Po stopách divokého západu

Kód:AT 2153
Země: USA
Termín od 18.05.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
75 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Zájezd pro opravdové turistické labužníky nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás Kalifornie, Nevady, Colorada, Utahu a Arizony spolu s variací známých metropolí. Nechte se pod vedením zkušeného průvodce bezpečně provést „divokým“ západem USA !!
San Francisco - NP Redwood - NP Lassen Volcanic - Lake Tahoe - Reno -Ely - Lehmans Cave - Salt Lake City - Dinosaurus NM - NP Arches - escalante NM - Natural Bridges NM - Valley of Gods - SP Goosenecks - Mexican Hat - Monument Valley - NP Grand Canyon - Lake Havasu - Morongo - Los Angeles
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 3.325 mil ( 5.320 km )
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pasa autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
SAN FRANCISCO     20 mil / 35 km
Odlet z Prahy do San Francisca. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem AMERICA TOURS transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
SAN FRANCISCO     40 mil / 70 km
Celodenní prohlídka San Francisca zahrnující největší atrakce města, včetně plavby lodí po zátoce pod Golden Gate a kolem Alcatrazu /v ceně/, závěrem volno k prohlídce Fisherman’s Wharf.
3. den
SP HUMBOLDT REDWOOD     290 mil / 460 km
Celodenní přejezd do města Eureka na pobřeží Pacifiku,částečně po jedinečné silnici č. 1 lemující členité mořské pobřeží, a také průjezd „Avenue of Giants“- původní historickou silnicí klikatící se prastarými lesy sekvojí. Krásná příroda Vás bude provázet celý den.
4. den
NP REDWOOD     350 mil / 560 km
Časně odjezd do národního parku Redwood. Absolvujete několik trailů mezi nejvyššími stromy světa a odpoledne Vás čeká přejezd do města Redding jedinečnou přírodou severní Kalifornie.
5. den
NP LASSEN, LAKE TAHOE     280 mil / 440 km
Prvním cílem dne je národní park Lassen Volcanic. Budete uneseni vysokohorskou nádherou skalních štítů a jezer doplněnou o projevy vulkanické činnosti – gejzíry, bahenní vulkány a výrony horké páry z nitra země… pokračování přírodou Sierry Nevady k vysokohorskému jezeru Lake Tahoe. Po několika zastávkách na vyhlídkách cesty kolem jezera budete ubytováni v South Lake Tahoe.
6. den
CARSON CITY, RENO     80 mil / 130 km
Ráno Vám doporučujeme v případě dobré viditelnosti výjezd gondolou na jednu z hor nad jezerem /zimní lyžařský areál Heavenly, jízdné není v ceně/ a fantastický výhled na jezero a panoráma Sierry Nevady. Odjezd do hlavního města Nevady Carson City. Po krátké prohlídce centra pokračování do Rena – dnešního cíle cesty. Hodně štěstí ve hře v kasinech a nočních klubech !!
7. den
AUSTIN, EUREKA, ELY     320 mil / 510 km
Celodenní putování po US 50 – „Nejopuštěnější silnicí Ameriky“ napříč Nevadou do města Ely. Lidí zde opravdu nežije mnoho, ale příroda horských pouští je tak krásná ! V Ely se čas zastavil před mnoha desítkami let…Ubytováni budete v historickém centru města.
8. den
NP GREAT BASIN, LEHMAN’S CAVES,     330 mil / 520 km
Návštěva horského národního parku Great Basin a prohlídka jedinečného jeskynního systému Lehman’s Caves s bohatou krápníkovou výzdobou /vstup v ceně/. Odpoledne pokračování cesty na východ do Utahu. Orientační prohlídka centra Salt Lake City, ubytování.
9. den
PARK CITY, NM DINOSAUR     250 mil / 400 km
Dnes nejprve navštívíte krásné horské městečko Park City – jedno z dějišť Olympiády 2002, a poté již zamíříte přes cíp státu Wyoming kolem jezera Starvation do Dinosaur National Monument. Zde se nachází jedno z nejzachovalejších paleontologických nalezišť s kostrami dinosaurů. Ubytování ve večerních hodinách.
10. den
NP ARCHES     260 mil / 420 km
Časně odjezd na jih do města Moab, cestou průjezd soutěskou řeky Colorado. Odpoledne návštěva národního parku Arches – jedinečného skvostu mezi národními parky. Nocleh v Moabu.
11.den
ESCALANTE, MEXICAN HAT     250 mil / 400 km
Dnešní den je dnem neskutečné krásy pouštní krajiny Utahu. Nejprve budete projíždět rozervanou zemí kaňonů v povodí řek San Juan a Green River přírodní rezervací Escalante, poté budete obdivovat neskutečné scenérie a hru barev při přejezdu kaňonů Colorada, až dorazíte do Údolí bohů /Valley of the Gods/ s mohutnými skalními věžemi a terasami. V závěru dne ještě uvidíte neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, a stejně neuvěřitelný přírodní skalní „klobouk“ Mexican Hat. Ubytování v Mexican Hat Village.
12.den
MONUMENT VALLEY, NP GRAND CANYON,     410 mil / 650 km
Dopoledne návštěva slavného Monument Valley, odpoledne pak navštívíte národní park Grand Canyon. K umocnění zážitků Vám doporučujeme fakultativní let letadlem nebo helikoptérou nad Grand Canyonem. Ubytování ve večerních hodinách.
13.den
LAKE HAVASU, LOS ANGELES     360 mil / 570 km
Časně odjezd podél řeky Colorado do města Lake Havasu City. Dle počasí možnost koupání v jezeře. Pokračování krajem sukulentních stromů Joshua do Los Angeles, cestou návštěva obřího indiánského kasina v poušti nedaleko Palm Springs a nákupy ve zdejších outletech. Ubytování v Los Angeles ve večerních hodinách.
14.den
LOS ANGELES     60 mil / 100 km
Celodenní prohlídka města a okolí - Hollywood, Beverly Hills,Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard... prohlídku zakončíme za západu slunce na Santa Monica Beach...Večer návrat do hotelu.
15.den
LOS ANGELES, odlet domů     25 mil / 45 km
Dopoledne dle časových možností shopping, transfer na letiště a odlet do Prahy.
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • minimálně 8× snídani
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištěn íspeciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká doprava )
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 21.100 Kč
  • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovna 1800 Kč
  • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovna v termínu 21.7.-5.8. 2500 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 3.900 Kč
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.900 Kč
  • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 12.500 Kč
  Výlety
  - let letadlem nad Grand Canyonem 3.800
  - let helikoptérou nad Grand Canyonem 5.200
  - let nad Lake Powell a Rainbow Bridge 3.500
  - let helikoptérou nad San Franciscem 4.950
  - noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700
  - plavba po zálivu pod Golden Gate v ceně zájezdu
  - vstup do filmových studií Universal v Hollywoodu (vč. transferu) 3.500
  - čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech na vyžádání
  - prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
  - vodní show Le Réve v hotelu Wynn (Las Vegas) od 3.600
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  18.05. - 02.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč
  13.07. - 28.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    84 990,- Kč
  29.09. - 14.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  18.05. - 02.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč
  13.07. - 28.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    84 990,- Kč
  29.09. - 14.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)