Perly Havajských ostrovů

Kód:AT 2024
Země: USA
Termín od 16.03.2021
Strava Bez stravování Bez stravování
Doprava Letecky
CENA OD
109 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Nabízíme Vám poznat čtyři hlavní Havajské ostrovy. Díky odlišnému stáří je každý ostrov unikátní – svojí geologickou stavbou i vývojem rostlin. Seznámíme Vás s historií i současností ostrovů, zhlédnete jejich největší přírodní zajímavosti a budete mít i dostatek času k relaxaci na krásných plážích. Dovolená na Havaji byla a vždy bude dovolenou v ráji !!
OAHU: Honolulu – Waikiki – křižník USS Arizona – Pearl Harbor 
KAUAI : Waimea Canyon – James Cook Monument – Princeville
HAWAII : Kona – Akaka Falls – Hilo – NP Volcanoes – Kilauea Volcano – Mauna Kea 
MAUI : Kahului – Haleakala – Hana - Lahaina
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte 890 mil ( 1.430 Km )
Návštěva a prohlídky jednotlivých ostrovů a relaxační dny mohou být uskutečněny v jiném pořadí než je uvedeno v itineráři.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
OAHU     20 mil /35 km
Odlet z Prahy do Honolulu. Po uvítání na letišti průvodcem AT transfer do hotelu na Waikiki, ubytování.
2. den
PEARL HARBOR, WAIKIKI     25 mil / 40 km
Orientační meeting s průvodcem, seznamovací vycházka po Waikiki. Odpoledne návštěva památníku křižníku USS Arizona v přístavu Pearl Harbor spojená s prohlídkou centra Honolulu.
3. den
OKRUH OAHU     100 mil / 160 km
Celodenní okružní prohlídka ostrova Oahu zahrnující vulkanický kráter Diamond Head, Hanauma Beach, Blowing Hole, Sunset Beach, ananasové plantáže a další zajímavosti.
4. den
WAIKIKI     10 mil / 15 km
Volno k indiv. rekreaci, fakultativně celodenní výlet na ostrov Molokai.
5. den
KAUAI     25 mil / 40 km
Odlet do Lihue na ostrově Kauai, transfer do hotelu, ubytování. Relaxace u hotelového bazénu nebo na pláži, fakultativně let helikoptérou nad ostrovem, který poskytuje neopakovatelné pohledy do míst, kde byl natáčen film Jurský park.
6. den
OKRUH KAUAI     170 mil / 270 km
Celodenní prohlídka ostrova Kauai. Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“, vyhlídka do Kalalau Valley, památník Jamese Cooka, maják Kilauea, divoké pláže u města Princeville…
7. den
RELAXACE NA PLÁŽI    
Volný den k odpočinku a relaxaci na pláži či u hotelového bazénu.
8. den
HAWAII, KAILUA-KONA     20 mil / 35 km
Odlet do Kony na ostrově Hawaii – Velkém ostrově. Transfer do hotelu, ubytování a volno k relaxaci u bazénu nebo k toulkám po přístavním městečku Kailua-Kona.
9. den
OKRUH HAWAII     260 mil / 410 km
Velmi časně odjezd k celodennímu okruhu ostrovem Hawaii. Návštěva fascinujících vodopádů Akaka obklopených pralesem plným květin a vůní, centra města Hilo a památníku sjednotitele Havajských ostrovů krále Kamehamehy. Zde Vám nabídneme fakultativní let nad činným vulkánem Kilauea, lávovými proudy a místy, kde se žhavá láva vlévá do moře. Naše cesta dále pokračuje do národního parku Volcanoes. Zdejší vulkán Kilauea je nejdéle nepřetržitě aktivní sopkou v lidských dějinách, a jeho kráter Puu-oo chrlí stále lávu po úbočí hory do nedalekého moře... Pro dobrodružné povahy je možnost pěšího výletu až k lávovému proudu. Kromě činného vulkánu zde uvidíte také jedinečný lávový tubus, tropickým pralesem pokryté sopečné krátery a s trochou štěstí uvidíte i některého ze vzácných ptáků obývajících zdejší jedinečnou přírodu. Do hotelu se navrátíte v pozdních hodinách.
10. den
KAILUA-KONA     10 mil / 15 km
Celodenní individuální volno k relaxaci u bazénu nebo na pláži. Doporučujeme šnorchlování s pozorováním korálových ryb a mořských želv. Odpoledne Vám fakultativně nabídneme možnost výletu jeepem na vrchol sopky Mauna Kea /4 207 metrů nad mořem/. Nikde jinde na světě nelze automobilem v tak krátkém čase zdolat takové veliké převýšení a málokterý výhled je tak úchvatný jako pohled na západ slunce do Pacifiku vysoko nad mraky… /Tato akce není vhodná pro osoby citlivé na změny atmosférického tlaku/
11.den
MAUI, KAHULUI     40 mil / 65 km
Odlet do Kahului na ostrově Maui. Transfer do hotelu, ubytování a zbytek dne volno k relaxaci na pláži nebo u bazénu.
12.den
NP HALEAKALA     160 mil / 255 km
Ráno odjezd do národního parku Haleakala.Z vrcholu stejnojmenné sopky "osazeného" kopulemi astronomických radioteleskopů je krásný výhled na celý ostrov, okolní ostrovy a nekonečný oceán. Společně budeme obdivovat místní endemickou rostlinu ahinahina ( stříbrný meč). Cestou zpět pojedeme přes město Kahului do přírodní rezervace Iao Valley . Výlet zakončíme vykoupáním na některé z pláží u osady Kihei s výhledem na atol Molokini. Odpoledne návrat do hotelu.
13.den
NAPILI BAY     10 mil / 15 km
Celodenní volno k relaxaci na hotelové pláži s výhledem na ostrov Molokai. Fakultativně celodenní výlet do městečka Hana – silnice s tisíci zatáčkami kopírující členité pobřeží ostrova s fantastickou tropickou přírodou. Koupání pod vodopádem a na vulkanické pláži pod palmami. Návrat v pozdních hodinách.
14.den
Odlet domů     30 mil / 50 km
Volno do odpoledních hodin, poté transfer na letiště a odlet do Prahy.
15.den
Po přestupu v USA pokračování letu do Prahy
16.den
Přílet do Prahy v poledních hodinách.
Cena zahrnuje
 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • -místní přelety mezi ostrovy
 • 13× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • Příplatky
  - příplatek za jednolůžkový pokoj 29.800 Kč
  - pojištění storna zájezdu ( ERV pojišťovna ) 2.500 Kč
  Slevy
  - sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 7.200 Kč
  - sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 5.200 Kč
  Výlety

  - celodenní výlet na ostrov Molokai s průvodcem (min. 4 osoby) 18.600
  - let helikoptérou nad ostrovy Kauai nebo Hawaii 5.900
  - celodenní výlet do města Hana na ostrově Maui (min. 4 osoby) 2.500
  - výlet jeepem na vrchol sopky Mauna Kea (min. 3, max. 4 osoby) 4.300

  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  16.03. - 31.03. 16 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  16.03. - 31.03. 16 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)