Východ USA

Kód:AT 21025
Země: USA
Termín od 24.04.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
45 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátek programu. Zájezd může začínat/končit v New Yorku, Philadelphii nebo Washingtonu.
Minimální počet 6 osob
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem
1. den
NEW YORK, PHILADELPHIA     120 mil / 190 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours odjezd do historické Philadelphie, ubytování a orientační meeting s průvodcem.
2. den
PHILADELPHIA, WASHINGTON D. C.     150 mil / 240 km
Příjezd do centra historické Philadelphie. Zde se v návštěvním centru seznámíte s historií tohoto významného města USA. Následuje indiv. dvouhodinové volno k samostatné prohlídce historického centra města. Fakultativně Vám nabídneme návštěvu vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem z výšky bezmála 300 metrů /s průvodcem/. Následuje odjezd do Washingtonu D. C., hlavního města USA. Pokračování okružní orientační prohlídkou Washingtonu. Uvidíte největší atrakce metropole – White House, Capitol, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne budete mít volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin, poté ubytování, nocleh.
3. den
WASHINGTON D. C., PITTSBURGH     250 mil / 400 km
Volné dopoledne v centru Washingtonu /doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum/. Odpoledne následuje přejezd státem Pennsylvania na sever do města Pittsburgh. Společně navštívíme vyhlídku na město, poté následuje individuální prohlídka centra a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.
4. den
BUFFALO, NIAGARA FALLS      240 mil / 380 km
Cílem dne jsou Niagarské vodopády. Cestou spatříte rozlehlé jezero Erie, jehož jižní břehy jsou – pro nás překvapivě – vinařskou oblastí. Dle počasí je možná zastávka na vykoupání. Po průjezdu centrem města Buffalo dorazíme do Niagara Falls. Po ubytování následuje společná vycházka s průvodcem podél vodopádů. Fakultativně Vám nabídneme plavbu lodí pod vodopády, a ve volném podvečeru můžete vyrazit na vycházku podél řeky… /díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů/.
5. den
LAKE ONTARIO, FINGER LAKES     240 mil / 380 km
Dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů !! Užijte si v klidu atmosféru slavného místa, vydejte se podél řeky od vodopádů k jezeru…fakultativně Vám zde nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Odjezd farmářskou oblastí u jezera Ontario do rekreační oblasti Finger Lakes. Lyrická atmosféra krásné přírody protkané sítí jezer si Vás jistě získá!! V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína /vstup není v ceně/. Večer ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.
6. den
NEW YORK CITY     180 mil / 290 km
Časně odjezd do cíle zájezdu – New York City. Po příjezdu společně nastoupíme na loď, kterou absolvujeme základní orientační projížďku podél Manhattanu /v ceně/, během které se seznámíte s místopisem New Yorku, a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Následuje pěší prohlídka Lower Manhattanu, během které dostanete dostatečný časový prostor k návštěvě největší atrakce – vyhlídky ze 104. patra věže One World Observatory /fakultativně/. Využijte skvělé příležitosti a prohlédněte si Manhattan skutečně ze všech stran !! Vaše prohlídka bude poté pokračovat oblastí Upper Manhattanu, kde Vám nabídneme další z top atrakcí – vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra /fakultativně/. Závěrem společně s průvodcem navštívíte rozzářené Times Square, a poté již následuje odjezd do hotelu a ubytování.
7. den
MANHATTAN     40 mil / 65 km
Celodenní volno na Manhattanu !! Užijte si do sytosti života velkoměsta, jeho bulvárů, parků, atrakcí či skvělého shoppingu, America Tours Vám dnes nabízí jedinečný fakultativní let nad Manhattanem a sochou Svobody. Do hotelu se vrátíte plni dojmů ve večerních hodinách.
8. den
NEW YORK, odlet domů     25 mil / 40 km
Dopoledne indiv. volno, poslední shopping… poté odjezd na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.
9. den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.     
Cena zahrnuje
- leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
- letištní poplatky
- 7× ubytování ve 3* hotelech a motelech
- minimálně 4× snídani
- dopravu klimatizovaným busem či vanem
- program dle itineráře
- vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
- služby průvodce America Tours
- komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- pojištění storna zájezdu
- vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
- stravu /mimo uvedené/
- vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
- spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
- event. palivové příplatky k fakult. akcím
- poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
Příplatky
- pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ 1.000
- příplatek za jednolůžkový pokoj 11.800
Slevy
- sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.800
- sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 1.800
- sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 11.800
Výlety
- let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12-15 minut 4.990
- let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990
- plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
- plavba lodí pod Niagarské vodopády 900
- vstupné na vyhlídku Rockefeller Center 1.100
- vstupné na vyhlídku One World Observatory 1.200
- vstupné na vyhlídku One Liberty v Philadelphii 400
- individuální prodloužení pobytu v USA /odlet ze stejné destinace/ 4.000
- prodloužení pobytem na Miami Beach /ubytování hotel 3* + letenka, transfery nejsou v ceně/individuální kalkulace
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
24.04. - 02.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    45 990,- Kč
05.06. - 13.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč
17.07. - 25.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
11.09. - 19.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    47 990,- Kč
09.10. - 17.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
24.04. - 02.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    45 990,- Kč
05.06. - 13.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč
17.07. - 25.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
11.09. - 19.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    47 990,- Kč
09.10. - 17.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    46 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)