Velký okruh Východem U.S.A.

Kód:AT 2135
Země: USA
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Oblíbený zájezd z naší nabídky Vám umožní pod vedením zkušeného průvodce poznat metropole a zajímavosti podstatné části východu USA a nahlédnete také krátce do Kanady !!
New York • Philadelphia  Washington DC • Charleston • Savannah • Atlanta • Lynchburg • Nashville • Memphis • St. Louis • Chicago • Detroit • Windsor • London • Niagarské vodopády • New York City
Minimální počet 6 osob.
Během zájezdu urazíte cca 3.520 mil ( 5.630 km)
Zájezd může být směrován opačně.
Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
NEW YORK    120 mil / 190 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do Philadelphie, ubytování ve večerních hodinách.
2. den
PHILADELPHIA, WASHINGTON DC    160 mil / 260 km
Prohlídka centra historické Philadelphie, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem z výšky bezmála 300 metrů. Pokračování cesty do Washingtonu, zde do večerních hodin prohlídka zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov… Ubytování večer.
3. den
WASHINGTON DC    180 mil / 290 km
Volný den ve Washingtonu !! Využijte ho k návštěvám bezpočtu muzejí a galerií lemujících slavný „Mall“. Odpoledne odjezd na jih do Charlestonu, nocleh v motelu na trase.
4. den
CHARLESTON, SAVANNAH    470 mil / 750 km
Po příjezdu do Charlestonu prohlídka historického centra města. Pokračování do Savannah v Georgii, ubytování a návštěva podvečerního centra města s nábřežím plným stylových hospůdek a barů.
5. den
ATLANTA    370 mil / 590 km
Přejezd do Atlanty , hlavního města Georgie . Prohlídka moderního velkoměsta, dostatek času k indiv. prohlídce centra. Pokračování cesty do Nashville, nocleh v oblasti města Chattanooga .
6. den
LYNCHBURG, NAHVILLE    160 mil / 260 km
Dopoledne návštěva destilerie slavné whisky Jack Daniels v Lynchburgu, poté pokračování do Nashville. Prohlídka hlavního města country hudby – Ryman Auditorium, Music Row, Grand Ole Opry… Večer mohou zájemci navštívit slavný Wildhorse Saloon (vstupy nejsou v ceně).
7. den
NASHVILLE    40 mil / 65 km
Celodenní volno v Nashville. Využijte odpočinkový den k samostatné prohlídce centra Nashville, absolvujte projížďku po řece Cumberland na parníku General Jackson nebo Music City Queen…
8. den
MEMPHIS,GRACELAND    360 mil / 570 km
Přejezd do dalšího hudebního města – Memphisu. Návštěva Gracelandu - domova a muzea slavného Elvise Presleyho ( vstupné v ceně zájezdu). Návštěva centra Memphisu a slavné Beale Street, kde svojí kariéru začalo mnoho rock´n rollových a bluesových hvězd. Odjezd na sever do St. Louis, nocleh v motelu na trase.
9. den
ST.LOUIS    350 mil / 560 km
Prohlídka slavného města blues. Doporučujeme Vám návštěvu „Brány Západu“ – proslulého oblouku klenoucího se vysoko nad městem a řekou Mississippi (vstup není v ceně). Volno v centru města do odpoledních hodin, poté odjezd do Chicaga. Nocleh v motelu na trase.
10. den
CHICAGO    140 mil / 220 km
Celodenní prohlídka Chicaga . Společně navštívíte do nedávné doby nejvyšší budovu světa Willis Tower (vstup v ceně) a Navy Pier, budete mít dostatek času k prohlídce Magnificent Mile… Ubytování ve večerních hodinách.
11.den
DETROIT, LONDON    410 mil / 660 km
Časně odjezd do Detroitu. Prohlídka města, poté překročíte hranice Kanady přes Windsor do města London. Ubytování ve večerních hodinách.
12.den
NIAGARA FALLS    230 mil / 370 km
Ráno pokračování cesty do Niagara Falls. po ubytování prohlídka vodopádů, během které Vás pozveme na projížďku lodí pod vodopády (v ceně květen-září). Do večerních hodin indiv. volno k samostatné prohlídce okolí vodopádů.
13.den
NEW YORK CITY    420 mil / 670 km
Časně odjezd do New Yorku. Po příjezdu následuje okružní orientační prohlídka Manhattanu a vycházka po 5. Avenue a Broadway s průvodcem zakončená návštěvou vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra. Večer odjezd do hotelu, ubytování.
14.den
NEW YORK CITY    50 mil / 80 km
Celodenní prohlídka Manhattanu zahrnující největší atrakce – sochu Svobody, Wall Street s budovou slavné Burzy, China Town, Brooklyn Bridge. Navštívíte také památník obětí útoku na WTC a mnoho dalších unikátních míst.Během prohlídky Vás také pozveme na plavbu kolem Manhattanu a sochy Svobody ( v ceně).
15.den
MANHATTAN,odlet domů    40 mil / 60 km
individuální volno na Manhattanu. Doporučujeme Vám fakultativní let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody (není v ceně). Odpoledne dle Vašeho letového plánu odjezd na letiště a odlet do Prahy.
16.den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • 10x snídani
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu 
  • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
  • stravu mimo snídaní
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu
  • spropitné místním řidičům,průvodcům a personálu
  • event.palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
  • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/
  Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj  21.900 Kč
  • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
  Slevy
  • sleva pro třetí osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka ) == 4100 CZK
  • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji ( dvě dvoulůžka) == 2300 CZK
  • sleva pro dítě do 12 let ( pokoj sdílí s rodiči) == 13900 CZK
  Výlety
  - plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
  - plavba lodí pod Niagarské vodopády v ceně zájezdu v termínech 1.6.- 30.9.
  - vstup na Willis Tower v Chicagu v ceně zájezdu
  - vstup na vyhlídku One Liberty ve Philadelphii v ceně zájezdu
  - vstupné do Gracelandu v Memphisu v ceně zájezdu
  - destilerie Jack Daniels v Lynchburgu v ceně zájezdu
  - vstup do Rockefellerova Centra v ceně zájezdu
  - heli nad Manhattanem a sochou Svobody (12-15 min.)- 4.990 Kč
  - plavba tryskovým člunem do peřejí řeky Niagara- 1.800 Kč
  - let helikoptérou nad Niagarskými vodopády- 2.990 Kč
  - indiv. změna odletu (odlet ze stejné destinace)- 4.000 Kč
  - prodloužení pobytem na Miami Beach (ubytování hotel 3* + letenka, transfery nejsou v ceně)-   individuální kalkulace
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  15.05. - 30.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
  12.06. - 27.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  10.07. - 25.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  18.09. - 03.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  15.05. - 30.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
  12.06. - 27.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
  10.07. - 25.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    79 990,- Kč
  18.09. - 03.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)