Západ U.S.A. v jeepech- po cestách i necestách

Kód:AT 2050
Země: USA
CENA OD
Seznam termínů
Obecný popis
Unikátní zájezd postavený na bázi nejúspěšnějšího a nejpropracovanějšího zájezdu AMERICA TOURS – Západ USA – klasický okruh Vám nabízí kromě ohromného množství přírodních scenérií a velké rozmanitosti navštívených míst ještě pořádnou dávku adrenalinu: zájezd absolvujete v pronajatém voze SUV střední třídy /Chevy Equinox, Hyundai Tucson, Ford Escape a podobný/ jako řidič či spolujezdec !! Tomuto schématu je přizpůsoben itinerář – více navštívených míst – mnohdy nedostupných pro naše běžné vany, více prašných a nezpevněných cest. V každém voze jede jen posádka, která se zná a přihlásila se společně, průvodce má svoje vozidlo a je ve spojení s ostatními prostřednictvím vysílaček a pravidelných briefingů ráno, v poledne a večer. Jste dobrý řidič, manželská dvojice či rodina /max. čtyřčlenná/ a dobrodružná povaha ? Preferujete větší míru samostatnosti, ale přece jen chcete mít jistotu doprovodu ? Pak je tento zájezd určen pro Vás !!
Los Angeles – Hollywood – Beverly Hills – Santa Monica - San Diego – Yuma – Tucson – kaktusové rezervace – Sedona – Grand Canyon – Monument Valley – Mexican Hat – Goosenecks – Valley of Gods – Page - Lake Powell – Grand Staircase of Escalante – Bryce Canyon – Zion – Las Vegas – Hoover Dam – Valley of Fire – Údolí smrti – NP Sequoia a Kings Canyon – San Francisco – Monterey – Big Sur - Los Angeles

Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 3.430 mil ( 5.480 Km )
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
1. den
LOS ANGELES    20 mil / 35 km
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours. Transfer do hotelu, ubytování. Po krátké instruktáži pak řidiči odjedou do půjčovny pro vozidla. Večer pak všechny čeká orientační meeting s průvodcem.
2. den
LOS ANGELES     60 mil / 100 km
Dnes Vás čeká celodenní prohlídka Los Angeles a okolí. Přejeme našim řidičům, aby toto město s ohromným provozem zvládli!! Nejprve brzy ráno navštívíte Hollywood Boulevard se slavným Chinese Theatre, a poté se po Mulholland Drive přesunete do filmových studií Universal /vstup není v ceně, ale vřele doporučujeme/.Následně Vás čeká návštěva Griffith Observatory, a poté přejezd po Sunset Boulevard na Santa Monica Beach. Do hotelu se obvykle vrací každá posádka dle vlastního uvážení....
3. den
SAN DIEGO, YUMA     310 mil / 490 km
Časně po ranním briefingu odjezd do San Diega. Orientační prohlídka centra města, kde společně navštívíte letadlovou loď Midway, a ostrova Coronado. Zde doporučujeme Vaší pozornosti zejména hotel Del Coronado, který sloužil jako exteriéry při natáčení slavného filmu „Někdo to rád horké“. Pokračování cesty podél pohraničních hor s Mexikem do města Yuma v Arizoně. Po ubytování máte možnost relaxovat u hotelového bazénu a vychutnat horkou pouštní atmosféru. Večer společný briefing k programu následujícího dne.
4. den
NM ORGAN PIPE, TUCSON     360 mil / 570 km
Putování krajem obřích kaktusů saguaro do města Tucson. Cestou návštěva malebného městečka Ajo a průjezd rezervací indiánů kmene Tohono O‘odham, návštěva národního monumentu Organ Pipe Cactus, kde absolvujete první „křest“ na nezpevněných cestách hornatou pouští mezi jedinečnými kaktusovými poli. Po příjezdu ubytování v hotelu a pro zájemce návštěva „pohřebiště“ letadel a muzea letecké techniky Pima Air Museum /vstup není v ceně/.
5. den
APACHE TRAIL, SEDONA, FLAGSTAFF     320 mil / 510 km
Dnešní den bude bohatý na zážitky a namáhavý pro řidiče – cesta vede krajem jako vystřiženým z westernových příběhů. Uvidíte divoké kaňony porostlé kaktusy, jezera v horách, „město duchů“… V podvečer navštívíme městečko Sedona v kraji rudých skal, a poté se ubytujeme v hotelu ve Flagstaffu.
6. den
NP GRAND CANYON, PAGE     220 mil / 350 km
Celodenní návštěva národního parku Grand Canyon!! Doporučujeme Vám nezapomenutelný fakultativní let letadlem nad Grand Canyonem nebo jeho alternativu helikoptérou, a návštěvu kina IMAX. Odpoledne průjezd podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách. Pokračování přes Painted Desert do Page, ubytování.
7. den
MONUMENT VALLEY, LAKE POWELL     330 mil / 530 km
Odjezd do Monument Valley známého jako kulisa mnoha westernů. Sami projedete veřejnosti přístupnou část údolí po prašných cestách. Dále navštívíte slavný skalní útvar Mexican Hat a neskutečné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, absolvujete také průjezd prašnými cestami napříč Valley of Gods – málo známou obdobou Monument Valley s naprostým minimem návštěvníků a jedinečnými skalními útvary. Pokračování krajinou rozervanou kaňony do místa ubytování.
8. den
NP CAPITOL REEF, NP BRYCE CANYON     180 mil / 290 km
Dnes Vás čeká průjezd národním parkem Capitol Reef, oblastí Grand Staircase of Escalante se dostanete do státního parku Kodachrom Basin honosícího se unikátními kolmými skalními „tyčemi“ a sloupy, poté do národního parku Bryce Canyon. Prohlídka parku do odpoledních hodin, závěrem návštěva Inspiration Point v Bryce NP – jedinečného místa za pozdního světla.
9. den
NP ZION, LAS VEGAS     260 mil / 410 km
Odjezd do národního parku Zion, jednoho z nejkrásnějších národních parků USA. Prohlídka do odpoledních hodin, poté odjezd do Las Vegas, ubytování. Večer v centru města poznáte, proč je Las Vegas nazýváno hlavním městem nikdy nekončící zábavy!!
10. den
LAS VEGAS     15 mil / 25 km
Celodenní volno v Las Vegas!! Můžete na vlastní pěst poznávat atrakce města, či relaxovat u hotelového bazénu. Prostě – užijte si Vegas podle svého !! Protože však „to pravé“ poskytuje teprve noční rozzářené město, nabízíme Vám noční let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas. Také Vám doporučujeme jedinečnou vodní show Le Reve v hotelu Wynn, dle našeho soudu nejlepší show v Las Vegas/obojí fakultativně/.
11.den
NP DEATH VALLEY, FRESNO     460 mil / 730 km
Časně odjezd do národního parku Death Valley. Průjezd nejnižším a nejteplejším místem západní polokoule Vás přesvědčí, že tato pouštní oblast není mrtvou pustinou, ale má svoje kouzlo a zajímavou historii. V podvečer příjezd do města Fresno v Kalifornii, ubytování.
12.den
NP YOSEMITE     180 mil / 290 km
Časně odjezd do národního parku Yosemite – perly mezi národními parky Kalifornie. Celodenní prohlídka nejzajímavějších lokalit Yosemitského údolí, pěší výlety k ohromujícím vodopádům, většinou spatříme i nějakého toho medvěda baribala... Ubytování ve večerních hodinách.
13.den
SAN FRANCISCO     230 mil / 360 km
Časně odjezd do San Francisca. Po příjezdu do města absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street…, poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz /v ceně/. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman´s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Večer se sejdeme v hotelu na pobřeží Pacifiku v blízkosti San Francisca.
14.den
US-1, LOS ANGELES     450 mil / 720 km
Celodenní putování po slavné pobřežní silnici číslo 1 do Los Angeles. Kromě bezpočtu fantastických přírodních scenérií navštívíte Santa Cruz, Monterey, Big Sur, San Luis Obispo, Santa Barbaru... do Los Angeles dorazíme v pozdních večerních hodinách.
15.den
LOS ANGELES, odlet domů     20 mil / 35 km
Dle času Vašeho odletu poslední shopping v obřím outletovém mallu, odevzdání automobilů, transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně odlet k pobytu na Havajské ostrovy.
16.den
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • minimálně 8× snídani
 • pronájem automobilu SUV střední třídy
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Cena nezahrnuje
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo uvedené
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • provozní náklady vozidla (palivo, mýtné, parkovné)
 • případné pokuty a doplatky za poškození vozidla
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel ( letecká přeprava)
 • Příplatky
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 22.700 Kč
  • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovna 1800 Kč
  • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovna v termínu 21.7.-5.8. 2500 Kč
  Slevy
  - sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) a ve voze 4.200 Kč
  - sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) a ve voze 3.100 Kč
  - sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 12.700 Kč
  Výlety
  - let letadlem nad Grand Canyonem 3.800
  - let helikoptérou nad Grand Canyonem 5.200
  - let nad Lake Powell a Rainbow Bridge 3.500
  - noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700
  - let helikoptérou nad San Franciscem 4.950
  - plavba po zálivu pod Golden Gate v ceně zájezdu
  - prohlídka letadlové lodě Midway v ceně zájezdu
  - čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech na vyžádání
  - prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
  - vodní show Le Réve v hotelu Wynn (Las Vegas) od 3.600
  USA

  Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

  Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

  Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

  Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

  Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

  V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

  Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


  ““ 

  Rezervujte si pobyt

  Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

  Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)