VÍZA 

 

 Do USA platí bezvízový styk s USA. Cestující se musí prokázat buď platným pasem s vízem USA (platnost pasu minimálně 6 měsíců od data plánovaného návratu ze zájezdu) nebo biometrickým pasem a elektronickou autorizací ESTA. Poplatek v době uzávěrky katalogu činil 14 USD, který se zaplatí platební kartou při registraci. Autorizace je platná 2 roky od schválení.

K cestám do Kanady není potřeba vízum.

Pro cesty do dalších zemí, kam AMERICA TOURS pořádá zájezdy, není v době uzávěrky katalogu třeba víz.

Pro bližší informace prosíme kontaktujte pobočky AMERICA TOURS nebo https://www.americatours.cz/.

  • klient je povinen splňovat vízové podmínky cílové země a tranzitních zemí (zejména při tranzitu přes USA do Střední a Jižní Ameriky). Aktuální informace o vízové povinnosti poskytne AT nebo prodejce zájezdu, letenky nebo služby. Pro skupinové zájezdy a katalogové indiv. zájezdy může na požádání vybavit víza AT za klienta za poplatek.
  • VÍZA ZAJIŠŤUJE AT POUZE PRO OBČANY ČR. Občanům ostatních zemí na požádání vystavíme potvrzení o účasti na zájezdu pro příslušný zastupitelský úřad
  • AT doporučuje všem klientům, kteří plánují cestu do Ameriky, aby bez váhání zkontrolovali dobu platnosti pasu a v případě potřeby si vyřídili nový

ESTA - oficiální informace z Velvyslanectví USA

Občané České republiky, cestující do Spojených států za turistickým nebo obchodním účelem na méně než 90 dnů, mohou od 17. listopadu 2008 cestovat bez víz, prostřednictvím elektronického systému cestovní registrace ESTA. Každý cestující, včetně dětí bez rozdílu věku, musí mít platný biometrický pas a osouhlasenou cestovní registraci ESTA.