Západ U.S.A.- klasický okruh nabitý atrakcemi

Kód:AT 2101
Země: USA
Termín 15.09.2021
Strava Snídaně Snídaně
Doprava Letecky
CENA
77 990 Kč
Seznam termínů
Obecný popis
Nejprodávanější a nejfrekventovanější zájezd historie AMERICA TOURS. Během dvou týdnů Vás seznámíme se všemi místy, která prostě nesmíte vynechat během své návštěvy západního pobřeží USA. Tato oblast skýtá tolik turistických lákadel, že není snadné se v nich orientovat. Náš zájezd Vás bezpečně provede těmi nejzajímavějšími a nejkrásnějšími partiemi Kalifornie, Arizony, jižního Utahu a Nevady, a zanechá ve Vás nesmazatelné zážitky a vzpomínky
Nově nabízíme dvě varianty itineráře- první s programem nabitým atrakcemi zahrnutými již do základní ceny zájezdu, a druhá se stejnou trasou, ale mnohem větším prostorem pro samostatné poznávání navštívených lokalit. Volba je na Vás...Přejeme Vám skvělé zážitky!

Los Angeles - Hollywood - Beverly Hills - Santa Monica - San Diego - Yuma - Tucson - kaktusové rezervace- Sedona - Grand Canyon - Monument Valley - Lake Powell - Goosenecks - Valley of Gods - Capitol Reef - Grand Staircase of Escalante - Bryce Canyon - Zion - St. George - Las Vegas - Hoover Dam - Valley of Fire - Údolí smrti - NP Sequoia a Kings Canyon - San Francisco

Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 3.360 mil (5.380 km)
Zájezd může být směrován opačně. 
Zájezd může začínat/ končit v Los Angeles, Las Vegad nebo v San Franciscu.
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
““ 

LOS ANGELES     25 mil / 40 km
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.


