Východ USA- klasický okruh nabitý atrakcemi

Kód:AT 2102
Země: USA
Termín od 10.04.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
49 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Jeden z nejoblíbenějších zájezdů v historii America Tours obsahuje vše, co prostě nesmíte minout během Vaší návštěvy východního pobřeží USA. Naši zkušení průvodci Vás seznámi s největšími metropolemi i přírodními zajímavostmí oblasti. Nově Vám nabídneme dvě varianty itineráře- první s programem nabitým atrakcemi zahrnutými již do základní ceny zájezdu, a druhá se stejnou trasou, ale mnohem větším prostorem pro samostatné poznávaní navštívených lokalit. Volba je na Vás...
Přejeme Vám skvělé zážitky !!


New York– Philadelphia– Washington DC– Pittsburgh– Erie– Buffalo– Niagarské vodopády– Finger Lakes– New York
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 1.245 mil /2.000 Km
Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu. Zájezd může začínat/ končit v New Yorku, Philadelphii nebo Washingtonu.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
1. den
   
PRAHA - NEW YORK CITTY, MANHATTAN     20 mil / 30 km

Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours následuje transfer na Manhattan a ubytování. Dle časových možností do večera stihneme vycházku po 5.Avenue a Broadway, návštěvu vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra /v ceně/.
2. den
““  
NEW YORK CITY, MANHATTAN     40 mil / 60 km
Celodenní prohlídka Manhattanu !! Nejprve Vás America Tours pozve na plavbu lodí kolem Manhattanu po řekách Hudson a East River, během které se seznámíte s místopisem New Yorku, a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Nevynecháme také „nejvyšší“ atrakci New Yorku – vyhlídku ze 104. patra věže One World Observatory !!/v ceně/. Vy z Vás, kteří máte objednaný fakultativní let helikoptérou nad Manhattanem zhlédnete New York z ptačí perspektivy během osobního volna na Lower Manhattanu.. Vaše prohlídka bude poté pokračovat /dle počasí/ návštěvou finančního distriktu se slavnou Wall Street a budovou New Yorské burzy, návštěvou Čínské čtvrti, přechodem Brooklynského mostu s bezpočtem působivých pohledů na panoráma Manhattanských mrakodrapů.. odpoledne se metrem přesunete do oblasti Central Parku a Upper Manhattanu. Prohlídku zakončíte návštěvou nočního rozzářeného srdce Manhattanu- Times Square /jízdné hromadnou dopravou není v ceně/. 
3. den
““  
MANHATTAN - PHILADELPHIA     140 mil / 230 km
Dopoledne volno na Manhattanu k samostatnému „prozkoumávání“ jeho atrakcí !! Odpoledne odjezd do historické Philadelphie, kde absolvujete orientační prohlídku centra, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem na město z výšky bezmála 300 metrů. Ubytování v podvečerních hodinách.
4. den
WASHINGTON D.C.    150 mil / 240 km
Po snídani odjezd do Washingtonu D.C., hlavního města USA. Celodenní prohlídka atrakcí, kterých má tato metropole nespočet. Uvidíte výběr těch největších – prohlédneme si Capitol, zhlédneme White House, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne budete mít volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin, poté ubytování, nocleh.
5. den
WASHINGTON D.C. , PITTSBURGH    250 mil / 400 km
Dopoledne ještě volno v centru Washingtonu /doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum/, poté přejezd státem Pennsylvania na sever do města Pittsburgh. Individuální prohlídka centra města a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.
6. den
BUFFALO, NIAGARA FALLS     240 mil / 380 km
Cílem dne jsou Niagarské vodopády. Cestou spatříte rozlehlé jezero Erie, jehož jižní břehy jsou – pro nás překvapivě – vinařskou oblastí. Dle počasí je možná zastávka na vykoupání. Po průjezdu městem Buffalo se již přiblížíme k Niagara Falls. Po příjezdu Vás pozveme k plavbě lodí pod Niagarské vodopády – přímo do centra slavného vodopádu „Horseshoe“/v ceně/. Závěrem společného programu s průvodcem Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower /v ceně/. Po ubytování v podvečer můžete třeba vyrazit na vycházku podél řeky…/díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů/
7. den
LAKE ONTARIO , FINGER LAKES     240 mil / 380 km
Dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů !! Užijte si v klidu atmosféru slavného místa, vydejte se podél řeky od vodopádů k jezeru…fakultativně Vám zde nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Odjezd farmářskou oblastí u jezera Ontario do rekreační oblasti Finger Lakes. Lyrická atmosféra krásné přírody protkané sítí jezer si Vás jistě získá!! V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína. Večer ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.
8. den
NEW YORK, odlet domů     200 mil / 320 km
Ráno vyrazíme na poslední etapu naší cesty. Absolvujeme „nezbytnou“ zastávku v ohromném outletovém shoppingu, a odtud se již rozjedeme na letiště. Po rozloučení s průvodcem následuje odlet do Prahy, případně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací /fakultativně/.
9. den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • 5x snídani a 1x večeři
 • dopravu klimatizovaným autokarem či minibusem
 • program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
  • pojištění storna zájezdu
  • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
  • stravu mimo snídaní
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
  • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
  • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
  • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
  Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj == 11800 CZK
  • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ == 1.800 CZK
  Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 2800 CZK
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji == 1800 CZK
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) == 11900 CZK
 • Výlety
  - plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
  - plavba lodí pod Niagarské vodopády v ceně zájezdu 
  - vstupné na vyhlídku Rockefeller Center v ceně zájezdu
  - vstupné na vyhlídku One World Observatory v ceně zájezdu
  - vstupné na vyhlídku One Liberty ve Philadelphii v ceně zájezdu
  - večeře s vyhlídkou na Niagaruv ceně zájezdu
  - heli nad Manhattanem a sochou Svobody (12-15 min.) 4.990 Kč
  - let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990 Kč


  - prodloužení pobytem na Miami Beach ( ubytování hotel3* + letenka, transfery nejsou v ceně - individuální kalkulace

  - indiv. prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000 Kč
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
  10.04. - 18.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  01.05. - 09.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  29.05. - 06.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
  26.06. - 04.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  24.07. - 01.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  21.08. - 29.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  18.09. - 26.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  16.10. - 24.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  13.11. - 21.11. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  04.12. - 12.12. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
  10.04. - 18.04. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  01.05. - 09.05. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  29.05. - 06.06. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    53 990,- Kč
  26.06. - 04.07. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  24.07. - 01.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  21.08. - 29.08. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    59 990,- Kč
  18.09. - 26.09. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč
  16.10. - 24.10. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    52 990,- Kč
  13.11. - 21.11. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    49 990,- Kč
  04.12. - 12.12. 9 Praha, Václav Havel Snídaně    54 990,- Kč

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)