Po stopách divokého západu

Kód:AT 2053
Země: USA
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Zájezd pro opravdové turistické labužníky nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás Kalifornie, Nevady, Colorada, Utahu a Arizony spolu s variací známých metropolí. Nechte se pod vedením zkušeného průvodce bezpečně provést „divokým“ západem USA !!
San Francisco - NP Redwood - NP Lassen Volcanic - Lake Tahoe - Reno -Ely - Lehmans Cave - Salt Lake City - Dinosaurus NM - NP Arches - escalante NM - Natural Bridges NM - Valley of Gods - SP Goosenecks - Mexican Hat - Monument Valley - NP Grand Canyon - Lake Havasu - Morongo - Los Angeles
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 3.325 mil ( 5.320 km )
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pasa autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
SAN FRANCISCO     20 mil / 35 km
Odlet z Prahy do San Francisca. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem AMERICA TOURS transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
SAN FRANCISCO     40 mil / 70 km
Celodenní prohlídka San Francisca zahrnující největší atrakce města, včetně plavby lodí po zátoce pod Golden Gate a kolem Alcatrazu /v ceně/, závěrem volno k prohlídce Fisherman’s Wharf.
3. den
SP HUMBOLDT REDWOOD     290 mil / 460 km
Celodenní přejezd do města Eureka na pobřeží Pacifiku,částečně po jedinečné silnici č. 1 lemující členité mořské pobřeží, a také průjezd „Avenue of Giants“- původní historickou silnicí klikatící se prastarými lesy sekvojí. Krásná příroda Vás bude provázet celý den.
4. den
NP REDWOOD     350 mil / 560 km
Časně odjezd do národního parku Redwood. Absolvujete několik trailů mezi nejvyššími stromy světa a odpoledne Vás čeká přejezd do města Redding jedinečnou přírodou severní Kalifornie.
5. den
NP LASSEN, LAKE TAHOE     280 mil / 440 km
Prvním cílem dne je národní park Lassen Volcanic. Budete uneseni vysokohorskou nádherou skalních štítů a jezer doplněnou o projevy vulkanické činnosti – gejzíry, bahenní vulkány a výrony horké páry z nitra země… pokračování přírodou Sierry Nevady k vysokohorskému jezeru Lake Tahoe. Po několika zastávkách na vyhlídkách cesty kolem jezera budete ubytováni v South Lake Tahoe.
6. den
CARSON CITY, RENO     80 mil / 130 km
Ráno Vám doporučujeme v případě dobré viditelnosti výjezd gondolou na jednu z hor nad jezerem /zimní lyžařský areál Heavenly, jízdné není v ceně/ a fantastický výhled na jezero a panoráma Sierry Nevady. Odjezd do hlavního města Nevady Carson City. Po krátké prohlídce centra pokračování do Rena – dnešního cíle cesty. Hodně štěstí ve hře v kasinech a nočních klubech !!
7. den
AUSTIN, EUREKA, ELY     320 mil / 510 km
Celodenní putování po US 50 – „Nejopuštěnější silnicí Ameriky“ napříč Nevadou do města Ely. Lidí zde opravdu nežije mnoho, ale příroda horských pouští je tak krásná ! V Ely se čas zastavil před mnoha desítkami let…Ubytováni budete v historickém centru města.
8. den
NP GREAT BASIN, LEHMAN’S CAVES,     330 mil / 520 km
Návštěva horského národního parku Great Basin a prohlídka jedinečného jeskynního systému Lehman’s Caves s bohatou krápníkovou výzdobou /vstup v ceně/. Odpoledne pokračování cesty na východ do Utahu. Orientační prohlídka centra Salt Lake City, ubytování.
9. den
PARK CITY, NM DINOSAUR     250 mil / 400 km
Dnes nejprve navštívíte krásné horské městečko Park City – jedno z dějišť Olympiády 2002, a poté již zamíříte přes cíp státu Wyoming kolem jezera Starvation do Dinosaur National Monument. Zde se nachází jedno z nejzachovalejších paleontologických nalezišť s kostrami dinosaurů. Ubytování ve večerních hodinách.
10. den
NP ARCHES     260 mil / 420 km
Časně odjezd na jih do města Moab, cestou průjezd soutěskou řeky Colorado. Odpoledne návštěva národního parku Arches – jedinečného skvostu mezi národními parky. Nocleh v Moabu.
11.den
ESCALANTE, MEXICAN HAT     250 mil / 400 km
Dnešní den je dnem neskutečné krásy pouštní krajiny Utahu. Nejprve budete projíždět rozervanou zemí kaňonů v povodí řek San Juan a Green River přírodní rezervací Escalante, poté budete obdivovat neskutečné scenérie a hru barev při přejezdu kaňonů Colorada, až dorazíte do Údolí bohů /Valley of the Gods/ s mohutnými skalními věžemi a terasami. V závěru dne ještě uvidíte neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, a stejně neuvěřitelný přírodní skalní „klobouk“ Mexican Hat. Ubytování v Mexican Hat Village.
12.den
MONUMENT VALLEY, NP GRAND CANYON,     410 mil / 650 km
Dopoledne návštěva slavného Monument Valley, odpoledne pak navštívíte národní park Grand Canyon. K umocnění zážitků Vám doporučujeme fakultativní let letadlem nebo helikoptérou nad Grand Canyonem. Ubytování ve večerních hodinách.
13.den
LAKE HAVASU, LOS ANGELES     360 mil / 570 km
Časně odjezd podél řeky Colorado do města Lake Havasu City. Dle počasí možnost koupání v jezeře. Pokračování krajem sukulentních stromů Joshua do Los Angeles, cestou návštěva obřího indiánského kasina v poušti nedaleko Palm Springs a nákupy ve zdejších outletech. Ubytování v Los Angeles ve večerních hodinách.
14.den
LOS ANGELES     60 mil / 100 km
Celodenní prohlídka města a okolí - Hollywood, Beverly Hills,Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard... prohlídku zakončíme za západu slunce na Santa Monica Beach...Večer návrat do hotelu.
15.den
LOS ANGELES, odlet domů     25 mil / 45 km
Dopoledne dle časových možností shopping, transfer na letiště a odlet do Prahy.
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • minimálně 8× snídani
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištěn íspeciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká doprava )
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 21.100 Kč
  • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovna 1800 Kč
  • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovna v termínu 21.7.-5.8. 2500 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 3.900 Kč
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.900 Kč
  • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 12.500 Kč
  Výlety
  - let letadlem nad Grand Canyonem 3.800
  - let helikoptérou nad Grand Canyonem 5.200
  - let nad Lake Powell a Rainbow Bridge 3.500
  - let helikoptérou nad San Franciscem 4.950
  - noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700
  - plavba po zálivu pod Golden Gate v ceně zájezdu
  - vstup do filmových studií Universal v Hollywoodu (vč. transferu) 3.500
  - čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech na vyžádání
  - prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
  - vodní show Le Réve v hotelu Wynn (Las Vegas) od 3.600
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    76 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    76 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)