Z Bostonu do Miami

Kód:AT 2118
Země: USA
Termín od 10.04.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA OD
69 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Do své devatenácté sezóny vstupuje náš klasický zájezd, který Vás provede největšími atrakcemi pobřeží Atlantiku od Bostonu po Miami, s přídavkem jedinečných Niagarských vodopádů. Program jsme pro Vás rozšířili o dva dny - v nichž Vás navíc oproti minulosti čeká jedinečný shopping v Orlandu, možnost navštívit světoznámý zábavní park Sea World, plážová města pobřeží Mexického zálivu a pozorování aligátorů v přírodě oblasti Everglades. Po zájezdu Vám nabízíme samostatné prodloužení pobytu na Miami Beach !
New York – Boston – Niagara – Buffalo – Pittsburgh – Washington D.C. – Richmond – Savannah – Cape Canaveral – Kennedy Space Center – Merrit Island – Orlando – Tampa - Everglades – Miami Beach – Key West

Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 2.800 mil ( 4.480 km )
Zájezd může být směřován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
1. den
NEW YORK     30 mil / 50 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu. Po ubytování orientační meeting s průvodcem.
2. den
MANHATTAN     50 mil / 80 km
Celodenní prohlídka Manhattanu s průvodcem zahrnující největší atrakce velkoměsta, jejíž součástí je i plavba kolem Manhattanu lodí po řekách Hudson a East River /v ceně/. Vrcholem prohlídky pro Vás určitě bude let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody /fakultativně, doporučujeme /. Závěrem dne následuje pěší vycházka po 5. Avenue a společná návštěva vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra /vstup v ceně/.
3. den
BOSTON     240 mil / 380 km
Časně odjezd do Bostonu. Po příjezdu absolvujete krátkou orientační prohlídku centra, následně budete mít prostor k samostatnému poznávání centra města do pozdních hodin.Ubytování ve večerních hodinách.
4. den
NIAGARA FALLS     470 mil / 750 km
Přejezd do Niagara Falls. Po ubytování společná návštěva slavných vodopádů, včetně plavby lodí pod vodopády /1.6.- 30.9.2019/.
5. den
BUFFALO, PITTSBURGH     240 mil / 380 km
Dopoledne individuální volno k samostatným vycházkám v okolí majestátních vodopádů, poté odjezd do Pittsburghu, cestou krátká zastávka v Buffalu a u jezera Erie. V podvečer orientační prohlídka centra Pittsburghu a ubytování.
6. den
WASHINGTON D.C.     250 mil / 400 km
Časně odjezd do Washingtonu D.C. Po příjezdu do Washingtonu do večerních hodin prohlídka zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov… Ubytování večer.
7. den
WASHINGTON D.C.     180 mil / 280 km
Pokračování prohlídky Washingtonu – budete mít dostatek volného času k návštěvě muzeí a galerií a k vycházkám po slavném „Mallu“. Odpoledne odjezd do místa ubytování na trase do Savannah.
8. den
SAVANNAH      410 mil / 650 km
Přejezd do Savannah. Odpoledne po příjezdu návštěva centra města a nábřeží se stylovými hospůdkami a bary… Příjezd do hotelu ve večerních hodinách.
9. den
KENNEDY SPACE CENTER     290 mil / 460 km
Časně odjezd do Titusville. Zde Vás čeká návštěva kosmického střediska na Cape Canaveral. Absolvujete túru po kosmodromu busem, prohlédnete si odpalovací rampy, řídící středisko, zúčastníte se besedy s astronautem a uvidíte jedinečné představení v kině IMAX /vstup v ceně/. Zhlédnete také zde vystavený raketoplán Atlantis.
10. den
MERRIT ISLAND, ORLANDO    100 mil / 160 km
Dopoledne návštěva přírodní rezervace na Merrit Island – domova aligátorů a mnoha druhů zvěře a ptáků, a relaxace na jediné ryze přírodní pláži Floridy Playalinda Beach. Odpoledne odjezd do Orlanda, centra zábavy pro všechny generace, a také vyhlášené mekky shoppingu. Po ubytování návštěva některého ze zdejších outlet mallů a možnost nákupu značkového zboží za skvělé ceny, večer návštěva slavného International Drive.
11.den
ORLANDO    40 mil / 70 km
Dnes Vám nabídneme možnost navštívit zábavní park Sea World, jednu z největších atrakcí Orlanda /vstup není v ceně/, nebo budete moci relaxovat u hotelového bazénu či se věnovat shoppingu.. Nejprve však absolvujete místní atrakci – výlet na airboatu v močálech střední Floridy spojený s pozorováním aligátorů a vodních ptáků /v ceně zájezdu/.
12.den
GULF OF MEXICO, EVERGLADES    390 mil / 620 km
Odjezd do oblasti Mexického zálivu. Návštěva plážových destinací Madeira Beach, Treasure Island a St. Pete Beach s možností koupání v moři. Pokračování přes Bradenton a Sarasotu do oblasti Everglades, pozorování aligátorů a vodních ptáků ve volné přírodě Big Cypress National Preserve. Příjezd do hotelu na Miami Beach ve večerních hodinách.
13.den
MIAMI BEACH    60 mil / 90 km
Po orientačním okruhu centrem Miami odjezd zpět do hotelu, volné odpoledne k relaxaci na pláži nebo u bazénu…
14.den
MIAMI BEACH    10 mil / 15 km
Celodenní volno na pláži, fakultativně Vám doporučujeme celodenní výlet na ostrov Key West – nejjižnější bod kontinentálních USA v Karibském moři.
15.den
MIAMI, odlet domů    40 mil / 70 km
Do odjezdu na letiště indiv. volno, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně individuální prodloužení pobytu na Miami Beach.
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • 14x snídani
 • dopravu klimatizovaným minibusem nebo autokarem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům a průvodcům
 • event.palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj == 22400 CZK
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 3700 CZK
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 2600 CZK
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) == 13700 CZK
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ == 1.800 CZK
Výlety
-- plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
- plavba lodí pod Niagarské vodopády v ceně zájezdu 1.6.-30.9.
- vstup na vyhlídku Rockefellerova Centra v ceně zájezdu
- vstup do Kennedyho kosmického centra v ceně zájezdu
- výlet na airboatu za aligátory v ceně zájezdu
- prohlídka Bostonu obojživelným busem v ceně zájezdu
let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12-15 minut 4.990 Kč
- let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990 Kč
- celodenní výlet na ostrov Key West 2.500 Kč
- individuální prodloužení pobytu v USA (odlet ze stejné destinace) 4.000 Kč
- vstup do zábavního parku Sea World 2.600 Kč
- prodloužení pobytem na Miami Beach ( ubytování hotel 3*, transfer není v ceně individuální kalkulace
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
10.04. - 25.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
15.05. - 30.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
26.06. - 11.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    74 990,- Kč
07.08. - 22.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    81 990,- Kč
04.09. - 19.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
16.10. - 31.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
10.04. - 25.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč
15.05. - 30.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
26.06. - 11.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    74 990,- Kč
07.08. - 22.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    81 990,- Kč
04.09. - 19.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
16.10. - 31.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    69 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)