakcí Los Angeles, Beverly Hills, Hollywoodu. Odpoledne vyzvednutí motocyklů Harley Davidson nebo Honda /typ dle Vašeho výběru v objednávce zájezdu/, odborná instruktáž a trénink ovládání, v podvečer krátký výlet na motocyklech do Santa Monica Beach.
3. den
CENTRAL VALLEY     220 mil / 350 km
Časně odjezd na první – seznamovací etapu Vaší cesty s cílem ve Fresnu. Cesta vede převážně po dálnicích a jejím cílem je dokonalé seznámení se s motorkou. Odpoledne ubytování ve Fresnu, volno k relaxaci u bazénu.
4. den
NP SEQUOIA / KINGS CANYON     190 mil / 300 km
Celodenní výlet do národních parků Sequoia a Kings Canyon. Prohlídka parků do večerních hodin, poté návrat do hotelu.
5. den
NP YOSEMITE     180 mil / 280 km
Celodenní návštěva národního parku Yosemite. Prohlídka Yosemitského údolí a přejezd horskou silnicí přes Tioga Pass. V podvečer ubytování v Lee Vining.
6. den
LAKE TAHOE, RENO     190 mil / 300 km
Ráno odjezd k Lake Tahoe – vysokohorskému jezeru v pohoří Sierra Nevada. Okruh kolem jezera, zastávky na vyhlídkách…Odpoledne příjezd do města Reno známého svými kasiny a nočními kluby, ubytování.
7. den
SACRAMENTO     225 mil / 360 km
Celodenní přejezd přírodou Tahoe National Forest nejprve do hlavního města Kalifornie Sacramenta, a v podvečer pak příjezd do San Francisca, ubytování.
8. den
SAN FRANCISCO     50 mil / 80 km
Celodenní prohlídka San Francisca a jeho největších atrakcí, včetně plavby po zálivu pod Golden Gate Bridge.
9. den
MONTEREY     120 mil / 190 km
Dopoledne volno v centru San Francisca, poté odjezd do Monterey na pobřeží Pacifiku, ubytování.
10. den
US – 1     340 mil / 540 km
Celodenní krásný, ale náročný přejezd po „nejkrásnější silnici USA“ číslo 1 do Los Angeles přes Morro Bay, St. Louis Obispo a Santa Barbaru. Ubytování ve večerních hodinách. Po návratu dle časových možností odevzdání motocyklů.
11.den
Odlet domů    
Podle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.
12.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 10× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • pronájem motocyklu dle vlastního výběru
 • dopravu zavazadel minivanem
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu
  • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
  • stravu
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
  • palivo, parkovné a mýtné za motocykl
  • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
  • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
  • poplatek za odbavení zavazadel /letecká doprava/
  Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 18.200 Kč
  • pojištění storna zájezdu /ERv pojišťovna/   2.500 Kč
  Slevy
  • sleva pro spolujezdce 16.900 Kč
  Výlety
  - plavba po zálivu v San Franciscu v ceně zájezdu
  - vodní show Le Réve v hotelu Wynn (Las Vegas) od 3.600 Kč
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)