Z Bostonu do Miami

Kód:AT 2018
Země: USA
CENA
Seznam termínů
Obecný popis
Do své devatenácté sezóny vstupuje náš klasický zájezd, který Vás provede největšími atrakcemi pobřeží Atlantiku od Bostonu po Miami, s přídavkem jedinečných Niagarských vodopádů. Program jsme pro Vás rozšířili o dva dny - v nichž Vás navíc oproti minulosti čeká jedinečný shopping v Orlandu, možnost navštívit světoznámý zábavní park Sea World, plážová města pobřeží Mexického zálivu a pozorování aligátorů v přírodě oblasti Everglades. Po zájezdu Vám nabízíme samostatné prodloužení pobytu na Miami Beach !
New York – Boston – Niagara – Buffalo – Pittsburgh – Washington D.C. – Richmond – Savannah – Cape Canaveral – Kennedy Space Center – Merrit Island – Orlando – Tampa - Everglades – Miami Beach – Key West

Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 2.800 mil ( 4.480 km )
Zájezd může být směřován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
1. den
NEW YORK     30 mil / 50 km
Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu. Po ubytování orientační meeting s průvodcem.
2. den
MANHATTAN     50 mil / 80 km
Celodenní prohlídka Manhattanu s průvodcem zahrnující největší atrakce velkoměsta, jejíž součástí je i plavba kolem Manhattanu lodí po řekách Hudson a East River /v ceně/. Vrcholem prohlídky pro Vás určitě bude let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody /fakultativně, doporučujeme /. Závěrem dne následuje pěší vycházka po 5. Avenue a společná návštěva vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra /vstup v ceně/.
3. den
BOSTON     240 mil / 380 km
Časně odjezd do Bostonu. Po příjezdu absolvujete krátkou orientační prohlídku centra, následně budete mít prostor k samostatnému poznávání centra města do pozdních hodin.Ubytování ve večerních hodinách.
4. den
NIAGARA FALLS     470 mil / 750 km
Přejezd do Niagara Falls. Po ubytování společná návštěva slavných vodopádů, včetně plavby lodí pod vodopády /1.6.- 30.9.2019/.
5. den
BUFFALO, PITTSBURGH     240 mil / 380 km
Dopoledne individuální volno k samostatným vycházkám v okolí majestátních vodopádů, poté odjezd do Pittsburghu, cestou krátká zastávka v Buffalu a u jezera Erie. V podvečer orientační prohlídka centra Pittsburghu a ubytování.
6. den
WASHINGTON D.C.     250 mil / 400 km
Časně odjezd do Washingtonu D.C. Po příjezdu do Washingtonu do večerních hodin prohlídka zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov… Ubytování večer.
7. den
WASHINGTON D.C.     180 mil / 280 km
Pokračování prohlídky Washingtonu – budete mít dostatek volného času k návštěvě muzeí a galerií a k vycházkám po slavném „Mallu“. Odpoledne odjezd do místa ubytování na trase do Savannah.
8. den
SAVANNAH      410 mil / 650 km
Přejezd do Savannah. Odpoledne po příjezdu návštěva centra města a nábřeží se stylovými hospůdkami a bary… Příjezd do hotelu ve večerních hodinách.
9. den
KENNEDY SPACE CENTER     290 mil / 460 km
Časně odjezd do Titusville. Zde Vás čeká návštěva kosmického střediska na Cape Canaveral. Absolvujete túru po kosmodromu busem, prohlédnete si odpalovací rampy, řídící středisko, zúčastníte se besedy s astronautem a uvidíte jedinečné představení v kině IMAX /vstup v ceně/. Zhlédnete také zde vystavený raketoplán Atlantis.
10. den
MERRIT ISLAND, ORLANDO    100 mil / 160 km
Dopoledne návštěva přírodní rezervace na Merrit Island – domova aligátorů a mnoha druhů zvěře a ptáků, a relaxace na jediné ryze přírodní pláži Floridy Playalinda Beach. Odpoledne odjezd do Orlanda, centra zábavy pro všechny generace, a také vyhlášené mekky shoppingu. Po ubytování návštěva některého ze zdejších outlet mallů a možnost nákupu značkového zboží za skvělé ceny, večer návštěva slavného International Drive.
11.den
ORLANDO    40 mil / 70 km
Dnes Vám nabídneme možnost navštívit zábavní park Sea World, jednu z největších atrakcí Orlanda /vstup není v ceně/, nebo budete moci relaxovat u hotelového bazénu či se věnovat shoppingu.. Nejprve však absolvujete místní atrakci – výlet na airboatu v močálech střední Floridy spojený s pozorováním aligátorů a vodních ptáků /v ceně zájezdu/.
12.den
GULF OF MEXICO, EVERGLADES    390 mil / 620 km
Odjezd do oblasti Mexického zálivu. Návštěva plážových destinací Madeira Beach, Treasure Island a St. Pete Beach s možností koupání v moři. Pokračování přes Bradenton a Sarasotu do oblasti Everglades, pozorování aligátorů a vodních ptáků ve volné přírodě Big Cypress National Preserve. Příjezd do hotelu na Miami Beach ve večerních hodinách.
13.den
MIAMI BEACH    60 mil / 90 km
Po orientačním okruhu centrem Miami odjezd zpět do hotelu, volné odpoledne k relaxaci na pláži nebo u bazénu…
14.den
MIAMI BEACH    10 mil / 15 km
Celodenní volno na pláži, fakultativně Vám doporučujeme celodenní výlet na ostrov Key West – nejjižnější bod kontinentálních USA v Karibském moři.
15.den
MIAMI, odlet domů    40 mil / 70 km
Do odjezdu na letiště indiv. volno, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně individuální prodloužení pobytu na Miami Beach.
16.den
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14x ubytování v 3* hotelech a motelech
 • 14x snídani
 • dopravu klimatizovaným minibusem nebo autokarem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům a průvodcům
 • event.palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj == 22400 CZK
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 3700 CZK
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) == 2600 CZK
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) == 13700 CZK
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ == 1.800 CZK
Výlety
-- plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
- plavba lodí pod Niagarské vodopády v ceně zájezdu 1.6.-30.9.
- vstup na vyhlídku Rockefellerova Centra v ceně zájezdu
- vstup do Kennedyho kosmického centra v ceně zájezdu
- výlet na airboatu za aligátory v ceně zájezdu
- prohlídka Bostonu obojživelným busem v ceně zájezdu
let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12-15 minut 4.990 Kč
- let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990 Kč
- celodenní výlet na ostrov Key West 2.500 Kč
- individuální prodloužení pobytu v USA (odlet ze stejné destinace) 4.000 Kč
- vstup do zábavního parku Sea World 2.600 Kč
- prodloužení pobytem na Miami Beach ( ubytování hotel 3*, transfer není v ceně individuální kalkulace
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
11.08. - 26.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    83 990,- Kč
15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
13.10. - 28.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
10.04. - 25.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč
15.05. - 30.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
26.06. - 11.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    74 990,- Kč
07.08. - 22.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    83 990,- Kč
04.09. - 19.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
16.10. - 31.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
11.08. - 26.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    83 990,- Kč
15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
13.10. - 28.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč
10.04. - 25.04. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč
15.05. - 30.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
26.06. - 11.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    74 990,- Kč
07.08. - 22.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    83 990,- Kč
04.09. - 19.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    73 990,- Kč
16.10. - 31.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    72 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)