Perly Havajských ostrovů

Kód:AT 2024
Země: USA
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Nabízíme Vám poznat čtyři hlavní Havajské ostrovy. Díky odlišnému stáří je každý ostrov unikátní – svojí geologickou stavbou i vývojem rostlin. Seznámíme Vás s historií i současností ostrovů, zhlédnete jejich největší přírodní zajímavosti a budete mít i dostatek času k relaxaci na krásných plážích. Dovolená na Havaji byla a vždy bude dovolenou v ráji !!
OAHU: Honolulu – Waikiki – křižník USS Arizona – Pearl Harbor 
KAUAI : Waimea Canyon – James Cook Monument – Princeville
HAWAII : Kona – Akaka Falls – Hilo – NP Volcanoes – Kilauea Volcano – Mauna Kea 
MAUI : Kahului – Haleakala – Hana - Lahaina
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte 890 mil ( 1.430 Km )
Návštěva a prohlídky jednotlivých ostrovů a relaxační dny mohou být uskutečněny v jiném pořadí než je uvedeno v itineráři.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
OAHU     20 mil /35 km
Odlet z Prahy do Honolulu. Po uvítání na letišti průvodcem AT transfer do hotelu na Waikiki, ubytování.
2. den
PEARL HARBOR, WAIKIKI     25 mil / 40 km
Orientační meeting s průvodcem, seznamovací vycházka po Waikiki. Odpoledne návštěva památníku křižníku USS Arizona v přístavu Pearl Harbor spojená s prohlídkou centra Honolulu.
3. den
OKRUH OAHU     100 mil / 160 km
Celodenní okružní prohlídka ostrova Oahu zahrnující vulkanický kráter Diamond Head, Hanauma Beach, Blowing Hole, Sunset Beach, ananasové plantáže a další zajímavosti.
4. den
WAIKIKI     10 mil / 15 km
Volno k indiv. rekreaci, fakultativně celodenní výlet na ostrov Molokai.
5. den
KAUAI     25 mil / 40 km
Odlet do Lihue na ostrově Kauai, transfer do hotelu, ubytování. Relaxace u hotelového bazénu nebo na pláži, fakultativně let helikoptérou nad ostrovem, který poskytuje neopakovatelné pohledy do míst, kde byl natáčen film Jurský park.
6. den
OKRUH KAUAI     170 mil / 270 km
Celodenní prohlídka ostrova Kauai. Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“, vyhlídka do Kalalau Valley, památník Jamese Cooka, maják Kilauea, divoké pláže u města Princeville…
7. den
RELAXACE NA PLÁŽI    
Volný den k odpočinku a relaxaci na pláži či u hotelového bazénu.
8. den
HAWAII, KAILUA-KONA     20 mil / 35 km
Odlet do Kony na ostrově Hawaii – Velkém ostrově. Transfer do hotelu, ubytování a volno k relaxaci u bazénu nebo k toulkám po přístavním městečku Kailua-Kona.
9. den
OKRUH HAWAII     260 mil / 410 km
Velmi časně odjezd k celodennímu okruhu ostrovem Hawaii. Návštěva fascinujících vodopádů Akaka obklopených pralesem plným květin a vůní, centra města Hilo a památníku sjednotitele Havajských ostrovů krále Kamehamehy. Zde Vám nabídneme fakultativní let nad činným vulkánem Kilauea, lávovými proudy a místy, kde se žhavá láva vlévá do moře. Naše cesta dále pokračuje do národního parku Volcanoes. Zdejší vulkán Kilauea je nejdéle nepřetržitě aktivní sopkou v lidských dějinách, a jeho kráter Puu-oo chrlí stále lávu po úbočí hory do nedalekého moře... Pro dobrodružné povahy je možnost pěšího výletu až k lávovému proudu. Kromě činného vulkánu zde uvidíte také jedinečný lávový tubus, tropickým pralesem pokryté sopečné krátery a s trochou štěstí uvidíte i některého ze vzácných ptáků obývajících zdejší jedinečnou přírodu. Do hotelu se navrátíte v pozdních hodinách.
10. den
KAILUA-KONA     10 mil / 15 km
Celodenní individuální volno k relaxaci u bazénu nebo na pláži. Doporučujeme šnorchlování s pozorováním korálových ryb a mořských želv. Odpoledne Vám fakultativně nabídneme možnost výletu jeepem na vrchol sopky Mauna Kea /4 207 metrů nad mořem/. Nikde jinde na světě nelze automobilem v tak krátkém čase zdolat takové veliké převýšení a málokterý výhled je tak úchvatný jako pohled na západ slunce do Pacifiku vysoko nad mraky… /Tato akce není vhodná pro osoby citlivé na změny atmosférického tlaku/
11.den
MAUI, KAHULUI     40 mil / 65 km
Odlet do Kahului na ostrově Maui. Transfer do hotelu, ubytování a zbytek dne volno k relaxaci na pláži nebo u bazénu.
12.den
NP HALEAKALA     160 mil / 255 km
Ráno odjezd do národního parku Haleakala.Z vrcholu stejnojmenné sopky "osazeného" kopulemi astronomických radioteleskopů je krásný výhled na celý ostrov, okolní ostrovy a nekonečný oceán. Společně budeme obdivovat místní endemickou rostlinu ahinahina ( stříbrný meč). Cestou zpět pojedeme přes město Kahului do přírodní rezervace Iao Valley . Výlet zakončíme vykoupáním na některé z pláží u osady Kihei s výhledem na atol Molokini. Odpoledne návrat do hotelu.
13.den
NAPILI BAY     10 mil / 15 km
Celodenní volno k relaxaci na hotelové pláži s výhledem na ostrov Molokai. Fakultativně celodenní výlet do městečka Hana – silnice s tisíci zatáčkami kopírující členité pobřeží ostrova s fantastickou tropickou přírodou. Koupání pod vodopádem a na vulkanické pláži pod palmami. Návrat v pozdních hodinách.
14.den
Odlet domů     30 mil / 50 km
Volno do odpoledních hodin, poté transfer na letiště a odlet do Prahy.
15.den
Po přestupu v USA pokračování letu do Prahy
16.den
Přílet do Prahy v poledních hodinách.
Cena zahrnuje
 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • -místní přelety mezi ostrovy
 • 13× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • Příplatky
  - příplatek za jednolůžkový pokoj 29.800 Kč
  - pojištění storna zájezdu ( ERV pojišťovna ) 2.500 Kč
  Slevy
  - sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 7.200 Kč
  - sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 5.200 Kč
  Výlety

  - celodenní výlet na ostrov Molokai s průvodcem (min. 4 osoby) 18.600
  - let helikoptérou nad ostrovy Kauai nebo Hawaii 5.900
  - celodenní výlet do města Hana na ostrově Maui (min. 4 osoby) 2.500
  - výlet jeepem na vrchol sopky Mauna Kea (min. 3, max. 4 osoby) 4.300

  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  22.12. - 06.01. 16 Praha, Václav Havel Bez stravování    138 990,- Kč
  16.03. - 31.03. 16 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  22.12. - 06.01. 16 Praha, Václav Havel Bez stravování    138 990,- Kč
  16.03. - 31.03. 16 Praha, Václav Havel Bez stravování    109 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)