2. den
““  
LOS ANGELES     60 mil / 100 km
Dopoledne Vás America Tours pozve k návštěvě filmových studií Universal – jedné z největších atrakcí Hollywoodu /vstupné je v tomto roce v ceně zájezdu !!/. Odpoledne následuje prohlídka města a okolí – Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard, Santa Monica Beach.... Večer návrat do hotelu.
3. den
““  
SAN DIEGO, YUMA     310 mil / 490 km
Časně odjezd do San Diega. Orientační prohlídka centra města a ostrova Coronado. Zde doporučíme Vaší pozornosti zejména hotel Del Coronado, který sloužil jako exteriéry při natáčení slavného filmu „Někdo to rád horké“, a zhlédnete zdejší krásné pacifické pláže. Následuje návštěva letadlové lodi USS Midway, která po vyřazení z aktivní služby zakotvila v San Diegu a stala se muzeem námořního letectva /vstup v ceně/. Následuje návštěva skvělého zábavního parku Sea World do odpoledních hodin /vstup v ceně/. Večer poté dorazíte cestou podél hraničních hor s Mexikem do města Yuma ležícího na řece Colorado za hranicí Arizony, ubytování.
4. den
““  
AJO, TUCSON     300 mil / 480 km
Putování krajem obřích kaktusů saguaro do města Tucson. Cestou návštěva malebného městečka Ajo s mexickou architekturou a průjezd rezervací indiánů kmene Tohono O‘odham. Po příjezdu do Tucsonu následuje návštěva „pohřebiště“ letadel a muzea letecké techniky Pima Air Museum /vstup v ceně/. Ubytování v hotelu v podvečer.
5. den
““  
APACHE TRAIL, SEDONA, FLAGSTAFF     310 mil / 490 km
Dnešní den bude bohatý na zážitky – cesta vede krajem jako vystřiženým z westernových příběhů. Uvidíte divoké kaňony porostlé kaktusy, jezera v horách, „město duchů“… V podvečer navštívíme městečko Sedona v kraji rudých skal, a poté se ubytujeme v hotelu ve Flagstaffu.
6. den
““ 
NP GRAND CANYON, PAGE     230 mil / 370 km
Celodenní návštěva národního parku Grand Canyon!! Doporučujeme Vám nezapomenutelný fakultativní let letadlem nad Grand Canyonem nebo jeho alternativu helikoptérou. Společně se podíváme na film The Hidden Secrets o historii a objevování oblasti Grand Canyonu v kině IMAX /v ceně/. Odpoledne průjezd podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách... Ubytování ve večerních hodinách v pouštním městečku Page uprostřed rezervace indiánů Navaho.
7. den
““  
LAKE POWELL, MONUMENT VALLEY     310 mil / 490 km
Časně ráno Vám fakultativně nabídneme jedinečný letecký výlet nad pouštní jezero Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku světa Rainbow Bridge /tento mocný zážitek vřele doporučujeme!!/. Odjezd do Monument Valley známého jako kulisa mnoha westernů. Možnost detailní prohlídky Monument Valley v jeepech s indiánským průvodcem /fakultativně/. Následuje průjezd jednou z nejúžasnějších scenérií, jakou kdy příroda stvořila – nejprve uvidíte obří skalní „klobouk“ Mexican Hat, navštívíme neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, zhlédnete Valley of Gods – panoráma skalních „tyčí“ a „prstů“, a projedete napříč kaňonem řeky Colorado v místě, kde končí jezero Lake Powell v zemi rozervané rudými kaňony... ubytování ve večerních hodinách.
8. den
““  
NP CAPITOL REEF, NP BRYCE CANYON     180 mil / 290 km
Časně odjezd přírodou jižního Utahu přes národní park Capitol Reef a oblastí Grand Staircase of Escalante do národního parku Bryce Canyon. Prohlídka parku do večerních hodin, závěrem návštěva Inspiration Point – jedinečného místa za pozdního světla.
9. den
““ 
NP ZION, LAS VEGAS     260 mil / 410 km
Odjezd do národního parku Zion, jednoho z nejkrásnějších národních parků USA. Prohlídka do odpoledních hodin, poté přejezd do Las Vegas a po orientačním okruhu městem ubytování. Večer v centru města poznáte, proč je Las Vegas nazýváno hlavním městem nikdy nekončící zábavy!!
10. den
““  
LAS VEGAS     20 mil / 35 km
Celodenní volno v Las Vegas!! Můžete na vlastní pěst poznávat atrakce města, či relaxovat u hotelového bazénu. Protože však „to pravé“ poskytuje teprve noční rozzářené město, nabízíme Vám v tento den fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam na řece Colorado/včetně vstupu a prohlídky přehradní elektrárny a visitor komplexu, cca 5 hodin/. Večer Vám nabídneme let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek!! /fakultativně, ale doporučujeme/. Také Vám nabídneme vstupenky na vodní show Le Réve v hotelu Wynn – dle našeho soudu nejlepší show v Las Vegas!!
11.den
““  
NP DEATH VALLEY     490 mil / 780 km
Časně odjezd do národního parku Death Valley. Průjezd nejnižším a nejteplejším místem západní polokoule Vás přesvědčí, že tato pouštní oblast není mrtvou pustinou, ale má svoje kouzlo a zajímavou historii. V podvečer ubytování v hotelu v podhůří Sierry Nevady v Kalifornii.
12.den
““  
NP YOSEMITE     220 mil / 350 km
Celodenní návštěva NP Yosemite.Čeká Vás den naplněný krásami vysokohorské přírody - park proslulý úchvatnými vodopády, mnohasetmetrovými žulovými velikány, výskytem obřích sekvojí a jedinečnou vysokohorskoou přírodou. S trochou štěstí potkáte i zdejšího typického obyvatele – černého medvěda baribala.V podvečer se ubytujete v hotelu na cestě do San Francisca.
13.den
““  
SAN FRANCISCO     220 mil / 350 km
Časně odjezd do San Francisca. Po příjezdu do města absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street, Alamo Square, budete mít možnost si sami přejít slavný most Golden Gate... poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz a okusíte nejnovější atrakci města The Flyer- simulovaný let městem v kině IMAX ve formátu 4D /v ceně/. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman´s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Večer ubytování v hotelu.
14.den
““ 
SAN FRANCISCO     160 mil / 250 km
Volný den v San Franciscu!! Nezapomeňte se projet slavnou pozemní lanovkou a projít si hlavní ulici neméně slavné Čínské čtvrti. Fakultativně Vám nabídneme další nezapomenutelnou atrakci – let helikoptérou nad San Franciscem, Golden Gate a Alcatrazem. Nepromeškejte příležitost vidět toto krásné město nejen ze země a z lodi, ale i ze vzduchu!! Odpoledne odjezd do místa ubytování na cestě do Los Angeles /v případě odletu zpět ze San Francisca bude poslední nocleh na stejném místě jako předchozí noc/.
15.den
““ 
LOS ANGELES, odlet domů     260 mil / 410 km
Pokračování přejezdu do Los Angeles, poslední shopping. Dle času Vašeho odletu transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně odlet k pobytu na Havajské ostrovy.
16.den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
letištní poplatky
14× ubytování ve 3* hotelech a motelech
14× snídani
dopravu klimatizovaným busem či vanem
vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
program dle itineráře
služby průvodce America Tours
komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/
Příplatky
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/   1.800 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/- zájezdy nad 80.000 Kč   2.500 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 22.900 Kč
Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 4.100 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.700 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 12.800 Kč
Výlety
plavba po zálivu pod Golden Gate v ceně zájezdu
vstup do studií Universal v Hollywoodu (vč. transferu) v ceně zájezdu
vstup do zábavního parku Sea World v San Diegu v ceně zájezdu
vstup na letadlovou loď USS Midway v ceně zájezdu
vstup do Pima Air Muzeum v ceně zájezdu
vstup do kina IMAX v Grand Canyonu a San Franciscu v ceně zájezdu
let letadlem nad Grand Canyonem 3.800 Kč
let helikoptérou nad Grand Canyonem 5.200 Kč
let nad Lake Powell a Rainbow Bridge 3.500 Kč
noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700 Kč
let helikoptérou nad San Franciscem 4.950 Kč
polodenní výlet k přehradě Hoover Dam ( cca 5 hodin ) 1.300 Kč
vodní show Le Réve v hotelu Wynn (Las Vegas) od 3.600 Kč
čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech na vyžádání
individuální prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000 Kč
USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


““ 

Termín Počet dní Odlet z Strava Cena
22.12. - 06.01. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    97 990,- Kč
20.04. - 05.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    76 990,- Kč
04.05. - 19.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
01.06. - 16.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
29.06. - 14.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    85 990,- Kč
27.07. - 11.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    85 990,- Kč
10.08. - 25.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    85 990,- Kč
01.09. - 16.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    77 990,- Kč
29.09. - 14.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    76 990,- Kč
13.10. - 28.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč
Termín Nocí Odlet z Strava Cena dospělý Cena dítě
22.12. - 06.01. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    97 990,- Kč
20.04. - 05.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    76 990,- Kč
04.05. - 19.05. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
01.06. - 16.06. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
29.06. - 14.07. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    85 990,- Kč
27.07. - 11.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    85 990,- Kč
10.08. - 25.08. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    85 990,- Kč
01.09. - 16.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    78 990,- Kč
15.09. - 30.09. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    77 990,- Kč
29.09. - 14.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    76 990,- Kč
13.10. - 28.10. 16 Praha, Václav Havel Snídaně    75 990,- Kč

Rezervujte si pobyt

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)